Veletrh CES 2017: Canon G9 X II a další novinky Produktové aktuality

Veletrh CES 2017: Canon G9 X II a další novinky

Luděk BouškaVydáno: 5. 1. 2017 v 12:49 • Rubrika: Produktové aktuality

Canon dnes rozšiřuje řadu PowerShot G o nový a velmi tenký výkonný fotoaparát PowerShot G9 X Mark II v provedení ideálním do kapsy. Tento nejnovější model se může pochlubit rychlým kontinuálním snímáním až 8,2 snímků za sekundu, velkým snímačem typu 1,0 s rozlišením 20,1 megapixelů a obrazovým procesorem DIGIC 7. Canon uvádí také tři nové kompaktní fotoaparáty, které usnadní zachycení jakéhokoli okamžiku – tenké a stylové modely IXUS 185 a IXUS 190 a superzoom typu mini bridge PowerShot SX430 IS a tři nové modely videokamer – LEGRIA HF R806, LEGRIA HF R86 a LEGRIA HF R88. Nejnovější videokamery zachovávají vlastnosti svých předchůdců a současně zvyšují míru kontroly nad kreativní tvorbou.

Canon PowerShot G9 X Mark II - elegantní, tenký a stylový

Klíčové vlastnosti:

 • Model vhodný do kapsy, který zajišťuje vysokou obrazovou kvalitu snímků při jakýchkoli světelných podmínkách
 • Jednoduché ovládání
 • Snadné vytváření vynikajících filmů ve Full HD rozlišení
 • Předurčený pro zjednodušení kreativní tvorby
 • Možnost okamžitého sdílení snímků

PowerShot G9 X Mark II nabízí dostatečný výkon a vynikající výsledky při každém stisknutí spouště. Novinka je ideální pro všechny pokročilé uživatele toužící po spolehlivém fotoaparátu, který mohou mít neustále u sebe – například jako lepší fotografickou alternativu k chytrému telefonu.

Skvělý výkon i přesnost

Canon PowerShot G9 X Mark II díky obrazovému procesoru DIGIC 7 i snímači CMOS přináší výrazně vyšší výkon a podstatně lepší výsledky. Součástí nového modelu je stabilizace obrazu s technologií dual sensing, která pomocí paralelní stabilizace zajišťuje korekci až 3,5 EV a umožňuje pořizování nerozmazaných snímků v pohybu.

Uživatelé mají k dispozici kontinuální snímání rychlostí až 8,2 snímků za sekundu, které umožňuje zachytit jakýkoliv spontánní moment. Nový fotoaparát v sobě skrývá objektiv s trojnásobným optickým zoomem a s ohniskovou vzdáleností začínající na širokoúhlých 28 mm, který je ideální pro výjimečné portréty i nádherné snímky krajiny. Díky všem těmto vlastnostem a rychlému automatickému zaostřování pod 0,14 sekundy je Canon PowerShot G9 X Mark II fotoaparátem, který bude vždy připravený splnit přání uživatelů a zajistí, že nepromeškají žádný důležitý okamžik.

Pomocí nového fotoaparátu uživatelé zachytí všechny důležité okamžiky do podoby perfektně čistých snímků, a to bez ohledu na konkrétní světlené podmínky. Snímač výrazně snižuje šum a vylepšuje dynamický rozsah – Canon PowerShot G9 X Mark II proto může nabídnout konzistentní výstupy jak během dne, tak i při nočním focení. Na skvělých výsledcích má podíl i objektiv, který díky světelnosti f/2,0 dodává snímači více světla a umožňuje používat nižší hodnoty citlivosti ISO nebo rychlejší závěrku a vytvářet snímky s nádherně rozostřeným pozadím. Užitečný je i nový automatický neutrální filtr, který naopak množství světla redukuje a dovoluje tak používat delší časy bez rizika přeexponování, například při pořizování snímků s rozmazáním pohybujících se objektů.

Filmy v profesionální kvalitě

S novým fotoaparátem mohou nadějní filmaři snadno popustit uzdu své fantazii a vytvářet působivé filmy ve Full HD rozlišení. Součástí obrazového procesoru DIGIC 7 je vylepšená technologie sledování objektů, což znamená, že autoři filmů mohou svými snímky zachytit prakticky cokoliv, od výrazných pohybů až po drobné změny ve výrazu obličeje.

Canon PowerShot G9 X Mark II využívá technologii dynamické stabilizace obrazu Canon, která automaticky koriguje chvění fotoaparátu a usnadňuje pořizování snímků z různorodých úhlů nebo během pohybu. Uživatelé tak s novým modelem nemusí stát na místě, ale mohou své vzpomínky zaznamenávat například během horolezeckého výstupu nebo procházky městem. Nejnovější model z dílny společnosti Canon podporuje i tvorbu časosběrných filmů, takzvaných time-laps, pro které nabízí škálu různorodých nastavení umožňujících maximální kontrolu nad tvůrčími nápady.

Opravdový pracant do kapsy

Canon PowerShot G9 X Mark II přináší perfektní výkon v minimalistickém provedení s důrazem na retro styl. Jeho elegantní a kompaktní hliníkové tělo je o celou čtvrtinu tenčí než fotoaparát PowerShot G7 X MARK II. Nový fotoaparát váží pouhých 206 gramů, hodí se tedy do jakékoli kapsy a může tak být neustále při ruce. Canon PowerShot G9 X Mark II ztělesňuje spojení minimalistického designu s intuitivním dotykovým displejem LCD, jenž přináší maximální kontrolu nad přístrojem bez nutnosti využívat tlačítka. Používání výrazně zjednodušuje i kroužek objektivu pro širší možnosti ovládání clony, rychlosti závěrky i zoomu.

Neustálé připojení a snadné sdílení kreativních snímků

Díky tlačítku Wi-Fi mají uživatelé k dispozici bezdrátovou konektivitu doslova na dosah prstů. Canon PowerShot G9 X Mark II se chlubí i funkcí Dynamic NFC, která nabízí jednodušší spárování s kompatibilními chytrými zařízeními včetně Canon Connect Station. Uživatelé tak mohou své fotografie i filmy velmi snadno sdílet a přenášet na bezpečné úložiště.

Fotoaparát je navíc kompatibilní i s technologií Bluetooth dovolující neustálé propojení s telefonem či tabletem i při prohlížení nebo sdílení snímků v případě, kdy je fotoaparát například ukrytý v kapse. Tím ale možnosti této technologie nekončí. Chytrá zařízení lze využít i pro vzdálené bezdrátové fotografování a natáčení v situacích, jako je pořizování skupinových záběrů nebo netradičních selfie snímků. Výhodou je rovněž nabíjení prostřednictvím USB rozhraní, které nabízí pohodlné dočerpání energie kdykoli během dobrodružných výprav.


Canon IXUS 190IXUS 185PowerShot SX430 IS

Klíčové vlastnosti modelu IXUS 190:

 • DNA produktové řady IXUS aneb důraz na styl, snadné ovládání a ultratenké provedení
 • Vysoce kvalitní snímky všech jedinečných okamžiků
 • Bezproblémová konektivita pro snadné sdílení a vzdálené fotografování i natáčení
 • Plně automatizovaná a snadná tvorba kreativních snímků
 • Vynikající filmy v HD rozlišení stisknutím jediného tlačítka

Klíčové vlastnosti modelu IXUS 185:

 • Snadno použitelný a tenký model značky IXUS je vhodný do každé kapsy
 • Perfektní výstupy pro nejlepší vzpomínky
 • Nádherné výsledky opravdu snadno – stačí zamířit a stisknout spoušť
 • Skvělá zábava díky snadno použitelným kreativním režimům
 • Vynikající filmy v HD rozlišení stisknutím jediného tlačítka

Klíčové vlastnosti modelu PowerShot SX430 IS:

 • Velký zoom vhodný pro každou příležitost
 • Úžasné výstupy pro všechny důležité okamžiky
 • Bezproblémová konektivita pro snadné sdílení
 • Snadno použitelná automatika pro kreativní výstupy
 • Vynikající filmy v HD rozlišení stisknutím jediného tlačítka

Vysoká kvalita a zoom ve vaší kapse

Všechny nové fotoaparáty zvládnou zachytit důležitý okamžik v působivé 20megapixelové kvalitě i natáčet filmy v rozlišení HD 720p. Součástí uváděných novinek je i výkonný optický zoom, v němž uživatelé získávají svobodu v podobě dostatečného přiblížení k detailu. Modely IXUS 185 (8násobný optický zoom) a IXUS 190 (10násobný optický zoom) umožňují zasunout objektiv zpět do těla fotoaparátu, díky čemuž je lze snadno přepravovat například v kapse či kabelce. Nejnovější přírůstky v portfoliu značky Canon se navíc mohou pochlubit i technologií ZoomPlus, která digitálně zdvojnásobuje rozsah zoomu a je tedy ideální i při snímání obtížných záběrů, a to při zachování plného rozlišení.

Zájemci o snímek z opravdu velké vzdálenosti určitě ocení impozantní 45násobný optický zoom fotoaparátu PowerShot SX430, který fotografy přenese do samého středu dění. Navíc ve spojení s technologií ZoomPlus zajišťující 90násobné přiblížení budou objektům svého zájmu ještě podstatně blíž.

Nová funkce řady IXUS s názvem Easy Auto vybírá automaticky nejlepší nastavení fotoaparátu a díky zamknutí tlačítek zamezí náhodným změnám. Výsledkem jsou nejlepší možné snímky bez ohledu na to, zda jde o záběr rodiny, přátel nebo  jiného důležitého okamžiku. Fotografování i natáčení filmů je navíc ještě jednodušší díky funkci Auto Zoom, která inteligentně vybírá nejlepší podobu záběru podle počtu lidí v zamýšleném snímku. Díky inteligentní stabilizaci obrazu z dílny společnosti Canon je výsledkem každého stisku spouště dokonale ostrý snímek. Uživatelé mají k dispozici celkem osm režimů, které se automaticky přizpůsobují konkrétní scéně – od fotografování ze stativu až po sledování a pořizování snímků běžícího dítěte. Nechybí ani technologie dynamického IS, která usnadňuje natáčení filmů.

Vytvořit, sdílet a zavzpomínat

Součástí všech nejnovějších modelů je nové tlačítko Date, které nabízí snadné přidání časové značky do snímku a usnadňuje tak připomenutí vzácných okamžiků. Uživatelé modelů IXUS 190 a PowerShot SX430 IS se mohou navíc rozloučit se zdlouhavými úpravami a pomalým nahráváním – díky vestavěné konektivitě Wi-Fi lze nyní snímky na sociálních sítích sdílet snadno a rychle přímo z fotoaparátu. Majitelé těchto přístrojů mohou využít i funkce Dynamic NFC, která umožňuje navázat bezdrátové spojení vzájemným dotykem fotoaparátu a telefonu.


Videokamery Canon LEGRIA HF R806, LEGRIA HF R86 a LEGRIA HF R88

Klíčové vlastnosti videokamery LEGRIA HF R806:

 • Full HD rozlišení a 57násobný pokročilý zoom
 • Optický inteligentní stabilizátor obrazu
 • Kompatibilita s paměťovými kartami FlashAir
 • Záznam zpomaleného nebo zrychleného pohybu

Klíčové vlastnosti videokamery LEGRIA HF R86:

 • Full HD rozlišení a 57násobný pokročilý zoom
 • Optický inteligentní stabilizátor obrazu
 • Wi-Fi, funkce Dynamic NFC a interní paměť 16 GB
 • Dobíjecí baterie s dlouhou životností

Klíčové vlastnosti videokamery LEGRIA HF R88:

 • Full HD rozlišení, 57násobný pokročilý zoom a širokoúhlá předsádka
 • Optický inteligentní stabilizátor obrazu
 • Wi-Fi, funkce Dynamic NFC a interní paměť 16 GB
 • Dobíjecí baterie s dlouhou životností

Nejnovější videokamery zachovávají vlastnosti svých předchůdců a současně zvyšují míru kontroly nad kreativní tvorbou. Domácí i pokročilí uživatelé se mohou těšit například na flexibilní použití zrychleného a zpomaleného záznamu, na dokonalejší podporu natáčení při špatných světelných podmínkách pro čisté výstupy se skvělým barevným podáním nebo na novou povrchovou úpravu. Díky těmto vylepšením jsou nové kamery opravdu snadno použitelné a umožňují vznik kvalitních filmů v HD kvalitě.

Kreativní možnosti se špičkovou technologií

Každá z nových videokamer dovoluje díky novým flexibilním efektům pro záznam zpomaleného a zrychleného pohybu průběžnou změnu snímkovací frekvence. Uživatelé tak snadno doplní například zpomalený záznam sfouknutí svíček na dortu nebo zrychlené video se skokem partnera do bazénu o zábavné i dramatické efekty. Nejnovější modely umožňují spolu s režimem priority vysokých jasů využívat i vylepšenou korekci protisvětla, kterou lze navíc navolit ručně přímo během natáčení – výsledkem jsou přirozené a dobře osvětlené snímky. Spojení těchto dvou technologií přináší možnost analyzovat každou scénu – na základě této analýzy pak videokamera zaznamená všechny detaily a zajistí ostré podání kontrastu mezi světlými a tmavými oblastmi, a to i v případě jasných scén.

Barevný dotykový displej s vysokým rozlišením a s úhlopříčkou 7,5 cm nabízí snadno použitelné uživatelské rozhraní a zjednodušuje dostupnost jakéhokoli nastavení. Použití nových videokamer usnadňuje i automatický scénický režim, který inteligentně vybírá nejvýhodnější nastavení. Díky baterii s dlouhou životností pak mohou uživatelé vyrážet na delší cesty. Modely LEGRIA HF R86 a LEGRIA HF R88 navíc nabízí i interní paměť, díky níž lze pořídit ještě více záběrů.

Všechny modely z produktové série LEGRIA HF se mohou pochlubit výkonným inteligentním IS pro stabilizaci obrazu v pěti osách, který eliminuje chvění videokamery, a to dokonce i při velkém přiblížení. Výsledné záběry budou neroztřesené bez ohledu na to, zda autoři snímku sledují své ratolesti při jejich prvních krůčcích nebo usilují o zachycení akčních scén během prosluněné dovolené. Nové videokamery nabídnou i 32násobný optický zoom a impozantní 57násobný pokročilý zoom, což umožňuje zaznamenat i velmi vzdálené detaily. Uživatelé mají k dispozici také spolehlivého automatického asistenta pro výběr kompozice (Auto Zoom Framing Assist), díky kterému již nikdy nezmeškají žádný důležitý záběr. Pozornost si určitě zaslouží i technologie Audio Scene Select, která pro každou scénu automaticky vybere optimální nastavení audio parametrů – součástí záběru je tak zvuk v nejlepší možné kvalitě přinášející dokonalý zážitek ze sledování výsledných filmů.

Součástí modelu LEGRIA HF R88 je také širokoúhlá předsádka WA-H43, která rozšiřuje zorný úhel videokamery a je proto ideálním příslušenstvím při pořizování záběrů v uzavřených prostorách nebo pro tvorbu úžasných snímků okolní krajiny.

Dokonalejší konektivita

Díky širokým možnostem konektivity umožňují nejnovější přírůstky do produktové série LEGRIA HF okamžité sdílení pořízených snímků. Modely LEGRIA HF R86 i LEGRIA HF R88 se mohou pochlubit vestavěnou Wi-Fi a funkcí Dynamic NFC, která nabízí jednodušší spárování s kompatibilními chytrými zařízeními včetně Canon Camera Connect a Canon Connect Station CS100. Díky podpoře paměťových karet FlashAir jsou různorodé způsoby využití konektivity k dispozici i v případě videokamery LEGRIA HF R806.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím