Magazín

Produktové aktuality

Vánoce? Ideální příležitost dát fotografie na papír

Lucie VořechováVydáno: 9. 12. 2022 v 13:49 • Rubrika: Produktové aktuality

Vánoce? Ideální příležitost dát fotografie na papír

Dopřejte pod stromečkem dárek, který chytí za srdce a přitom je jeho výroba rychlá a jednoduchá. Řeč je o tištěné fotografii. Ať už máte velkou či malou rodinu, nebo jen chcete potěšit drahou polovičku speciálním fotoalbem, s fotografiemi na papíru nemůžete sáhnout vedle. Pojďme se podívat na užitečné tipy, jak si usnadnit výrobu nejen rodinného alba!

Obsah

Pro tisk fotografií jsou důležité kvalitní podklady a vhodný materiál. Ať už se jedná o samotný snímek, který plánujete tisknout, tiskárnu, na které provedete výtisk, nebo celkový postproces, v našem článku bychom vám rádi představili všechny možnosti, které by vám mohly usnadnit výrobu rodinného alba nebo krásné orámované fotografie pro příslušníky rodiny či blízké přátele. Zároveň zde najdete i pár tipů na vhodný dárek pro rodiče, děti nebo svou drahou polovičku.

Fotografování na zakázku

Jako základ pro každý tisk slouží kvalitní a technicky zvládnuté fotografie, na kterých se budete sami sobě líbit a nebudete na nich přesvícení, nebo příliš tmaví. Pokud nejste ostřílený fotograf či fotografka a rádi byste dopřáli prarodičům nebo rodičům dárek, který jim vyčaruje úsměv na tváři, využijte naši nabídku Fotografování na zakázku. Jen měsíc před Vánocemi může být složité sehnat profesionála, který by si pro vás našel volný termín a zvládl výstupy dodat včas, aby se stačily zadat k tisku. 

Rodinná fotografie | Megapixel

Proto vám může přijít vhod ateliérové nebo venkovní focení, na kterém zachytíme párové či rodinné záběry rychle a v té nejvyšší kvalitě. Do rukou dostanete snímky ve formátu, který si vyberete (RAW, JPEG či TIFF), nebo můžete rovnou využít možnost profesionálního tisku a odnést si tak už kompletní a vyhotovené fotografie v podobě, kterou si budete přát. 

Pokud se však řadíte mezi profesionály a jen sháníte vhodné místo pro focení, pronajměte si náš ateliér a zajistěte si tvorbu v suchu a s potřebnou technikou k zapůjčení

Profesionální tisk

Jakožto specialisté na foto a video poskytujeme komplexní řešení tisku vašich fotografií. Vybrat si můžete klasické fotografio rozměrech 9x13 cm až A4 do fotoalba, umělecký tisk, MiniArt, obraz na plátno nebo v rámu, akrylové sklo nebo i kruhový obraz a spoustu dalšího, co najdete v naší Fotosběrně

Jak se v tom všem ale vyznat? 

Tisk klasických fotografií využijete, pokud máte doma fotoalbum, do kterého byste si rádi nalepili snímky podle vlastního uvážení. Takový dárek se určitě hodí pro maminku nebo babičku. Dá to možná více práce, ale o to větší radost takovým promyšleným nápadem uděláte. Obzvlášť, pokud k fotografiím dopíšete zábavné popisky vlastní rukou, nebo je doplníte o malůvky srdíček či smajlíků. 

Fotografické album | Megapixel

Umělecký tisk je vhodný pro velkoformátové obrázky. Ať už si chcete nechat zarámovat fotografii nebo vytisknout plakát na zeď. Že se fotografie nehodí jako dárek pro přítele nebo manžela? Dámy, překvapte své protějšky odvážnější fotografií, na které je učarujete svými ženskými křivkami. 

Glamour fotografie | Megapixel

MiniArt ocení kamarádi i sestra s bráchou. Jedná se o speciální miniaturní obraz na plátně nebo plexiskle, což se skvěle hodí do domácí galerie vzpomínek. 

Obraz na plátno je velice populární způsob převedení fotografie do podoby obrazu. Vzbuzuje umělecký dojem a vydrží i několik generací! Takovým fotoplátnem jistě potěšíte maminku nebo prarodiče. Stačí se jen domluvit s co největším počtem rodinných příslušníků na focení a krásná rodinná památka je na světe! Více o tomto způsobu zpracování fotografie zjistíte v našem článku Ozdobte váš domov či kancelář kvalitním fotoobrazem na plátno.

Obraz v rámu ocení nejspíš muži, kteří se nechtějí trápit výběrem rámu a chtějí mít dárek hotový a zkompletovaný bez další nutné práce. Jako takový nápad, pánové, byste mohli pro svou milovanou ženu či přítelkyni zajistit poukaz na párové focení a následně nechat fotografie vyhotovit. Doma jen dárek zabalíte a překvapení máte v kapse. 

Párové focení | Megapixel

A pokud chcete svým dárkem udělat skutečně velkou radost, dopřejte svým záběrům hloubku a kontrast, který zajistí akrylové sklo. Zajímá vás více? Přečtěte si náš článek, který vám vysvětlí vše o výhodách a výrobě obrazu na akrylovém sklu

Domácí tisk

Pro někoho může být odpovědí na vhodný dárek profesionální tisk, ale jistě se mezi vámi najdou i tací, kteří upřednostní tisk doma, naplánovaný přesně tak, jak potřebujete. Navíc je velkým plusem, že od celé výroby po konečné zpracování jste autorem jenom vy. K tomu je zapotřebí mít ale vhodné vybavení, které vám to umožní. 

Naštěstí i pro vás máme možné varianty. Udělejte si Vánoce o trochu dříve a pořiďte si domu výkonnou a úspornou tiskárnu s podporou víceformátového tisku. Oslovit by vás mohla značka Epson, která aktuálně nabízí na vybrané produkty možnost uplatnit cashback. Vaší pozornosti by neměl ujít model Epson EcoTank L3210 nebo Epson EcoTank L8180

Dárek pro babičku | Megapixel

Epson EcoTank L3210 je vhodný pro fotonadšence. Řadí se mezi základní multifunkční fototiskárny. Plusem jsou nízké náklady a snadná výměna inkoustu díky speciálně navrženým lahvičkám. 

Epson EcoTank L8180 je stejně, jako všechny modely od značky Epson, nízkonákladová tiskárna a zvládne na jednu sadu lahviček s inkoustem vytisknout až 2 300 kvalitních fotografií. Je moderní a umožňuje kompletní konektivitu přes Wi-Fi. Dotyková obrazovka zajišťuje snadné ovládání a podavač pojme 100 listů standardního papíru a 20 listů fotografického. 

Domácí tisk | Megapixel

S aplikací Epson Smart Panel můžete tiskárnu ovládat z chytrého zařízení a objevit kreativitu díky široké škále uměleckých šablon. 

Vybírat však můžete i z tiskáren od jiných značek. Například od Canonu. Taková tiskárna PIXMA G640 se hodí pro velkoobjemový tisk. Má všestranné ovládání, snadné připojení a kvalitní výstupy. Na jednu sadu lahví vytiskněte zhruba 3 800 fotografií o rozměru 10x15 cm. 

Protože se jedná o multifunkční model, nabídne vám jak tisk, tak skenování a kopírování. 

Canon | Megapixel

Nezapomeňte si k tiskárně pořídit i vhodný fotopapír, který je důležitý pro finální vyhotovení. Vybírat můžete mezi základními lesklými a matnými, nebo i se specializovaným povrchem.

Je pro vás výběr fotopapíru náročný? Vyznejte se v něm díky naší příručce, ve které se věnujeme formátům, gramážím a fototiskovým technologiím. 

Kurzy na úpravu fotografií

S domácím tiskem se pojí i důsledná úprava fotografií do požadovaného formátu, rozlišení a přesné barvy. Nikdo nechce být na fotografii bledý, nebo ji mít neostrou kvůli špatné postprodukci. Ne každý se však v těchto úpravách vyzná, pokud se tomu příliš nevěnuje. Proto pro vás máme nabídku kurzů pro editaci fotek, která vám pomůže posunout se ve svých výstupech dál a tisknout doma snímky na profesionální úrovni. 

Domácí tisk fotek | Megapixel

Na kurzu Základní práce s programem Adobe Lightroom vás seznámíme se základy práce v tomto nejrozšířenějším počítačovém editoru fotografií. 

Kurz Základní úpravy fotografií v Adobe Photoshopu vás naučí pracovat se základními postupy a technikami tohoto programu. Znalosti využijete pro detailní úpravu a retuši, a také například pro fotomontáž nebo větší zásah do fotografie. 

Oba zmíněné kurzy se skvěle hodí také jako vánoční dárek pro fotonadšence, kteří by se v úpravě chtěli zlepšit a rádi by začali používat pokročilé funkce, které tyto komplexní softwary nabízí. 

Fotografické kurzy pro začátečníky i pokročilé

Na tisk vlastních fotografií si zatím netroufáte? Naberte znalosti i inspiraci na našich fotografických kurzech! Vybírat můžete z: 

Nenašli jste si ve výběru to své? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi vám připravíme kurz na míru. Nebo vás možná osloví ostatní kurzy, které máme v nabídce. 

Pořídili jste jako dárek tiskárnu, ale obdarovanému neudělala radost? Do 15. 1. 2023 můžete nevhodný dárek vyměnit

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.