Magazín

Recenze techniky a příslušenství

Videorecenze: Sony Alpha A7R V

Nikola UlrichováVydáno: 25. 11. 2022 v 11:47 • Rubrika: Recenze techniky a příslušenství

Videorecenze: Sony Alpha A7R V

Pátá generace vysoce výkonných bezzrcadlovek řady A7R přináší evoluci v rozlišení mezi fotoaparáty. Je novinka Sony A7R V vaším favoritem, který zaujme čestné místo ve fotobatohu? Máme pro vás novou recenzi, kde jsme se zaměřili na focení a natáčení a vyzkoušeli, jak si novinka vede v praxi!

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (4) | Vzdálenost, na kterou dokáže fotoaparát zaostřit pomocí funkce Eye-Af se neuvádí. Záleží na tom jak dlouhé máte ohnisko, ale zda je oko dostatečně velké, aby ho ostřící systém dokázal detekovat. Co se týče dvojexpozice, tak v návodu se o této funkci nic nepíše a ani předchozí modely jí nebyly vybaveny. Fotografie se tedy musí složit v počítači. Pokud chcete pořizovat fotografie za šera, tak aby snímač co nejméně šuměl tak vždy záleží na tom co fotíte a jaké máte aktuální možnosti.

- při statické scéně lze použít minimální ISO, delší čas a stativ
- u fotografií v pohybu lze použít nižší ISO, blesk nebo jiné externí světlo
- pokud nelze použít ani jedno je třeba nastavit nejdelší možný čas, nejmenší možné clonové číslo a k tomu příslušnou citlivost ISO.
5

Prodejce Megapixel.cz, Martin, 24. 1. 2023 |Reagovat

MM

Dobrý den, jaká je tedy vzdálenost, na kterou A7rV zaostři na oko ptáka v letu?
Má tento foťák funkci dvojexpozice?
Jak ho správně nastavit tak, aby v šeru co nejméně “šuměl”?

4

M. Matoušková, 24. 1. 2023 |Reagovat

MM

Reaguje na (2) | Jaká je ta vzdálenost, na kterou může zaostřit na oko např. ptáka? Má fotoaparát funkci dvojexpozice? Děkuji za info,

3

M. Matoušková, 24. 1. 2023 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, jde o to, že na větší vzdálenost fotoaparát oko nedokáže rozpoznat a detekovat, tudíž na něj jednoduše nezaostří. V tu chvíli bude využíván klasický způsob ostření a lze zaostřit konkrétním bodem na libovolné místo ve scéně. V takových případech je lepší využívat standardní ostření. Je to jistější.

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 5. 12. 2022 |Reagovat

Blanka Trlová

Dobrý den,
vlastním Sony A7III a převážně fotím ptactvo. Chci si pořídit tento fotoaparát a ještě bych se chtěla zeptat. Pokud si nastavím ostření na oko a to je jedno, jestli na zvíře, nebo ptačí a jak jste řekl, že zaostří pouze do určité vzdálenosti a když nebude schopen, bude fotka ostrá? Nebo to bude na závadu a fotka bude mázlá?
Děkuji Blanka Trlová.

1

Blanka Trlová, 4. 12. 2022 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.