Magazín

Produktové aktuality

Vstupte do světa VR s novinkou Canon RF 5,2 mm f/2,8 L DUAL FISHEYE

Tom KalousAktualizováno: 6. 10. 2021 v 10:35 • Rubrika: Produktové aktuality

Vstupte do světa VR s novinkou Canon RF 5,2 mm f/2,8 L DUAL FISHEYE

Je VR budoucností digitální tvorby? Výrobce fototechniky, společnost Canon v to věří a vypouští do světa systém EOS VR společně s objektivem, který je pro virtuální realitu přizpůsobený.

Obsah

Canon RF 5,2 mm f/2,8 L DUAL FISHEYE

Nový stereoskopický objektiv, který vás vtáhne do děje! S novinkou RF 5,2 mm se dostanete na 190° úhel záběru. Objektiv je momentálně kompatibilní pouze s fotoaparátem Canon EOS R5 (po aktualizaci firmware). Optická soustava objektivu je důmyslně sestavená tak, aby promítala dva obrazy na jeden snímač, který si pak poradí se zpracováním a synchronizací přímo v těle fotoaparátu. To výrazně usnadňuje tvorbu VR materiálů. Záznam dvou obrazů na jeden snímač eliminuje odchylky v barevném podání nebo expozici v případě dvoukamerových systémů.

Chci vstoupit do VR

Canon RF | Megapixel

Zpracování a kvalita obrazu

Canon RF 5,2 mm f/2,8 L DUAL FISHEYE má po obvodu známý červený kroužek, který jej řadí do profesionální řady L. Každý z objektivů má dva členy s velmi nízkým rozptylem, které pomáhají dosáhnout vysoké ostrosti v celé ploše snímku. Povrchová optická úprava SWC je ideální pro natáčení v protisvětle, protože potlačuje odlesky a ostatní neduhy, ke kterým při záznamu pro VR běžně dochází. Vývojáři také mysleli na zachování poměru času závěrky ke snímkové frekvenci a vybavili objektiv úchytem pro gelové ND filtry. Ten je umístěn před posledním členem optické soustavy (u bajonetu objektivu). 

Dual fisheye | Megapixel

Nový software pro snadné zpracování

Společně s objektivem Canon RF 5,2 mm f/2,8 L DUAL FISHEYE byla představena také nově vyvinutá softwarová aplikace EOS VR Utility a zásuvný modul EOS VR Plug-in pro Adobe Premiere Pro. Zjednodušují proces postprodukce a usnadňují tvorbu od vstupu po konečný výsledek. S novinkou dochází k záznamu jediného souboru, který obsahuje pravý i levý obraz. To umožňuje softwaru Canon, nebo zásuvnému modulu převést zachycený zdvojený kruhový obraz z rybího oka na standardní formát 180° VR připravený k dalšímu zpracování v již zmíněných programech.

Do světa VR můžete s novým objektivem Canon RF 5,2 mm f/2,8 L DUAL FISHEYE vstoupit už v prosinci roku 2021 za cenu 56 990 Kč. Předobjednejte si novinku už dnes!

Chci vstoupit do VR

Canon RF 5.2 mm | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.