Vyhlášení výsledků prosincové FOTO | VIDEO | GRAFICKÉ soutěže Blog

Vyhlášení výsledků prosincové FOTO | VIDEO | GRAFICKÉ soutěže

Martin LukešAktualizováno: 20. 1. 2020 v 16:50 • Rubrika: Blog

Minulým měsícem byl zakončen nejen rok 2019, ale také další ročník dvanáctikolové soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2019. Jako vždy jsme si pro vás připravili prezentaci té nejlepší soutěžní tvorby i s komentáři garanta Jiřího Růžka, který je profesionálním fotografem aktů.

Nejlepší fotografie soutěže na téma INTIMNÍ AKT1. místo - Kristýna Levin | Tesla

I když v soutěži byla řada dobrých fotografií, je tato jedna z mála, kterou si dokážu představit na zdi galerie nebo doma. Je jednoduchá, nic nepředstírá, příjemně se na ni kouká. Technická dokonalost tu pro mě není důležitá. Tuhle fotku si budu pamatovat.
 

2. místo - Lukáš Tycar | Země nikoho

Po všech stránkách skvělá fotka. Že krajina sama o sobě připomíná ženská těla, není náhoda, ale dobrý výběr lokality. Kouzlo nenápadna, gratuluji. 

3. místo - Martina Šimková | Johanka

Sám se focení aktů v přírodě spíše vyhýbám, mám trochu fobii z fotek "holka u pařezu", ale tahle fotografie je sympaticky upřímná a cítím z ní i tu intimitu.   
 
4. místo - Lucianna Přerovská | Sám na haldě

Technicky dokonalá? Ne, to není. A musí nutně být? Stačí, že mě baví. Často mám pocit, že většina fotografů řeší technickou kvalitu víc, než obsah, formu a náladu. Navíc mužské akty jsou často trapné, tenhle má jistou dávku vtipu, ale není směšný.

5. místo - Martin Planka | Jonáš

Přirozená a zdánlivě jednoduchá fotka, zároveň je vidět, že si na ní dal autor záležet. Pro mě opět jeden ze zajímavějších mužských aktů.

6. místo - Marek KoláčekKrása v kapkách deště

Technicky, i jinak, velice zdařilá fotka. Na mě ale působí až plakátově, schází mi v ní trochu života, právě té intimity. Je to ale můj subjektivní pohled, své diváky si najde a zaručeně osloví.

 

7. místo - Vojtěch Bojda | Koupelka

Kompozice, světlo, póza, proporce, tonalita, všechno sedí. Čistá práce, není co vytknout. Uvítal bych ale nějaké ozvláštnění, abych měl důvod si ji zapamatovat. Třeba jen výraz.
 

8. místo - Dalibor VálekTrapped in the net

Obyčejný "nude" portrét? Byl by obyčejný, nebýt silného výrazu modelky a celé fotky. Protože modelku znám, vím, jakým arzenálem disponuje, vím ale také, že ne každý toho dokáže využít. Tady se to povedlo. Krása jednoduchosti. 
 

9. místo - Iva Dufková | Otázky 

Přestože je jasné, že se jedná o aranžovanou fotografii, působí krásně uvolněně a přirozeně. Hezká práce fotografa s modelem. Je vidět i dobré vnímání světla, což zdaleka není tak běžné, jak by se zdálo ze známého fotografického pozdravu.
 

10. místo - Marek JurasHeadless

Rozhodně fotka, která se bude líbit a dokonce možná bude i mezi nejlíbivějšími. Otázkou je, jak by uspěla bez té výrazné drtikolovské stylizace. Podle mě má autor na to, aby zkusil vlastní cestu.
 

11. místo - Josef Petrica  | V písku

Technická kvalita je horší, ale mám podezření, že originál je v pořádku a šlo jen o chybu při nahrání. Jinak jde o příjemnou fotku. 

12. místo - Aleš KozlíkSama sebou

Baví mě náladou a odvahou autora nevázat se jen na obvyklé glamour zobrazení krásy (včetně světla). 
 
13. místo (titulní fotografie) - Roman Smíšek | Po škole

Tahle je tak blízko mému způsobu focení, že není úplně lehké se k ní nezaujatě vyjádřit. Výhrady mám jen k práci s pozadím - hladina vody z nosu a chromované předměty z čela modelky. 
 

14. místo - Martin VeverkaTereza ve skále 

Jednoduché a efektní. Tmavé pozadí umožňuje modelce vyniknout. Její profesionální vklad znám na vlastní kůži.
 
15. místo - Daneček DK | Setina k osvěžení 

O této fotce jsem dlouho přemýšlel. Intimity je v ní spousta a prozrazuje ji mimochodem výraz muže vpravo. Tělo ve skoku je zachyceno fantasticky, škoda jen toho stínu na noze. Na druhou stranu je na fotce dost rušivých elementů v pozadí a hloubka ostrosti mi přijde nepřirozená, asi jako ji simulují mobilní telefony. Nebo snad rozmazávací štětec? 
 

16. místo - Zbynek hozak | Srdce na správném místě 

Studiové figurální akty mě příliš nebaví, není v nich nic intimního a pro mě jsou spíše fenoménem minulého tisíciletí, preferuji současnou tvorbu. Proto jsem také nevybral ani jedno z mnoha krásných, ale vždycky stejných torz. Tuto jsem zvolil proto, že je jiná. Čistá, jednoduchá a zapamatovatelná. 
 

17. místo - . lightchaser ....she's my little rock'n'roll...

Nijak zvlášť originální, ale moderní a se silným efektem. Tuším, kdo je autorův oblíbený fotograf (nemyslím sebe). 
 

18. místo - Aleš Janáček | Hra3

Baví mě výraz i kompozice. Technická stránka pro mě není překážkou, možná i naopak. Výrazná, dynamická fotka. 
 

19. místo - mojmir klimekPaparazzi 

Kdyby na této fotce byla jen modelka, nebavila by mě. Silueta fotografa i přirozený rámeček jí vdechly život, příběh.
 

20. místo - Břetislav Skýpalazu in a box 

Každá fotka, která je něčím zvláštní, má výhodu nad těmi "jen" hezkými. Tohle je jedna z nich. 
 

21. místo - Miroslav Kirinovič | Vysoké napětí

Pravděpodobně uměle "došmudlané" do jakéhosi Lomo stylu. To mi nevadí, postproces je součástí autorovy prezentace díla. Každopádně je fotka v mnoha směrech divná a tím mě dokáže zaujmout.


22. místo - Petr Líbal | Do očí

Sympatické, milé, intimní, póza vždycky slušivá, skvělá pro klientky nebo kamarádky, které chci potěšit. Sám jsem ale tenhle pohled fotil už tolikrát (a minimálně s klientkami ještě budu), že mě zároveň hrozně nudí. 
 

23. místo - Jiří KrálKrušnohorská víla

Modelka provedla výbornou akci a fotograf ji dobře zachytil. Jen je tam toho až příliš - stromy a nebe v pozadí. Na neutrálním nebo rozmazaném pozadí by byl efekt mnohem silnější.
 

Nejlepší grafické práce na téma VÁNOČNÍ MOTIV


https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1400h1400/1p/477011.jpg?v=1577833988
1. místo - Jan Hendrych | Betlémská hvězda


2. místo - Regina Land | Přání


3. místo - Pavol Čepel | Dedo mráz

Ceny ve video soutěži na téma ANIMOVANÉ VIDEO nebyly uděleny, prototože se soutěže nezúčastil minimální počet autorů podmiňující její vyhodnocení.Zobrazeny komentáře (1)

 • 1

  Kolský

  Nemůžu souhlasit u 10. místa více. Autor to jistě umí originálně sám ve své režii. Ostatně je to v dřívější tvorbě vidět.

  František Kolský, 22.01.2020 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

 • Křivky lidského těla

  Stejně jako příroda odhaluje koncem roku své tělo, tak se i předposlední kolo naší celoroční fotografické soutěže ponese v duchu nahoty. Tentokrát…

 • Filip Matušinský / garant soutěže

  Filip Matušinský je nezávislý reklamní fotograf, s jehož tvorbou se setkáváte na různých outdoorových reklamních plochách (billboardy, apod.), ale i…

 • Lukáš Dvořák / Garant soutěže

  Narodil se roku 1982. Na počátku své kariéry se věnoval hlavně hudbě, osudové setkání s fotografií přišlo až v roce 2004. Věnuje se módní fotografii,…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím