Všechny naše prodejny jsou otevřeny! Těšíme se na vás v Praze, Brně i Ostravě!

Vyhlášení výsledků FOTO / VIDEO / GRAFICKÉ soutěže na téma PORTRÉT Blog

Vyhlášení výsledků FOTO / VIDEO / GRAFICKÉ soutěže na téma PORTRÉT

Martin LukešAktualizováno: 19. 12. 2019 v 15:18 • Rubrika: Blog

V zářijovém kole Roku s Megapixelem jsme se v naší FOTO / VIDEO / GRAFICKÉ soutěži věnovali portrétům. Tradičně následně zasedla porota, aby vybrala ty nejlepší autory, kteří získají hodnotné ceny. Pokud již netrpělivě čekáte na to, kdo se stal nejlepším portrétním fotografem, videomakerem a grafikem, pak pro vás máme výsledky. V porotě zasedali nejen garanti soutěže Chaply RZBLZ a Denis Fueco, ale také zástupci společností Nikon a Wacom, kteří do soutěže věnovali hlavní cenu.

Nejlepší fotografie soutěže - Portrét v přirozeném světle


1. místo: Iva Bečvářová / Stará mama z kmene Mentawai

Portrét, který v sobě skrývá opravdový příběh a historii. Skvělá práce se světlem, díky kterému je jasné, co je na fotce důležité a co ne. Čistá fotka, která vyvolává k zamyšlení. 


2. místo: Lukáš Bělohoubek / Amelie

U této fotky člověk krásou ustrne. Luxusní práce jak se světlem, tak s kompozicí a následnou postprodukcí. Povedený bokeh. 


3. místo: Soňa Šerá / Anežka & Alexandra

Zajímavá myšlenka. Oceňuji světlo. Tam, kde má být, nejsou tvrdé stíny, které by tuto fotku jinak pokazily. S užším ořezem bez vlasů by sice mohla být fotografie "čistší", ale vysílala by jinou myšlenku. 4. místo: Jiří Zapletal / Terezka

Skvělá práce se záběrem přes sklo a s odrazem. Krásná modelka a perfektní retuš pleti. 5. místo: Martina Šimková /Johana

Super pocitovka a skvělá práce s nasměrováním modelky ke světlu. Škoda, že nebylo intenzivnější světlo, které by detaily v obličeji ještě víc vyzdvihlo. 

 

6. místo: Lenka Zajíčková / Procházka v sadu

Perfektně zaostřená momentka a parádní portrét, který o dítěti řekne i něco víc :) 7. místo: Eva Kodytková (Bílá) / Podzim
Všechno je tak, jak by mělo být. Světlo, ostření, postprodukce a hezká modelka. Líbí se mi hlavně práce s barvami a vytažení detailů na obličeji.

 

8. místo: Lenka Rondevaldová / Zapadající slunce

Skvělá práce se světlem. Jen bych zvolil jinak ořez a při focení trochu jiný úhel, ale jinak super! 9. místo: Pavol Žiak / Na rebríku

Parádní interakce s dítětem. Práce se světlem tak jak má být. Super!10. místo: Milan Rychtr / Lucka

"Čistá" fotka. Super práce s přirozeným světlem, který hezky objímá křivky modelky.

Nejlepší video soutěže - Video - medailonek
1. místo - Martin Kurek / Věra Kopková | rozhovor
Ze všech soutěžních videí se toto nejvíce přiblížilo zadanému tématu medailonek. Osobně mě potěšilo, že zde autor pracoval nejen s mladými urban umělci, tématickými prostřihy, ale taktéž zde využil přechody, jež osvěžily celé video a přidaly tak na pozornosti diváka.


2. místo - Tomáš Kalous / JVD watch Sunday Rose Gold
Skvělá kombinace několika aspektů. Jako první mě zaujal příjemný grading, práce se stabilizací a nenásilná glitch postprodukce. 


3. místo - Dan Truhlar / Perfect day in Koln
Z ostatních videí, hádám, že autor je velice mladý. Nicméně jeho talent, práce s kamerou a s celkovou postprodukcí, je nesmírně kvalitní a inspirativní.

Nejlepší grafika soutěže - Portrét / karikatura1. místo - Lukáš Tycar / V.Burian

 


2. místo - Tomáš Svoboda / Portrét Le Corbusier


3. místo - Jan Hendrych / Portrét rybáře


titulní foto: 1. místo foto soutěže dle hodnocení diváků - Zoran ToldiYearning

 Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

  • Denní doručení PPL 129 Kč
  • Kurýr Messenger od 249 Kč
  • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
  • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 500 Kč

Kontakt

Nahrát

Tento web používá pro analýzu návštěvnosti a personalizaci reklam soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace | Nastavení soukromí
Rozumím