Magazín

Blog

Vyhlášení výsledků FOTO/VIDEO/GRAFICKÉ soutěže na téma OUTDOOROVÉ SPORTY

Martin LukešAktualizováno: 1. 7. 2019 v 7:41 • Rubrika: Blog

Vyhlášení výsledků FOTO/VIDEO/GRAFICKÉ soutěže na téma OUTDOOROVÉ SPORTY

Tak jako každý měsíc i v červnu zasedla porota, aby vyhodnotila nejlepší výsledky minulého kola soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2019. V jejím čele stanul profesionální, světově uznávaný sportovní fotograf ROB TRNKA, který měl při výběru vašich děl to největší slovo. Samozřejmě gratulujeme vítězům a poraženým držíme palce třeba v dalším kole, které právě nyní probíhá.

Obsah

Nejlepší fotografie soutěže Outdoorové sporty

1. místo - Pavla Čermáková / Létající Čestmír
Vítěz. Pro mě perfektní. Nemá cenu se v tom babrat. Zarámovat a na zeď. Tleskám. 

2. místo - Dušan Ignác / Sánkar
Skvělé. Vtahuje mě. Nemám co dodat. 

Zajímavé. Nevidím v ní technicky nic výjimečného, ale kombinace barev, momentu a rychlosti z ní ve výsledku dělá mix, který na mě působí velmi hezky.

Mně se to prostě jenom líbí! Jiný svět, klid a vzrušující zážitek zároveň. Skvělé světlo. Moc hezké.

5. místo - David Novotný / V Mracích
Znám tyhle momenty, viděl jsem je nesčetněkrát, a přesto se mi jednoduchost této fotky líbí.

Aneb Jak lidem ukázat nevšední sport. Myslím, že lidi mimo "horskou bublinu" takové záběry často nevidí. Hezky odvyprávěné. 

Fotit MTB závody většinou překvapení nepřináší. Vyloučím-li pády, které nefotím, detaily, které jsou velmi často vatou, povinné fotky atd., tak je výsledek dost předvídatelný. Tahle fotka předvídatelná není. Povedla se!

To samé jako u ice-climbingové fotky + ohromný klid působí z této fotky.

9. místo - Adam Plavec / Číslo 7929
Hnusný počasí, hnusný prostředí ani náznak kýčovitosti nebo podbízivé líbivosti. Surový výcvak surové akce - BUM! Obyčejnost a syrovost lícuje se sportem i podmínkama. 

10. místo - Miroslav Štokr / Adrenalin
V pětadvacítce bylo několik "povinných" akčních fotek. Všechno ostrý, všechno zmražený, ale měli mouchy. Často byly pro oko sportovního fotografa obyčejné, jindy až příliš "podle mustru", pár jich bylo technicky cvaknutých dobře, leč ve špatný moment nebo třeba byly podbízivé. Tahle je ze škatulky technicky "povinných", ale má náboj, nápad, příběh a fotograf reagoval jak měl. Paráda!
 

Nejlepší video soutěže Sportovní shot

Nejlepší grafika soutěže Sport v obrazech


Lukas Svrcek / Fencing

Vyhrajte bezzrcadlovku NIKON Z6, nebo účast na focení koncertu s Markem Musilem

I v červnu probíhá další kolo naší celoroční soutěže ROK S MEGAPIXElEM 2019. Partnerem soutěže jsou společnosti NIKON a BENQ, které do tohoto kola věnovali velmi atraktivní ceny. Nezapomeňte, že uzávěrka tohoto kola končí 30. 6. 2019 o půlnoci.

Chcete vyhrát NIKON Z6? Zapojte se do naší červnové soutěže na téma NA VLNĚ HUDBY | Megapixel

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii, video či grafiku, která odpovídá danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen ten nejvšestrannější fotograf, grafik a videomaker Galerie Megapixel za rok 2019. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie, videa a grafiky s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií - FOTO, VIDEO a GRAFIKA.


titulní foto: Martina Jechová / MX zlatá hodinka

Sdílet na


Komentáře k článku

František Kolský

8. místo :) Naprosto fantastická. Té jsem fandil. Ta barva vnáší do té ledové atmosféry výborný kontrast. Trochu nechápu 7. a 9. místo, ale jak jste psal. Pro jednoho podlaha, pro druhého strop.

1

František Kolský, 27. 06. 2019 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.