Magazín

Blog

Vyhlášení výsledků fotosoutěže PORTRÉTNÍ RETUŠ a video soutěže ONE-TAKE

Aktualizováno: 2. 5. 2024 v 9:14 • Rubrika: Blog

Vyhlášení výsledků fotosoutěže PORTRÉTNÍ RETUŠ a video soutěže ONE-TAKE

Tématem březnového kola naší fotosoutěže ROK S MEGAPIXELEM byla retuš portrétní a módní fotografie. Videotvůrci soutěžili s klipy na jeden záběr, tedy bez střihu. V soutěži se jako každý měsíc sešlo spoustu zajímavých příspěvků, ale vyhrát může pouze jeden. Gratulujeme tedy vítězům a ostatním přejeme hodně štěstí a nápadů v dalších kolech soutěže. Zde jsou nejlepší fotografie a videa březnového klání.

Obsah

Nejlepší fotografie soutěže - Retuš portrétní nebo módní fotografie


1. místo  Kateřina Duda / Střípky zrcadlení
Hodně zajímavý styling. Možná bych nechal trošku víc prostoru dole i po stranách. Jinak to určitě není špatné. Ten barevný kontrast je velmi dobrý.
 


2. místo  - Veronika Zamišková / Něžnost
Naprosto čistá práce se světlem, stejně tak čistá úprava, příjemná póza i výraz modelky. Opravdu dobrý portrét. Líbí se mi jednotný tón pleťovky na všech částech těla.


3. místo - Martina GrešákováVe zlatě 
Příjemný portrét. Hezká práce se světlem i styling taky není špatný.
 


4. místo - Věra Kalandrová / Jolanka
Tohle není špatné. Na první pohled jsem si říkal, jestli té žluté není moc, ale čím déle se na to dívám, tím více mi to nevadí. Příjemný portrét.
 


5. místo  -  / Vladyslava
Dokonalé. Má to takový filmový look. Skvěle zvládnutá pleťovka, výborná kontrast, světlo i práce s pozadím. Opravdu velmi dobrá práce.

 


6. místo  - Sona SkerikBaroque
Skvělá práce. výborný styling, práce s pozadím i barvami a k tomu velká jednička za odvahu modelce, případně i majitelce šatů :)
 


7. místo  - Jiří KučíkZrcadlení
Tahle fotka mě hodně baví. Výborně zvolení kulisa, navíc v kombinaci s tím odrazem to z toho dělá velmi netradiční a originální portrét.
 


8. místo  - Veronika Vera HobsonPetra
Tohle je za mě už trochu vyšší level portrétní/fashion fotografie. Parádní líčení i makeup modelky. Zprvu jsem se pral s tím ostrým stínem přes oko a říkal jsem si jestli by nebylo lepší světlo trochu posunout, ale když se na to dívám déle, tak mi to vlastně nepřijde špatné.
 


9. místo  -  David Abrecht / Nad šachovnicí
Po úspěšném seriálu je to hodně populární motiv :) V kombinaci s modelkou je to svým způsobem sázka na jistotu. Hezká práce. Baví mě výraz, hloubka ostrosti, barevný kontrast i celková atmosféra fotografie.
 


10. místo   - Dušan ČupaPracovní portrét
Tohle vůbec není špatné. Myslím, že za podobný portrét do životopisu nebo do vizitky na web by se nikdo nemusel stydět. Dobře zvládnuté světlo, fajn výraz a hezká práce i s tím světlem na pozadí. Měl bych jedinou drobnou výtku. To světlo zespodu, asi odrazka nebo druhý softbox, mohlo být slabší. Takhle vykrývá veškerý stín a brad přechází pozvolna do krku, díky čemuž to ztrácí plastičnost. Kdyby tam byl stín o chloupek hlubší, tedy krk by byl trochu tmavší, hezky by ho to oddělilo od brady a bylo by to plastičtější. Jinak velmi dobré.

Partner soutěže - přední výrobce foto a video techniky společnost Nikon

 

Ceny pro vítěze březnové foto soutěže:

  • 1. místo – poukaz na nákup zboží nebo služeb v hodnotě 5 000 Kč
  • 2. místo – poukaz na nákup zboží nebo služeb v hodnotě 3 000 Kč
  • 3. místo – poukaz na nákup zboží dané značky v  hodnotě 1 000 Kč
  • Cena diváků – poukaz na nákup zboží dané značky v  hodnotě 1 000 Kč

 

Přehled témat jednotlivých měsíčních kol foto soutěže:

Nejlepší videa soutěže - One-take video


1. místo + cena divákůLukáš Šimandl / Time of Bukaschool
Když pominu ten jeden výraznej střih v úvodu, tak je to hodně dobrý. Baví mě chorea a načasování jednotlivých scén. Velmi dobře je sladěná i hudba, která dává klipu skvělou dynamiku.


 Cena partenra Sony - Maroš Kozlík / OLY HIGH HEELS PERFORMANCE $UICIDEBOY$
To není vůbec špatné. Má to výbornou atmosféru.


Cena Partnera Nikon - Lukáš Bedáň / Čas
Práce se světlem, kompozicí, barvami, má to choreo, dynamiku. Hezká práce.

 

Partner soutěže - přední výrobce foto a video techniky společnost Sony

Ceny pro vítěze únorové video soutěže:

  • 1. místo – poukaz na nákup zboží nebo služeb v hodnotě 5 000 Kč
  • Cena diváků – poukaz na nákup zboží nebo služeb v hodnotě 2 000 Kč
  • Cena Nikon – poukaz na nákup zboží dané značky v  hodnotě 1 000 Kč
  • Cena Sony – poukaz na nákup zboží dané značky v  hodnotě 1 000 Kč

Přehled témat jednotlivých měsíčních kol video soutěže:

Jak se do foto a video soutěže zapojit

Soutěž je otevřená všem kreativním lidem, ať už našim zákazníkům nebo dalším nadšencům do fotografie a videa. Stačí se registrovat do Galerie MEGAPIXEL a nahrát v daném měsíci fotografii nebo video (případně oboje), které zároveň označíte jako soutěžní.

Vyhrát můžete v každém kole, a to buď některou z cen poroty, nebo „diváckou” cenu za fotografii či video s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Automaticky se tak navíc začíná počítat vaše skóre v celoroční soutěži.

Pokud chcete soutěžit i o cenu za nejlepší fotografii či video pořízené na techniku sponzorů soutěže, nezapomeňte zkontrolovat, že údaje o fotoaparátu jsou správně nahrány a spárovány.

Co byste měli vědět o soutěži

Soutěž pořádáme pro naše zákazníky i pro další začínající nebo pokročilé fotografy a videomakery, kteří rádi zvednou fotoaparát, kameru (nebo i telefon) a pořídí soutěžní snímek nebo video. Témata vybíráme tak, aby vás motivovala k pořízení nových záběrů. Zároveň vám chceme poskytnout dostatečnou podporu, ať už jde o inspiraci, články nebo podle kola i slevy na půjčení techniky z naší půjčovny. A jsme připraveni dát vám zpětnou vazbu, protože naším společným cílem jsou lepší fotky a videa. Budeme rádi, když se do toho dobrodružství pustíte s námi.

titulní foto: cena diváků - Vlasta Štochlová / 4 generace

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.