Magazín

Produktové aktuality

Vítáme v rodině stativy Benro

Tom KalousVydáno: 15. 10. 2019 v 10:25 • Rubrika: Produktové aktuality

Vítáme v rodině stativy Benro

Je vůbec nutné používat při focení stativ? Vždyť je to velká a těžká věc, se kterou se nechce nikdo tahat. Pokud se přes tuto negativní myšlenku přenesete, můžou vaše fotky prorazit i ve světových galeriích. Stativy Benro přináší do této kategorie nový vítr a my bychom vám rádi představili 3 základní stativy, díky kterým budete mít lepší fotky i videa.

Na úvod je vhodné napsat, k čemu vlastně takový stativ slouží a proč je dobré ho mít ve fotobatohu. Hlavním úkolem stativu je udržet fotoaparát stabilní, bez pohybu. Tím docílíte toho, že budou vaše fotky perfektně ostré i při delších časech. První, s čím se mi spojí stativ je fotografování krajiny. Za brzkých ranních hodin, kdy se slunce pomalu přehupuje přes horizont ještě není tolik světla, a tak jsme nuceni v závislosti na větším zaclonění prodloužit čas závěrky, abychom docílili správné expozice. Díky delšímu času závěrky není možné fotoaparát držet v ruce. Došlo by totiž k pohybovému rozmazání, a to nechceme. Využijeme ho i při fotografování panoramatických fotografií a pomůže nám také zafixovat kompozici.


Autor: Martin Rak

Stativ také oceníme, když chceme složit více expozic do jedné fotografie (HDR). Taková situace může nastat třeba při západu slunce, kdy jsou oblaka natolik tmavá, že popředí skoro zaniká ve stínu. Takto musíme vyfotit několik fotografií s různou expozicí a následně je složit v jednu. Tady je třeba mít fotografie vyfocené naprosto stejně, abychom při skládání nemuseli složitě hledat referenční body a různě tvarovat tu či onu fotografii, aby si sedla na ostatní. Skládání fotografií se hodí také pokud potřebujeme odmazat pozadí nebo když chceme použít funkci Focus stacking například při focení broučků v makro fotografii.


Autor: Ondřej Reichmann

Stativ využijeme i při fotografování portrétů lidí či dětí. Zejména u portrétování dětí se hodí volné ruce, abychom zaujali jejich pozornost a docílili tak jejich pohledu do fotoaparátu. Při focení portrétů se volné ruce hodí také například pro nastavování záblesků a dalšího příslušenství. 

Proč Benro? 

Benro v naší nabídce čítá 50 různých stativů, mezi kterými je určitě i ten pro vás. U stativů se díváme na jeho hmotnost. Pokud cestujete, je velmi důležité, aby stativ zbytečně nezatěžoval vaše záda. Dále pak na velikost stativu při rozloženém i složeném stavu. Pokud fotíte interiéry či architekturu, je dobré mít stativ vyšší, abyste si jednoduše srovnali svislice polohou foťáku. No a poslední, neméně důležitou hodnotou je nosnost stativu. Čím vyšší nosnost, tím lépe si stativ poradí s větrem či otřesy. Pokud ovšem váš foťák s objektivem váží 1 kilogram, nepotřebujete stativ s nosností 10 kilo.

Vybrat stativ se může zdát složité, ale není. Vytvořili jsme pro vás 5 dílnou příručku, jak vybrat stativ, kterou naleznete v naší fotoporadně. A teď už k nabídce stativů Benro.

Abychom to zjednodušili, vybrali jsme 3 stativy, na kterých si ukážeme, pro jakou kategorii se hodí. Kompletní nabídku stativů Benro naleznete v našem e-shopu.

Benro Slim TSL08A + kulová hlava N00

Základní hliníkový stativ značky Benro. Je vhodný pro jakoukoliv základní zrcadlovku i bezzrcadlovku. Váha stativu je 1,2 kg a jeho transportní výška je 51 cm, takže se hodí i na cestování, kdy vám nezabere v zavazadle tolik místa. Nosnost stativu jsou 4 kg a výška s vysunutým středovým sloupkem je 146,4 cm. Stativ se navíc prodává s kulovou hlavou, která má "rychleupínací" destičku na principu Arca swiss.

Cena stativu je 2 490 Kč

 

Benro iFOTO FIF28A + kulová hlava IB2

Tento stativ ze serie Benro FIF zahrnuje provedení karbonové a hliníkové, a dvou velikostních variantách. Patří do pokročilejší skupiny stativů Benro. Je robustnější ale stále s nízkou váhou 2,2 kg. Transportní výška 62,4 cm je takto malá díky skládání převrácením stativových nohou. Maximální výška stativu je 166 cm. Stativ nabízí také monopod, který získáte odšroubováním jedné nohy stativu, kterou připojíte na středový sloupek a získáte monopod o maximální výšce 173,5 cm.

Cena stativu je 4 190 Kč 

 

Benro KH25N + videohlava K5

Tento model je určen pro natáčení videa. Je tomu přizpůsoben svým tvarem, skladbou i speciální videohlavou. Stabilní hliníkový stativ s dvojitými nohami je ideální pro použití s fotoaparáty či kamerami do hmotnosti 5 kg. Videohlava K5 umožňuje pravo i levoruké ovládání. Hlava nedisponuje možností nastavení tuhosti chodu, avšak nabízí příjemný a stálý odpor v horizontálním i vertikálním směru. 

Cena video stativu je 6 490 Kč

Zdroj fotografií u produktů: oficiální web Benro.

Sdílet na


Komentáře k článku

BR

Záznamy se stativem určitě pozornost zasluhuji. Stativy jsou výbornou pomůckou pro pořizování záznamů.
Zdravím. Rp.

1

Břetislav Rozpondek, 19. 10. 2019 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.