Magazín

Blog

Vyhlášení výsledků prosincové FOTO | VIDEO | GRAFICKÉ soutěže

Martin LukešAktualizováno: 20. 1. 2020 v 16:50 • Rubrika: Blog

Vyhlášení výsledků prosincové FOTO | VIDEO | GRAFICKÉ soutěže

Minulým měsícem byl zakončen nejen rok 2019, ale také další ročník dvanáctikolové soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2019. Jako vždy jsme si pro vás připravili prezentaci té nejlepší soutěžní tvorby i s komentáři garanta Jiřího Růžka, který je profesionálním fotografem aktů.

Nejlepší fotografie soutěže na téma INTIMNÍ AKT1. místo - Kristýna Levin | Tesla

I když v soutěži byla řada dobrých fotografií, je tato jedna z mála, kterou si dokážu představit na zdi galerie nebo doma. Je jednoduchá, nic nepředstírá, příjemně se na ni kouká. Technická dokonalost tu pro mě není důležitá. Tuhle fotku si budu pamatovat.
 
3. místo - Martina Šimková | Johanka

Sám se focení aktů v přírodě spíše vyhýbám, mám trochu fobii z fotek "holka u pařezu", ale tahle fotografie je sympaticky upřímná a cítím z ní i tu intimitu.   
 
4. místo - Lucianna Přerovská | Sám na haldě

Technicky dokonalá? Ne, to není. A musí nutně být? Stačí, že mě baví. Často mám pocit, že většina fotografů řeší technickou kvalitu víc, než obsah, formu a náladu. Navíc mužské akty jsou často trapné, tenhle má jistou dávku vtipu, ale není směšný.

5. místo - Martin Planka | Jonáš

Přirozená a zdánlivě jednoduchá fotka, zároveň je vidět, že si na ní dal autor záležet. Pro mě opět jeden ze zajímavějších mužských aktů.

6. místo - Marek KoláčekKrása v kapkách deště

Technicky, i jinak, velice zdařilá fotka. Na mě ale působí až plakátově, schází mi v ní trochu života, právě té intimity. Je to ale můj subjektivní pohled, své diváky si najde a zaručeně osloví.

 

7. místo - Vojtěch Bojda | Koupelka

Kompozice, světlo, póza, proporce, tonalita, všechno sedí. Čistá práce, není co vytknout. Uvítal bych ale nějaké ozvláštnění, abych měl důvod si ji zapamatovat. Třeba jen výraz.
 

8. místo - Dalibor VálekTrapped in the net

Obyčejný "nude" portrét? Byl by obyčejný, nebýt silného výrazu modelky a celé fotky. Protože modelku znám, vím, jakým arzenálem disponuje, vím ale také, že ne každý toho dokáže využít. Tady se to povedlo. Krása jednoduchosti. 
 

9. místo - Iva Dufková | Otázky 

Přestože je jasné, že se jedná o aranžovanou fotografii, působí krásně uvolněně a přirozeně. Hezká práce fotografa s modelem. Je vidět i dobré vnímání světla, což zdaleka není tak běžné, jak by se zdálo ze známého fotografického pozdravu.
 

10. místo - Marek JurasHeadless

Rozhodně fotka, která se bude líbit a dokonce možná bude i mezi nejlíbivějšími. Otázkou je, jak by uspěla bez té výrazné drtikolovské stylizace. Podle mě má autor na to, aby zkusil vlastní cestu.
 
12. místo - Aleš KozlíkSama sebou

Baví mě náladou a odvahou autora nevázat se jen na obvyklé glamour zobrazení krásy (včetně světla). 
 
13. místo (titulní fotografie) - Roman Smíšek | Po škole

Tahle je tak blízko mému způsobu focení, že není úplně lehké se k ní nezaujatě vyjádřit. Výhrady mám jen k práci s pozadím - hladina vody z nosu a chromované předměty z čela modelky. 
 

14. místo - Martin VeverkaTereza ve skále 

Jednoduché a efektní. Tmavé pozadí umožňuje modelce vyniknout. Její profesionální vklad znám na vlastní kůži.
 
15. místo - Daneček DK | Setina k osvěžení 

O této fotce jsem dlouho přemýšlel. Intimity je v ní spousta a prozrazuje ji mimochodem výraz muže vpravo. Tělo ve skoku je zachyceno fantasticky, škoda jen toho stínu na noze. Na druhou stranu je na fotce dost rušivých elementů v pozadí a hloubka ostrosti mi přijde nepřirozená, asi jako ji simulují mobilní telefony. Nebo snad rozmazávací štětec? 
 

16. místo - Zbynek hozak | Srdce na správném místě 

Studiové figurální akty mě příliš nebaví, není v nich nic intimního a pro mě jsou spíše fenoménem minulého tisíciletí, preferuji současnou tvorbu. Proto jsem také nevybral ani jedno z mnoha krásných, ale vždycky stejných torz. Tuto jsem zvolil proto, že je jiná. Čistá, jednoduchá a zapamatovatelná. 
 

17. místo - . lightchaser ....she's my little rock'n'roll...

Nijak zvlášť originální, ale moderní a se silným efektem. Tuším, kdo je autorův oblíbený fotograf (nemyslím sebe). 
 

18. místo - Aleš Janáček | Hra3

Baví mě výraz i kompozice. Technická stránka pro mě není překážkou, možná i naopak. Výrazná, dynamická fotka. 
 

19. místo - mojmir klimekPaparazzi 

Kdyby na této fotce byla jen modelka, nebavila by mě. Silueta fotografa i přirozený rámeček jí vdechly život, příběh.
 

20. místo - Břetislav Skýpalazu in a box 

Každá fotka, která je něčím zvláštní, má výhodu nad těmi "jen" hezkými. Tohle je jedna z nich. 
 

21. místo - Miroslav Kirinovič | Vysoké napětí

Pravděpodobně uměle "došmudlané" do jakéhosi Lomo stylu. To mi nevadí, postproces je součástí autorovy prezentace díla. Každopádně je fotka v mnoha směrech divná a tím mě dokáže zaujmout.


22. místo - Petr Líbal | Do očí

Sympatické, milé, intimní, póza vždycky slušivá, skvělá pro klientky nebo kamarádky, které chci potěšit. Sám jsem ale tenhle pohled fotil už tolikrát (a minimálně s klientkami ještě budu), že mě zároveň hrozně nudí. 
 

23. místo - Jiří KrálKrušnohorská víla

Modelka provedla výbornou akci a fotograf ji dobře zachytil. Jen je tam toho až příliš - stromy a nebe v pozadí. Na neutrálním nebo rozmazaném pozadí by byl efekt mnohem silnější.
 

Nejlepší grafické práce na téma VÁNOČNÍ MOTIV


https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1400h1400/1p/477011.jpg?v=1577833988
1. místo - Jan Hendrych | Betlémská hvězda


2. místo - Regina Land | Přání


3. místo - Pavol Čepel | Dedo mráz

Ceny ve video soutěži na téma ANIMOVANÉ VIDEO nebyly uděleny, prototože se soutěže nezúčastil minimální počet autorů podmiňující její vyhodnocení.

Sdílet na


Komentáře k článku

František Kolský

Nemůžu souhlasit u 10. místa více.
Autor to jistě umí originálně sám ve své režii. Ostatně je to v dřívější tvorbě vidět.

1

František Kolský, 22. 01. 2020 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.