Magazín

Produktové aktuality

Vítáme novinky Fujifilm! Fotoaparát X-S10 a objektiv XF 10-24 mm

Tom KalousVydáno: 16. 10. 2020 v 15:45 • Rubrika: Produktové aktuality

Vítáme novinky Fujifilm! Fotoaparát X-S10 a objektiv XF 10-24 mm

Klasický podzim plný akčních nabídek a novinek, které přicházejí ze všech stran! Ani společnost Fujifilm nezahálí a přináší nám nový vítr. Pojďme se podívat, jak Fujifilm X-S10 a XF 10-24 mm vypadají a co umí.

Obsah

Nový fotoaparát Fujifilm X-S10

Kompletně nový design a převzaté funkce z již známe X-T4, tak by se dala popsat novinka s označením X-S10. V kompaktním těle s hlubokým gripem pro lepší uchopení najdeme 26,4Mpx X-TransTM CMOS 4 snímač s pokročilou stabilizací s účinností až 6 stop a také velmi rychlý X-Processor 4. Vysokorychlostní sekvenční snímání bez blackoutu dosahuje až 8 fps při mechanické závěrce a 30 fps při elektronické závěrce.

Ostřící systém je klasicky výborný. Fotoaparát dokáže sledovat objekty a velmi přesně ostří také na obličej či oko člověka. Osobně nerozumím proč, ale výrobci si v tom libují. Řeč je o 180° výklopném displeji, který je perfektní při pořizování selfie fotek a videí, ale ne každý se fotí, že? :)

U videa si Fujifilm X-S10 maličko pohoršil oproti X-T4. Novinka nahrává v rozlišení 4K s 30 fps pouze 4:2:0 8 bit a Full HD 240 fps interně na SD kartu. Pokud chcete lepší možnost barvení, budete muset použít rekordér, čímž získáte 4K 30 fps 4:2:2 10 Bit. Máme zde také možnost použití digitální stabilizace, která podpoří stabilizovaný snímač. S tou ale opatrně. Používal bych ji jen při statických záběrech při natáčení z ruky. Za chůze mohou záběry tzv. plavat.

Dostupnost novinky Fujifilm X-S10 bude v polovině listopadu 2020 za cenu 26 990 Kč.

Nový objektiv Fujifilm XF 10-24 mm f/4 R OIS WR

Ano, opravdu je tomu tak. Je to nástupce již známého Fujifilm XF 10-24 mm f/4 R OIS. Novinka má oproti předchůdci pár vylepšení. Optická kvalita zůstává stejná, ale přibyla nám odolnost vůči vlhkosti a prachu, což oceníte při focení v terénu. Novinkou je také vylepšená stabilizace, jejíž efektivita se vyšplhala na 3,5 EV. Clonový kroužek byl doplněn o clonovou stupnici, aby si fotografové mohli vizuálně kontrolovat nastavenou clonu. Kroužek je také vybaven zámkem Automatického režimu. Zeštíhleny byly ostřící a zoom kroužky, což způsobilo úbytek na váze o 25 g.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.