Magazín

Produktové aktuality

Vlogujte a bavte se s novinkou Sony ZV-E10

Tom KalousAktualizováno: 28. 7. 2021 v 8:59 • Rubrika: Produktové aktuality

Vlogujte a bavte se s novinkou Sony ZV-E10

Je to tady! Světlo světa spatřil nový fotoaparát, který se svými funkcemi zaměřuje především na video, konkrétně vlogování. Nese název Sony ZV-E10 a má co nabídnout!

Obsah

Sony ZV-E10 je pokročilý nástupce Sony ZV-1, který jsme vám představili v polovině roku 2020. Už po představení bylo ale jasné, že u jednoho fotoaparátu zaměřeného spíše na vlogování nezůstane. Rok se s rokem sešel a Sony dnes představuje zcela nový fotoaparát s vylepšenými funkcemi a novými možnostmi.

Nejzásadnější novinkou je APS-C snímač a možnost výměny objektivů. U ZV-1 jsme měli skvělý univerzální objektiv 24-70 mm se světelností f/1,8-2,8, který není vůbec špatný, naopak. Když ale přijde na vlogování, tak je 24 mm na tak malém snímači častokrát zbytečně dlouhé. Sám jsem zkoušel vlogovat na 24 mm na full-frame A7 III a dost často jsem prostě nechtěně vylezl z obrazu. Takže BRAVO Sony, udělali jste správný krok! Uživatelé si teď mohou nasadit objektiv dle libosti a za mě bude ideální Sony 10-18 mm f/4,0 OSS SEL

Chci Sony ZV-E10

Jak již jsem nakousl, v ZV-E10 je také nový APS-C Exmor CMOS snímač s rozlišením 24,2 Mpx a obrazový procesor BIONZ X, který zajišťuje vysoce kvalitní obraz, vysokou citlivost a detailní vykreslení textury i nádherný bokeh. Větší snímač nám dává větší svobodu a možnosti v tvorbě. 

Vlogování by mělo být především zábavou a ne trápením. Sony i do tohoto modelu vložilo pár zajímavých funkcí. První je "Background defocus", která digitálně rozmaže pozadí nehledě na nastavení clony objektivu. Pokud se tedy vyskytnete v prostředí, které nebude úplně koukatelné, tato funkce vám velmi pomůže. Další, velmi oblíbenou funkcí u vlogerů, kteří ukazují produkty, je "Pruduct showcase". To si nastavíte na volitelné tlačítko a jakmile dáte něco před obličej nebo blíže k objektivu, fotoaparát na to bleskově přeostří a hned jak to dáte pryč přeostří zpět na obličej. 

I u modelu ZV-E10 si dali záležet na možnostech natáčení videa. Nejenom že můžete natáčet Full HD až ve 100p, ale pokud natáčíte do 4k, obraz je stejně kvalitní, jako byste natáčeli do 6k. V rozlišení 4K zvládá standardních 25p a máte možnost používat všechny barevné profily pro lepší color grading včetně S-logu nebo HDR.

Za zmínku stojí velmi rychlý a přesný autofocus, který ostří nejen na obličej ale i na oko. Přes výklopný displej můžete také kliknutím zaostřit na pohybující se objekt, který si fotoaparát bude držet, dokud se neztratí z obrazu. Co některým z vás bude možná chybět, je absence stabilizace snímače. Ta se hodí, když natáčíte třeba za chůze, nebo se vám po nějaké delší době natáčení začnou klepat ruce. Funguje zde pouze elektronická stabilizace, která není vždy úplně tak 100% a stává se, že obraz při jejím použití trochu "plave". S tímto problémem vám určitě pomůže stabilizovaný objektiv, kterých máme v nabídce hned několik.

Ani ZV-E10 nemá hledáček, ale vše je přehledně vidět na displeji, takže vás to nebude nikterak omezovat. Tlačítka jsou uzpůsobena a umístěna tak, aby co nejvíce zjednodušila a zrychlila ovládání. Na horní straně fotoaparátu přibylo tlačítko, kterým přepínáte mezi fotkou, videem a zpomaleným videem.

Špičková technologie Sony umožňuje modelu ZV-E10 zaznamenat křišťálově čistý zvuk, který jasně zachytí hlas díky internímu směrovému mikrofonu se třemi membránami a dodávanou ochranou proti větru, která značně redukuje hluk větru. ZV-E10 nabízí další rozšíření možností audia prostřednictvím digitálního audio rozhraní Multi Interface (MI) Shoe Cap a konektor pro připojení externího mikrofonu.

Chci Sony ZV-E10

Sony ZV-E10 je možné používat také jako vysoce kvalitní webovou kameru nebo kameru pro živé streamování díky jednoduchému připojení k PC nebo smartphonu. Umožňuje lepší mobilitu při streamování a nevyžaduje žádný další software.

Sony Alpha ZV-E10 tělo pořídíte za 19 490 Kč a Sony Alpha ZV-E10 + 16-50 mm za 22 490 Kč.

Chci Sony ZV-E10

Soutěž Sony Vlog Challenge

Zároveň s tímto oznámením otevírá Sony druhý ročník soutěže Sony Vlog Challenge. Cílem soutěže je, aby účastníci vytvořili vlog, v němž představí téma, které je jejich největší vášní intenzivně se o něj zajímají.  Možnost přihlásit se do soutěže probíhá od 27. července do 27. září 2021 a zúčastnit se mohou tvůrci videí z celé Evropy. Oficiální pravidla včetně cen, pokynů pro přihlášenía šancí na výhru naleznete na https://www.sony.net/united/sonyvlogchallenge/europe/en/

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.