Vyhodnocení fotosoutěže - BUDIŽ SVĚTLO! Blog

Vyhodnocení fotosoutěže - BUDIŽ SVĚTLO!

Martin LukešAktualizováno: 1. 3. 2018 v 13:43 • Rubrika: Blog

První kolo dalšího ročníku velké fotosoutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018 je za námi a nám nezbývá než představit deset nejlepších fotografií. V lednové soutěži s názvem BUDIŽ SVĚTLO jste se věnovali fotografování při umělém světle a v soutěži se sešlo opravdu hodně dobrých a velmi kreativních záběru. Tady jsou ty nejlepší z nich.


1. místo
Ladislav Dvořák / street on the table
Tentokrát porotu nejvíce oslovil trochu netradiční snímek, který dává tušit, že jde o velmi zdařilou manipulaci, kdy, jak je již z názvu patrné, autor vytvořil model ulice přímo na stole a velmi zajímavým nasvícením kulisy vytvořil velmi sugestivní atmosféru.


2. místo
Marek Juras / Hodina tance
Velmi zajímavá fotografie s nádechem abstrakce, která připomíná spíše klasický obraz. Ze snímku je cítit velmi silná dynamika a to nejen díky pohybové neostrosti, ale také kvůli krásnému barevnému kontrastu.


3. místo
Martina Šimková / Marianne
Dokonalý portrét, plný emocí a úžasné světelné atmosféry. Skvěle zvládnutý šerosvit, hra stínů a krásně zvolená hloubka ostrosti. Kinofilmový look už je v podstatě pouze třešničkou na dortu, která umocňuje tento výborný snímek.


4. místo
Zuzka Vitvarová
 / -
Od začátku velký favorit soutěže. Krásná ukázka toho, že trikové efekty lze dělat i standardní cestou. Na fotografii je úžasný především samotný nápad, vytvořit z rampouchů abstraktní krajinu. Kromě nápadu se ale musí ocenit také samotné zpracování, které se opravdu povedlo.


5. místo
Alžběta Chalivopulosová / My tři králové
I další snímek je založen na skvělém nápadu a abstraktních prvcích, kdy z obyčejného kusu papíru vytvořila autorka pohádkový o třech králech. Výborné je i samotné nasvícení, který dalo postavám krásnou plastičnost.


6. místo
Daniel Pastucha / Autoportrét
Velmi vtipně a nápaditě použitá projekce do exponované scény. Snímek bych si uměl představit jako plakát k nějakému hudebnímu vystoupení, nebo jako obal hudebního nosiče.

 
7. místo
Štefan Csontos / Na zdravie
Velmi dobře výtvarně zpracovaná produktová fotografie, která by klidně mohla být použita jako reklama na nějaké luxusní šampaňské. Nasvícení je opravdu precizní, stejně jako nápad a celková kompozice a hra s liniemi.

 
8. místo
Jarmila Fiřtová Hasová / Budiž světlo po druhé
Velmi příjemný akt, kterému sluší světlo i celková přirozenost modelky. Možná bych se vyhnul sépiovému podání a zkusil klasickou černobílou variantu, ale to je spíše věc názoru.9. místo + cena diváků
Robert Jahn / Na tajňačku
Něžná fotografie s příběhem a doslova pohádkovou světelnou atmosférou zaujala nejenom porotu, která ji nominovala na deváté místo, ale také diváky u kterých obsadila první pozici a vyhrála tuto kategorii soutěže. Osobně bych zkusil dokreslit v počítači kužel světla od baterie, ale ne každý je příznivcem podobných efektů.


10. místo
Marek Koláček / Club Embargo
Elegantní nasvícené glamour, dalo snímku, klubovou, až kabarentí atmosféru. Kromě světla je moc hezky pracováno se samotnou kulisou a kontrastem.

TITULNÍ FOTO: Patrik Minar / WinterVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Cvakni to mobilem

    První kolo naší celoroční vzdělávací soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2017 začne trochu netradiční. Téma je tentokrát libovolné. Necháme na vás zda do…

  • Rok s Megapixelem 2017

    Zapojte se s námi do 4. ročníku fotografické soutěže o nejlepšího fotografa roku 2017. I letos jsme si pro vás připravili 12 soutěžních kol, spoustu…

  • Svět pod lupou

    Makro fotografie patří bezesporu k jednomu z nejvýtvarnějších a zároveň nejkreativnějším žánrům vůbec. Dá se říci, že jedinou hranicí makra je lidská…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím