Vyhlášení výsledků soutěže GEOMETRIE ARCHITEKTURY Blog

Vyhlášení výsledků soutěže GEOMETRIE ARCHITEKTURY

Martin LukešAktualizováno: 15. 12. 2015 v 9:07 • Rubrika: Blog

Předposlední kolo druhého ročníku našeho vzdělávacího projektu ROK S MEGAPIXELEM je za námi a my vám přinášíme jeho výsledky. Ty trochu zamíchaly s celkovým pořadím soutěže, nicméně stále ještě není rozhodnuto o vítězích. Dvanácté kolo tedy bude velmi napínavé, protože v něm půjde doslova o všechno.


Odstíny
1. místo Stanislav Dědina / Odstíny
V soutěži bylo mnoho zajímavých snímků, které byly jak po technické, tak po obsahové stránce na velmi vysoké úrovni. Porota v čele s garantem soutěže, profesionální fotografem architektury Alešem Jungmannem, hodnotila také originalitu a pomyslnou geometrii, která byla součástí zadání. První cenu tentokrát dostal velmi jednoduchý, až minimalistický snímek, založený právě na geometrických tvarech a hře světla a stínů.

Černobílá studie

 2. místo David Havelík / Černobílá studie
I druhé místo obsadil velmi originální snímek, který je postaven především na nápadu s odrazy v poletujících bublinkách. Tedy opět geometrické tvary v kombinaci s abstrakcí.

Londýnské přímky
3. místo Bára Richterová / Londýnské přímky
Linie, trojúhelníky, světlo a stín. Tyhle jednoduché prvky stačily na krásné třetí místo. Stejně jako u předchozích dvou záběrů, jde v podstatě o jakousi architektonickou formu abstrakce, která diváky jen tak neomrzí.

Geometrie
4. místo Zdeněk Dvořák / Geometrie
Nejlépe hodnocenou fotografií v barvě je další zajímavá abstrakce, spojená navíc s barevným kontrastem a samozřejmě i s hrou linií, světla a stínů.

Schodiště k Aviva stadionu5. místo Pavel Noga / Schodiště k Aviva stadionu
Podobný koncept využil také autor páté nejlepší fotografie. Tedy barevný kontrast, ostře řezané linie a celkového nádechu abstrakce.

Shire
6. místo Jan Stria / Shire
Jedna z mála „neabstraktních“ fotografií v první desítce je pohádková podzimní krajina s lávkou v podobě kamenného oblouku. Zde porota ocenila především velmi příjemné světlo, hru s odrazem na vodní hladině a samozřejmě celkovou atmosféru záběru.

SonoKoule
7. místo Martin Kirinovič / SonoKoule
Všechny další fotografie v pomyslné „top ten“ nesou stejné prvky ctící zadání soutěže, tedy především geometrie a samozřejmě zajímavá světlená fotografie, jak je u dobrých záběrů architektury zvykem.

Památník Walhalla - Donaustauf
8. místo Libor Hromádka /  Památník Walhalla - Donaustauf

Graf šedej ?    Klavír ?

9. místo Vladimír Puškár / Graf šedej? Klavír?

VFN

10. místo Martina Šimková / VFN

Baily Lighthouse 1667
cena diváků: Peter Krocka /  Baily Lighthouse 1667
Diváci se dívali na soutěžní snímky trochu jinak a hodnotili hlavně výtvarnou stránku a celkovou „líbivost“ fotografie. Podle těchto měřítek vyhrála právem fotografie majáku na irském pobřeží, ve které autor krásně pracoval s barvami, světelnou atmosférou, perfektní kompozicí a dlouhým časem. Ten dal díky mrakům a vodní hladině záběru skvělou dynamiku.


Nezapomeňte, že uzávěrka posledního dvanáctého kola končí stejně jako rok 2015 o půlnoci na Silvestra a vzápětí odstratuje další kolo již třetího ročníku soutěže ROK S MEGAPIXELEM. V té se stejně jako letos můžete těšit na spoustu zajímavých cen, setkání s garanty a dalšími významnými lidmi z oboru a samozřejmě i v roce 2016 chystáme mnoho zajímavých fotografických kurzů, workshopů a víkendových fotodílen.

úvodní foto: Libor Klimek / Mlhavé ránoVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Geometrie architektury

    Soutěžní kolo na téma architektura patřilo v loňském roce k velmi oblíbeným a proto jsme se rozhodli ho letos zopakovat. Hlavním motivem listopadové…

  • Architektura v černobílém

    Na předposlední kolo naší celoroční soutěže Rok s Megapixelem, jsme si pro vás připravili téma, které zahrnuje hned dva fotografické směry. Tím…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím