Magazín

Blog

Vítáme vás na novém webu! Jaké výhody vylepšený megapixel.cz přináší?

Monika AlinčováAktualizováno: 10. 12. 2020 v 8:48 • Rubrika: Blog

Vítáme vás na novém webu! Jaké výhody vylepšený megapixel.cz přináší?

Rádi bychom vás přivítali na našem novém webu, který se změnil nejen po designové stránce, ale také přináší uživatelsky příjemnější a přehlednější prostředí, technické vychytávky a ještě mnohem víc než jen široký výběr sortimentu.

Obsah

Cesta je cíl a vývoj nikdy nekončí

Když se v roce 2001 zrodila firma Megapixel, internetové stránky jsme si takříkajíc vyšívali na koleni sami. První verzi webu megapixel.cz ve spolupráci s PeckaDesign jsme spustili v roce 2005 a od té doby jsme ušli skutečně dlouhou cestu. Jako jeden z prvních internetových obchodů jsme se vrhli do vod responzivních webů. To se ukázalo jako správně mířený krok a ovládání na všech druzích zařízení, včetně dotykových, ocenil nejeden zákazník. 

Rozvíjet se dál technologicky, graficky a respektovat vývoj trhu i potřeby našich zákazníků, se stalo naším posláním, kterému jsme dodnes zůstali věrní. Proto vám nyní můžeme po 15 letech spolupráce s PeckaDesign představit náš čtvrtý redesign. Každá změna, kterou jsme v historii udělali, posunula laťku české e-commerce zase o kousek výš a každá z verzí je oceňovaná jak odbornými porotami při soutěžích, tak především zákazníky Megapixelu.  

Kam jsme dodnes došli

Nyní jsme kladli důraz především na maximální přehlednost. Z e-shopu jasně vystupují fotky produktů a samotné fotografie, které zákazníci Megapixelu s technikou tvoří. Čistý design, založený na typografii a práci s obsahem pak dává záruku, že bude aktuální i stavebnicově rozšiřitelný také v budoucnu. Chceme se totiž zlepšovat a vyvíjet stále dál a přinášet našim zákazníkům nejen lepší servis, široký sortiment a přidanou hodnotu ve smyslu obsahu, ale také uživatelsky přátelský web.

E-shopu se dostalo celkového zrychlení díky technologii ElasticSearch a přechod na formát obrázků WebP, který je o cca 40 % datově úspornější než původní JPEG, oceníte zejména při prohlížení webu na mobilních zařízeních.

Megapixel díky své věrné komunitě tvůrců nabízí unikátní možnost propojit zákaznický obsah s prodejní částí. Často se tak zákazník setká se svou fotkou v detailu produktu, kde tato fotografie dále pomáhá v rozhodování novým zákazníkům, zda si danou techniku pořídit. 

Detail produktu je však jen jedním z desítek míst, kde velmi těsně propojujeme komunitní obsah s prodejní částí. A právě toto propojení, dělá e-shop Megapixel v rámci českého e-commerce tolik unikátní. 

Technika, kterou prodáváme, úzce souvisí s jejím používáním, a proto u nás nejen nakoupíte, ale také se můžete inspirovat v Galerii, edukovat v Magazínu, posouvat se dál s našimi Kurzy nebo si zasoutěžit o hodnotné ceny v rámci Roku s Megapixelem.

Produkty i obsah oblíbeného žánru pohromadě

Protože obor, kterým se zabýváme, je opravdu rozsáhlý, můžete sledovat také konkrétní žánry, či jednotlivé značky. Najdete u nás komunity jako Drony, Video, Portrét, Ateliér a spoustu dalších, takže si velmi snadno prohlédnete články, novinky nebo recenze právě z toho odvětví, které vás nejvíce zajímá.

Nový katalog a aktualizované nástroje

Díky novému katalogu, který jsme ovšem představili s předstihem již v létě, nabízíme sortiment přehledněji a s ohledem na konkrétní potřeby a zájmy zákazníka, jako je foto, video nebo postproces. Rozšířili jsme nabídku zvýhodněných sad, které jsou často ušité na míru různým konkrétním potřebám, např. fotografování portrétu, anebo sada vhodná pro video.

Také jsme aktualizovali skvělé nástroje, se kterými je radost si pohrát. Můžete třeba porovnávat obrazovou kvalitu pokročilých fotoaparátů s výměnnými objektivy, prohlédnout si účinky fotografických filtrů na objektivech nebo si nechat přepočítat ohniskovou vzdálenost.

Ještě snazší nákup na protiúčet 

Aby se vám u nás technika pořizovala ještě lépe, zjednodušili jsme on-line nákup na protiúčet, kdy nám v rámci objednávky nového zboží můžete ihned prodat svou starší techniku a o její hodnotu pak zaplatit méně za nový kousek. Díky naší on-line kalkulačce, ve které jsou vždy aktuálně naceněné tisíce starších produktů na protiúčet, ušetříte při nákupu nového vybavení.

Děkujeme, že jste s námi

Závěrem bychom vám rádi poděkovali, že jste tuto cestu šli s námi a upřímně doufáme, že vám náš nový přiroste k srdci stejně tak, jako nám.

Váš Megapixel a PeckaDesign

Sdílet na


Komentáře k článku

Irena Brožová

ještě jednu připomínku... pokud někdo reaguje na více komentářů najednou, objeví se to v hláškách jen u toho prvního...ostatní se nedozví, že autor reagoval na jejich komentář

22

Irena Brožová, 17. 1. 2021 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (20) | Dobrý den, co člověk to názor. Divil byste se, kolik ohlasů jsme dostali ohledně toho, že i z mapy lze vyčíst autora a že není dobré aby byla mapa v anonymitě vidět. Pokud Vás zajímá lokace, není problém si dát fotografii do sledovaných a kdykoliv se k ní vrátit. Musím přiznat, že nás velice mrzí podobný přístup, když zde máte zdarma Galerii, jejiž provoz nás stojí nemalý objem a to jak časový tak finanční a vám je pak za těžko jednou za den označit správnou lokaci na mapě, což vám nezabere děle než 15 vtěřin.

21

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 9. 1. 2021 |Reagovat

Zdenek Musil

ad mapa u snímků v době 48 hodinové anonymity: osobně si myslím, že tohle je už přehnané utajování, U fotek šneka, kytky, nebo portrétu je konec konců jedno, kde je to focené a tak autor může "beztrestně" kliknout někam mimo. pokud trvá na dokonalé anonymitě. Je zde ale spousta horských, cestovatelských, krajinných snímků, kde skutečně dost lidí zajímá kde ta, či ona scéna je vyfocená. Nedokážu si představit když někdo vyfotí pančavský vodopád, nebo šumavské rašeliniště, jak by se dala dovozovat autorství .... Prostě a jednoduše : pokud někdo chce i v tomto punktu zůstat anonymní, může lokalizaci pozměnit. Já osobně se přiznám, že po té poslední změně, než abych pracně přesouval ukazovátko na mapě do toho, či onoho místa na kopci v Alpách, tak se na to raději vykašlu ....

20

Zdenek Musil, 8. 1. 2021 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (18) | Dobrý den, moc děkujeme za zpětnou vazbu a samozřejmě to prověříme.

19

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 6. 1. 2021 |Reagovat

Jakub Hrubý

Dobrý den, na novém webu jsem si všiml že u všech detailních stránek produktu (alespoň u mobilní verze) se nezobrazuje první obrázek produktu tzv. ten který je zobrazen při prohlížení v kategoriích. Je to docela nepříjemný, protože třeba u Peak Design Leash (černý) se nezobrazuje žádný obrázek.

18

Jakub Hrubý, 31. 12. 2020 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (16) | Dobrý den, v tomto případě je to tak, že člověk to názor. V připomínkách přišlo mnoho stážností, že mapa narušuje anonymitu. Bohužel se nemůžeme zavděčit všem.

17

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 29. 12. 2020 |Reagovat

Irena Brožová

nešlo by ponechat i v době anonymity mapu? to snad ničemu nevadí a nemusím čekat dva dny, když mě fotka zaujme, abych se dozvěděla, kde to je.... prosííím....

16

Irena Brožová, 29. 12. 2020 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (14) | Dobrý večer, děkujeme za věcné připomínky na většině z nich už pracujeme, nebo jsou dokonce vyřešeny, takže by v nejbližší době měla Galerie fungovat tak jak má.

15

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 16. 12. 2020 |Reagovat

Irena Brožová

některé připomínky nejsou dnes již aktuální... :-)

14

Irena Brožová, 15. 12. 2020 |Reagovat

Irena Brožová

13. - ukazatel přítomných v galerii je též nefunkční (nevěřím, že by v neděli v deset dopoledne byl přítomný jen jeden člověk)

13

Irena Brožová, 13. 12. 2020 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.