Magazín

Blog

Vyhlášení výsledků soutěže na téma zimní sporty a video rozhovor

Martin LukešAktualizováno: 12. 4. 2024 v 9:39 • Rubrika: Blog

Vyhlášení výsledků soutěže na téma zimní sporty a video rozhovor

V minulém měsíčním kole naší velké foto a video soutěže jsme se zabývali fotografováním zimních sportů a natáčením rozhovorů. Tak, jako v každém kole, se nám sešlo spoustu opravdu skvělých soutěžních příspěvků. Vyhrát ale může jen jeden. Zde si můžete prohlédnout díla nejúspěšnějších autorů i s komentáři jednoho z porotců.

Obsah

Nejlepší fotografie soutěže - Otisk sportu ve sněhu


1. místo + cena diváků Juraj Kožiak / Stopa na chatu přešlapaná
Naprosto luxusní snímek.  Boční kontrastní světlo, skvělá plastičnost, výborně využití popředí i perspektivy, parádní kompozice a naprosto brilantní převod do černobíla. Opravdu hodně povedené. O tom, že se fotografie opravdu hodně povedla svědčí i fakt, že zde došlo opět ke shodě mezi porotou a hodnocením diváků, přestože jsou obě kategorie vyhodnocovány nezávisle na sobě, aniž by jedna strana předem znala výsledek té druhé.
 


2. místo  - Lukáš TycarPři západu
Parádní silueta. Hodně mě baví práce se světlem, stínem a barevné ladění fotografie plné kontrastu. Skvělá práce.3. místo + cena partnera SONY - Martina BurianováWhite Turf
Tak tohle se mi hodně líbí. Někdo možná namítne, že je to hodně na detail, ale právě o to víc mě baví zachycení napětí koně. Technická kvalita, světlo, kontrast i expozice, vše na jedničku.
 


4. místo - Marek Křivánek / Freeride
Vynikající abstrakce, perfektní kompozice, výborná perspektiva a samozřejmě velmi dobrá perspektiva. Kdyby tam byl ještě v záběru rider, tak by to byla naprostá bomba, ale i tak je to dokonalé :) Za mě docela nedoceněná fotografie, alespoň dle skóre.
 


5. místo + cena partnera NIKON - Róbert KučákNasleduj ma ll
Skvělý moment, výborná perspektiva a hezky zvolená kompozice.
 


6. místo  - Alžběta Chalivopulosová / Na vlně
Perfektní. Baví mě světlo, kompozice, technická kvalita i to, že jde svým způsobem o takový abstraktní námět. Po výtvarné stránce je to moc hezké.
 


7. místo  - Radoslav Gadoczi / Po běžkování
Výborná kompozice. Baví mě i převod do černobíla. Povedený záběr a krásná ukázka toho, že ne na každé fotografii sportu musí být nutně sportovec samotný.
 


8. místo  - Jana HejzlarováStopa nespoutané volnosti v zimní pohádce 
Příjemná kompozice i hezký barevný kontrast. Na téhle fotografii se mi líbí, že jde (do slova) proti proudu ostatních zimních sportů, které jsou v této soutěži k vidění :)
 


9. místo  - Maria Katarzyna Chlebek / Cestou na kopec
Velmi zajímavý výjev. Má to v sobě až nějakou symboliku. Líbí se mi jednoduchost i kompozice. Opravdu skvělá fotografie.
 


10. místo  - Aleš KozlíkRovnou za sedmi nosy...
Perfektní moment. Fajn kompozice i technická kvalita i přesto, že jde o velmi náročnou scénu. Fotit světlé pejsky na světlém podkladu, navíc ještě když tam jsou i někteří tmavší, a to vše za pohybu. Povedlo se!
 

Partner soutěže - přední výrobce foto a video techniky společnost Nikon

 

Ceny pro vítěze únorové foto soutěže:

  • 1. místo – poukaz na nákup zboží nebo služeb v hodnotě 5 000 Kč
  • Cena diváků – poukaz na nákup zboží nebo služeb v hodnotě 2000 Kč
  • Cena Nikon – poukaz na nákup zboží dané značky v  hodnotě 1000 Kč
  • Cena Sony – poukaz na nákup zboží dané značky v  hodnotě 1000 Kč

 

Přehled témat jednotlivých měsíčních kol foto soutěže:

Nejlepší videa soutěže - Správně nasvícený rozhovor

 


1. místo + cena partnera Sony  - Lukáš ŠimandlUkázka svícení dokumentu
Skvělé video a velmi profesionální práce. Kromě toho, že jde o dokumentární rozhovory je to výborně proložené reportážními záběry, které souvisejí s daným tématem. Světelná atmosféra jednotlivých rozhovoru je také na jedničku.
 


Cena Partnera Nikon - Vojtěch Váchal / Hlas přeživšího: Rozhovor s bojovnicí proti sexuálnímu násilí
Silné téma a nasvícené je to vzhledem konceptu celého videa velmi dobře. Jen když budu hodnotit produkci, tak tohle moc práce nedalo. 
 


Cena diváků  - Zdeněk Picpauer / Rozhovor s AI
Oceňuji vtip a celkové pojetí soutěžního tématu, ale z hlediska produkce je to bída. I v domácích podmínkách myslím, jde najít zajímavější zákoutí nemluvě o tom, že to postrádá nějakou zajímavou atmosféru.

Partner soutěže - přední výrobce foto a video techniky společnost Sony

Ceny pro vítěze únorové video soutěže:

  • 1. místo – poukaz na nákup zboží nebo služeb v hodnotě 5 000 Kč
  • Cena diváků – poukaz na nákup zboží nebo služeb v hodnotě 2000 Kč
  • Cena Nikon – poukaz na nákup zboží dané značky v  hodnotě 1000 Kč
  • Cena Sony – poukaz na nákup zboží dané značky v  hodnotě 1000 Kč

Přehled témat jednotlivých měsíčních kol video soutěže:

 

Jak se do foto a video soutěže zapojit

Soutěž je otevřená všem kreativním lidem, ať už našim zákazníkům nebo dalším nadšencům do fotografie a videa. Stačí se registrovat do Galerie MEGAPIXEL a nahrát v daném měsíci fotografii nebo video (případně oboje), které zároveň označíte jako soutěžní.

Vyhrát můžete v každém kole, a to buď některou z cen poroty, nebo „diváckou” cenu za fotografii či video s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Automaticky se tak navíc začíná počítat vaše skóre v celoroční soutěži.

Pokud chcete soutěžit i o cenu za nejlepší fotografii či video pořízené na techniku sponzorů soutěže, nezapomeňte zkontrolovat, že údaje o fotoaparátu jsou správně nahrány a spárovány.

Co byste měli vědět o soutěži

Soutěž pořádáme pro naše zákazníky i pro další začínající nebo pokročilé fotografy a videomakery, kteří rádi zvednou fotoaparát, kameru (nebo i telefon) a pořídí soutěžní snímek nebo video. Témata vybíráme tak, aby vás motivovala k pořízení nových záběrů. Zároveň vám chceme poskytnout dostatečnou podporu, ať už jde o inspiraci, články nebo podle kola i slevy na půjčení techniky z naší půjčovny. A jsme připraveni dát vám zpětnou vazbu, protože naším společným cílem jsou lepší fotky a videa. Budeme rádi, když se do toho dobrodružství pustíte s námi.

titulní foto: cena diváků - Aneta Novotna / Otisk stínu při dostihu

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.