Recenze ViewSonic VP2768A

Filip Brož

Filip Brož • 16. 08. 2021

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Cena
 • Možnosti natočení a volby polohy
 • Matný displej
 • USB-C port
 • Široká škála využití
 • Bezrámečkové tělo
 • Filtr modrého světla
 • Kabely součástí balení

Co se nám nelíbí

 • Plastový stojan
 • Absence HDR režimu

Představení ViewSonic VP2768A

Představení ViewSonic VP2768A

Hledáte univerzální monitor na práci i zábavu? Upravujete fotografie, stříháte videa nebo hrajete hry? Monitor ViewSonic VP2768A nabízí všechno a zaujme především svou cenou. Pojďme se na něj podívat.

ViewSonic VP2768A je 27“ monitor s QHD rozlišením. Ano, není to 4K, což nemusí být nutně špatně. Myslím si, že opravdu záleží na tom, co s monitorem plánujete dělat. Možností je mnoho a záleží jen na vašich potřebách. Mnoho lidí potřebuje další pracovní plochu ke svému stávajícímu počítači nebo notebooku. Možná si chcete vytvořit set externích monitorů vedle sebe nebo máte Mac mini a potřebujete monitor. Vše je možné s ViewSonic VP2768A.

Monitor značky ViewSonic | Megapixel

Žádný úhel není problém

Monitor lze doslova nastavit do jakéhokoliv úhlu. Moc se mi líbí, že mohu rychle a jednoduše nastavit nejen jeho výšku a sklon, ale i úhel. Kloub je plně rotační, proto během sekundy přetočíte monitor do polohy na výšku. Na zadní straně se nachází standardní držák VESA. Monitor tak můžete umístit do svého stávajícího řešení. Při používání monitoru na výšku jistě také oceníte funkci auto pivot, která zajistí automatické přetočení obrazu. 

Monitor ViewSonic | Megapixel

Stabilita za všech podmínek

Stojan i samotným monitor jsou plastové. Zkoušel jsem i stabilitu monitoru a myslím si, že je naprosto v pořádku. I když jsem „bouchl“ do stolu, jen se minimálně otřásal. Samotný monitor k držáku připevníte během pár minut. V zásadě stačí jen nasadit a začít používat. K tomu máte v balení širokou škálu kabelů a možností připojení. Nejvíce mě potěšil UBS-C konektor, který zvládne během připojení napájet i můj  16“ MacBook Pro. Nepotřebuji tak další kabely. Monitor můžete také propojit pomocí DisplayPortu, a to rovnou s dalšími monitory. Jeden kabel prostě vládne všem. 

USB-C a další konektory

Na spodní straně pak nechybí, kromě tlačítek pro ovládání a zapnutí/vypnutí i Ethernet, HDMI či 2× USB konektor. Povrch displeje je matný, což mně osobě velmi vyhovuje. Poměr stran je klasických 16:9. Kvituji také bezrámečkové provedení, které oceníte především při setupu více monitorů u sebe. Vše bude vypadat doslova jako jedna plocha. A proč si nekoupit klidně dva monitory, že?

Kvalitní IPS panel s 14bit 3D LUT barevnou hloubkou nabízí velmi dobrý pozorovací zážitek. V zásadě, i v případě, že budete upravovat fotky nebo editovat video, vždy bude vše velmi ostré a hezké. O jemné přechody mezi barvami není nouze a je jedno z jakého úhlu se zrovna díváte. Škoda, že monitor nepodporuje HDR. Monitor ViewSonic VP2768A je již z výroby zkalibrován na nejlepší možné hodnoty a parametry. V balení naleznete podrobnou dokumentaci, kde si vše můžete prostudovat. 

Monitor ViewSonic | Megapixel

Konec unavených očí

Velmi oceňuji také technologii Flicker-Free a filtr modrého světla. V případě, že pracujete v noci, se tak nemusíte obávat unavených očí z monitoru. Tuto technologii dnes beru už jako samozřejmost a nedílnou součást všech technologických zařízení. Studie jasně dokazují, že modré světlo nás ovlivňuje. 

Monitor pro jakoukoliv práci

Z monitoru ViewSonic VP2768A jsem nadšený. Když vezmeme v úvahu, že stojí necelých 11 000 Kč, tak nabízí opravdu vše, co potřebujete. Bez problémů můžete upravovat fotky, videa, grafiku, animace nebo hrát hry. Potěší však i kancelářské pracovníky. Každá další plocha se hodí, zvlášť když to pomůže vaší efektivitě při práci. 

Monitor | Megapixel

Megapixel videorecenze ViewSonic VP2768A

Megapixel videorecenze ViewSonic VP2768A

Popis a parametry

Popis a parametry

ViewSonic VP2768A je profesionální 27" monitor s QHD rozlišením (2560 x 1440 px), který disponuje rychlostí odezvy 5ms a jasem 350 cd/m². IPS panel s 100% pokrytím sRGB barevného rozsahu nabízí precizní barevné podání a výborné zobrazení i v širokém pozorovacím úhlu. Díky bezrámečkovému provedení je monitor skvělou volbou pro použití s vícero monitory. Možnosti připojení zahrnují 2x HDMI, DisplayPort, USB-C i Ethernet, můžete tedy monitor připojit s širokou škálou zařízení. Najdeme zde i dva USB porty pro snazší konektivitu s volitelným příslušenstvím. Flicker-Free technologie a filtr modrého světla minimalizuje únavu očí při dlouhodobém sledování monitoru.

Klíčové parametry monitoru ViewSonic VP2768A

 • kvalitní IPS panel s 14bit 3D LUT barevnou hloubkou
 • uhlopříčka 27" s QHD rozlišením
 • bezrámečkové provedení
 • ergonomický stojan s funkcí auto pivot
 • podpora hardwarové kalibrace
 • připojení přes 2x HDMI, DisplayPort, USB-C, Ethernet, 2 USB porty

Vynikající reprodukce barev

Hodnota Delta E<2 přináší ještě lepší přesnost barevného podání, čímž nabízí jedinečný pozorovací zážitek. 3D LUT 14bitová barevná hloubka se postará o jemné přechody mezi barvami. IPS panel navíc zaručuje konzistentní zobrazení při každém pozorovacím úhlu.

Bezrámečkové provedení 

Pokud jste zvyklí pracovat s více monitory najednou, jistě oceníte mimořádně tenké provedení rámečků. Díky unikátnímu designu je vizuální zážitek o to příjemnější, odstup mezi jednotlivými monitory bude minimální a nebudete již muset řešit "ztracený" kurzor pod nepřehlednými rámečky.

Ještě lepší konektivita

S vícero monitory pracujte rychleji a efektivněji. Díky USB-C a DisplayPort výstupu je propojení s dalšími monitory či notebookem ještě jednodušší. Funkce daisy-chain umožňuje propojit více monitorů za použití jednoho kabelu.

Ergonomický stojan s funkcí auto pivot

Díky ergonomickému stojanu lze monitor jednoduše nastavit do různých sklonů a úhlů, případně úplně přetočit pro vertikální polohu. Při používání monitoru na výšku jistě oceníte funkci auto pivot, která zajistí automatické přetočení obrazu. 

 

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 6130 x 5400 x 2150
Hmotnost 7000 g

Ostatní

Číslo produktu VP2768A
Značka ViewSonic

Monitor

Použití Fotografie (profesionálové), Video, Grafika a design, USB-C, Fotografie (nadšenci)
Úhlopříčka displeje 27 "
Maximální rozlišení 2560 × 1440 px (QHD)
Typ displeje IPS
Podporované barevné rozsahy sRGB, AdobeRGB, Rec. 709
Barevné rozsahy 100% sRGB / Rec. 709, 85% Adobe RGB
3D LUT 14bit
Jas 350 cd/m²
Kontrast 1000:1
Povrch displeje matný
Video vstupy HDMI, DisplayPort, USB-C
Kalibrace hardwarová
USB hub USB 3.0 (3.1 Gen1), USB 3.1 (3.1 Gen2)
Poměr stran 16:9
Odezva 5 ms
Obnovovací frekvence 60 Hz
Výbava monitoru Nastavitelná výška, Pivot, Uchycení na zeď (VESA), Flicker Free, Ethernet (RJ-45)
Příkon (obvyklý) 20 W

Ke stažení

ViewSonic VP2768A energetický list
ViewSonic VP2768A český návod

Zobrazit popis a parametry