Magazín

Blog

Vyhlášení výsledků fotosoutěže na téma "NOČNÍ PORTRÉT"

Martin LukešAktualizováno: 29. 4. 2019 v 17:04 • Rubrika: Blog

Vyhlášení výsledků fotosoutěže na téma "NOČNÍ PORTRÉT"

A je to tady. Společně s garantem soutěže a ambasadorem Sigma, Lukášem "Kenji" Vrábelem jsme vyhodnotili březnovou fotosoutěž, ve které jsme se věnovali fotografování nočních portrétů. Bylo vidět, že to není obvyklé téma a pro mnohé to byl skutečný oříšek, na druhou stranu se nám ale sešlo opravdu mnoho vynikajících záběrů. Zde je tedy 10 + 1 nejlepších autorů a jejich fotografií, včetně komentáře garanta.

 
Perfektní atmosféra, barvy, kompozice a světlo. Určitě fotka, která mi na první pohled padla do oka a hodně mě baví hra světel a stínů.

2. místo - J M / Katka
Skvěle zpracovaný lifestyle portrét. Přesně ten typ fotky, které dnes frčí na Instagramu. Parádně nabarveno.
U téhle fotky mě nejvíc baví atmosféra, prostředí a emoce. Působí na mě hodně upřímně a líbí se mi jemné barvy. Šum se sem hodí.


4. místo - Marek Šafář / N.e.O.n
Dobrá práce s hledáním zajímavého zdroje světla a jeho použitím. Fotka vypadá čistě a barevně vyváženě. Nevadila by mi trocha šumu navíc.
Jemný portrét s hezkými barvami. Zaujal i citlivý výraz modelky.
Dobrá práce se zdrojem světla a zajímavé barvy. Určitě bude mít úspěch na Instagramu.

Líbí se mi barevnost a světlo do kontury. Šum se mi zdá trochu "neidentifikovatelný", možná snaha ho potlačit, což je škoda.

8. místo - Adam Mráček / Martin
Hezká kombinace barev, dobrý výraz modela a kompozice.


9. místo - Tomáš Zerhau / Terka
Skvělé barvy. Modelka vypadá trochu plasticky, což jí zbytečně "vyřezává" z prostředí. Celkově ale povedený portrét.

Baví mě přirozenost, emoce a dynamika ve fotce.

Nezapomeňte, že v dubnu probíhá další kolo celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELM 2019. Uzávěrka tématu ARCHITEKTURA je 30. 4. 2019 a připomínáme také, že jsme od tohoto měsíce nachystali v naší soutěži i mnoho zajímavých novinek:

Rozšíření soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2019 o kategorie VIDEO a GRAFIKA

Pokud sledujete naší pravidelnou soutěž ROK S MEGAPIXELEM, již jste patrně postřehli, že můžete nově soutěžit nejen se svými fotografiemi, ale také s videi a grafickou tvorbou. Svět se mění a jednotlivá média se vzájemně propojují. Proto jsme se rozhodli na tyto změny reagovat a nově chceme dát v soutěži také prostor kameramanům a tvůrcům videí, stejně jako animátorům, kreslířům, grafikům, ilustrátorům, retušérům a concept artistům.
 
Každý měsíc se tedy můžete zúčastnit hned tří různých soutěží z oblasti FOTO / VIDEO / GRAFIKA. Více kategorií samozřejmě znamená i více cen pro vítěze. Ty budeme vyhlašovat každý měsíc, a to zvlášť za každou kategorii. Nové kategorie s sebou přinesou také více akcí, workshopů a besed s ambasadory, takže se máte rozhodně na co těšit ;)
Titulní foto: vítěz divácké kategorie: Robert Chrenka / V noční tramvaji

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (3) | Dobrý den, za nás byla trochu omezená možnost výběru. Pokud bude v soutěži 30 dobrých fotek, byť podobného stylu, vybereme pravděpodobně je, protože jsou dobré a přijde nám to spravedlivější než vybrat 29 horších, jen proto že jsou obsahově odlišné.

4

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 20. 05. 2019 |Reagovat

František Kolský

Pane Lukeši, tomu nelze odporovat. Avšak to, že je valná většina fotek z večerní poutě a osvětlena neonem, je to, čemu říkám úzký záběr. Na výběr bylo rozhodně z více rozličných situací. Nejsem profesionál, ale dle mého by mělo oko fotografa fungovat na širší spektrum. Z tohoto výběru se nutně vkrádá myšlenka, že oko vybírajících bylo velmi omezené. Jen amatérský názor. Ovšem stojím si za ním.

3

František Kolský, 17. 05. 2019 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, děkujeme za názor, nicméně hodnotit něčí autorskou tvorbu objektivně snad ani dost dobře nejde. Vnímání jednotlivých smyslů, tedy i zraku je čistě subjektivní a ne nadarmo se říká, že co je pro jednoho podlahou, může být pro druhého stropem ;)

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 17. 05. 2019 |Reagovat

František Kolský

Hmmm, koukám samé kolotočářské fotky.
To vypadá na hodně subjektivní výběry s úzkým záběrem vkusu. Ale holt ambasadorovi těžko odporovat.
Našlo by se dosti zajímavějších než jen "osvětleno neonem." Jediná, která se trochu vymyká, je 3. místo.
(Není to koment z dotčení, nedával jsem ani jednu fotku do soutěže)
Tak snad příště objektivněji.

1

František Kolský, 17. 05. 2019 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.