Vyhlášení výsledků soutěže Z DENÍKU REPORTÉRA Blog

Vyhlášení výsledků soutěže Z DENÍKU REPORTÉRA

Martin LukešAktualizováno: 26. 10. 2015 v 15:25 • Rubrika: Blog

S malým zpožděním z důvodu pracovní vytíženosti garanta se nakonec porotě podařilo vyhodnotit vaše fotografie, které jste přihlásili do soutěže Z DENÍKU REPORTÉRA. Bylo mezi nimi mnoho snímků, za které by se nemusely stydět ani stránky světových magazínu. Vyhrát ale mohou jen Ti nejlepší a zde je tedy první desítka.

Spartan Race
1. místo - Martin Motl /  Spartan Race
Extrémní překážkový závod „Spartan Race“ patří k těm nejobtížnějším svého druhu vůbec. Autorovi vítězného snímku se podařilo zachytit skvěle nejenom atmosféru, ale především dynamiku, na které je tento závod postaven. Kromě toho zaujalo porotu také barevné podání snímku a velmi dobrá technická kvalita.


Pavel
2. místo - Mirka Strnadová / Pavel
Druhá fotografie zachycuje poněkud vážnější téma a tím je život bezdomovců. Snímek jednoho z nich je umocněný prostředím, ve kterém žije, šerosvitem a kupodivu i barevnou tonalitou, přestože podobné záběry vyznějí většinou lépe v černobílém provedení.

Japonští školáci
3. místo - Václav Lála /  Japonští školáci
Bronzovou příčku získala fotografie japonských školáků, zachycených zřejmě v nějakém dopravním prostředku. Snímek je zajímavý především úhlem pohledu, perspektivou a skvělým zachycením výrazu dětí.


Pálení
4. místo - Tomáš Škvára / Pálení
Další snímek v pořadí je krásným důkazem toho, že se dá skvělá fotografie pořídit i na zahradě nebo na poli za vsí. Pokud je z ní cítit atmosféra, má zajímavý náboj, dynamiku a navíc světlo, jako čtvrtý nejlepší snímek naší soutěže, pak jde bezesporu o dobrou reportáž.

uzlík pro štěstí
5. místo - Zuzka Vitvarová / Uzlík pro štěstí
Sportovní aktivity hendikepovaných, zvláště pak dětí, jsou velmi silným tématem reportážních a dokumentárních záběrů. Jeden takový snímek se dostal až do první pětky naší soutěže. Porotu zaujal především svou dynamikou a emocemi, které jsou v tomto snímku zakódované.


záchrana
6. místo - Martin Veverka / Záchrana
I další oceněný snímek se věnuje vážnějšímu tématu, kterým jsou tentokrát povodně. Velmi silný snímek, zachycující lidskou solidaritu, zaujal především svou syrovostí a autentičností. Podobné fotografie nepotřebují žádná doplňující slova.

Výroba nové loďky 7. místo - Jaroslava Melicharová /  Výroba nové loďky
Poněkud exotičtěji působí sedmá nejlepší fotografie, tentokrát v barvě. Ta zachycuje domorodé obyvatele Zanzibaru při jejich tradičním řemesle. Snímek je zajímavý z hlediska kompozice, barevného vyvážení a samozřejmě skvělého vystižení momentu.

v ringu Muay Thai II.
8. místo - Otakar Metlička / V ringu Muay Thai
Do první desítky se dostala ještě jedna sportovní reportáž. Jde o záběr z thajského boxu, což je velmi akční a samozřejmě velmi tvrdý sport. Autorovi se do záběru podařily dostat obě roviny tohoto sportu. Světlo, skvělá kompozice, perspektiva i kontrastní barvy doslova vtahují diváka do záběru, který má pocit jako by seděl v první řadě.

Život bez domova...
9. místo - Jiří Černý / Život bez domova
Předposlední fotografie první desítky zachycuje již jednou zmiňované téma lidí žijících na ulici. Tentokrát jde o snímek, který má skvělou atmosféru a připomíná tak trochu postavičky z povídek Bohumila Hrabala. 


Po výlovu
10. místo - Ilona Hromádková / Po výlovu
Výlovy rybníků patřily k velmi častým tématům vašich soutěžních snímků. Jeden takový uzavírá pomyslnou „TOP TEN“. Porota ho vybrala především z toho důvodu, že působí velmi výtvarně a až by se dalo říct poeticky. A to především díky naprosto čisté kompozici a krásné hře světel a stínů.


Kdo umí, ten umí
cena diváků: Vladimír Jankovič / Kdo umí, ten umí

Divácky nejlépe hodnoceným snímkem je fotografie letecké formace pořízené během letecké show. Snímek zřejmě zaujal kompozicí, dynamiku a i zajímavým postprocesem.

Nezapomeňte, že uzávěrka právě probýhajícího soutěžního kola na téma ČERNOBÍLÝ AKT je jako vždy poslední den měsíce, tedy o půlnoci 31.10.2015. Vzápětí startuje předposlední měsíční kolo ROKU S MEGAPIXELEM, které bude na téma Geometrie architektury.

Nezapomeňte, že v rámci tohoto projektu jsme pro Vás připravili dva exkluzivní workshopy s legendou dokumentární fotografie Antonínem Kratochvílem.


„JDI DO TOHO, BEJKU!“ aneb Portrét s Antonínem Kratochvílem

Středa, 11. listopadu 2015 09:15 - 16:00 Praha, ateliér prodejny Holešovice

„JDI DO TOHO, BEJKU!“ aneb Streetfoto s Antonínem Kratochvílem

Čtvrtek, 19. listopadu 2015 11:00 - 18:00 Praha, ateliér prodejny Holešovice


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Doporučené stránky

  • Jak fotit reportáž

    Reportážní fotografie patří k náročnějším fotografickým disciplínám. Vyžaduje totiž postřeh, protože se fotografovaná událost už pravděpodobně nebude…

  • Hledáčkem reportéra

    Slovo reportáž je odvozené z francouzštiny a dalo by se přeložit jako zpráva, nebo sdělení. Dobrý reportážní fotograf se musí dostat do víru událostí…

  • I cesta může být cíl

    Máme tu závěrečné kolo naší celoroční fotografické soutěže a rozhodli jsme se, že poslední téma necháme trochu volnější. Fotografování, a to rodinné…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím