Garant soutěže

Vojta Hurych

Pro Vojtu je fotografie nejen poctivým řemeslem, kde se snaží o maximální profesionalitu, ale současně i způsobem sebevyjádření a seberealizace. Jeho největší snahou je skrze fotografie vyprávět lidské příběhy, proto se…

Číst více

Pro Vojtu je fotografie nejen poctivým řemeslem, kde se snaží o maximální profesionalitu, ale současně i způsobem sebevyjádření a seberealizace. Jeho největší snahou je skrze fotografie vyprávět lidské příběhy, proto se věnuje reportážní a dokumentární fotografii. Zaměřuje se především na svatební reportáž. Při zachycování svatebního dění klade velký důraz na přirozenost a emoce. Svatební šaty na nejbližší strom kvůli fotce už dávno nevěší a prstýnky už také nefotí. To se raději vždy rozběhne tam, kde se lidé smějí, protože svatební fotografie by podle něj měla být spíš poutavě odvyprávěným příběhem, nikoliv produktovým katalogem. Typický je pro něj humor, který rád zachycuje na svých fotografiích.

Za svou reportážní a dokumentární tvorbu získal 4 ocenění v soutěži CZECH PRESS PHOTO v kategoriích Umění a Sport. Tento rok se stal finalistou soutěže NEW TALENT 2019 na největší evropské svatební konferenci BODAF v Barceloně. Je organizátorem Festivalu svatebních fotografů, největšího setkání svatebních fotografů a kameramanů v ČR i SK. Je také spoluautorem online galerie Příběhy fotek. Oba tyto projekty jsou dobročinné a jejich prostřednictvím se podařilo vybrat přes 400 000 Kč na pomoc lidem v nouzi, které byly darovány nadacím Dobrý anděl, Zdravotní klaun nebo Cesta domů.

Je světovým ambassadorem značky Fujifilm.
www.hurych.cz
www.facebook.com/vojtahurych
www.instagram.com/vojtahurych

  

Technika garanta

Vojta Hurych / garant soutěže