Magazín

Blog

Vyhodnocení lednové kulinářské fotosoutěže a time lapse video soutěže

Martin LukešAktualizováno: 20. 2. 2024 v 11:15 • Rubrika: Blog

Vyhodnocení lednové kulinářské fotosoutěže a time lapse video soutěže

První kolo dalšího ročníku velké foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2024 je za námi a my máme ohromnou radost, kolik skvělých ohlasů se sešlo na lednová témata, kterým bylo focení jídla a natáčení časosběrných videí. Podle komentářů jste si obě kategorie užili a mnohdy byla do procesu zapojena celá rodina, což je skvělé. Přesně o to nám totiž šlo. Vzbudit ve vás zvědavost a vyhecovat vás do žánrů, se kterým jste se třeba zatím dosud nesetkali. No a teď se můžete podívat jak to celé dopadlo.

Obsah

Nejlepší fotografie soutěže - FOTKA JAKO Z KUCHAŘSKÉ KNIHY


1. místo + cena partnera SonyDušan ČupaBanánový chlebíček s čokoládou
Tohle je dobrý. Čisté, elegantní, skvělý kontrast a skladba obrazu. Nic složitého, ale funguje to. Skvělá kompozice, světlo i barevný kontrast.
 


2. místo + cena partnera NikonSoňa ŠeráBanánový chlebíček s čokoládou
Perfektní. Jak styling, tak i rekvizity a celková kompozice. Možná bych lehce světlem vypíchl ten řez chlebíčku, který je možná zbytečně moc ve stínu, ale to je subjektivní. Celkově je to super. Za mě jeden z favoritů soutěže.3. místo - Daniel Režný / Banánový chlebíček
Za mě ok. Jednoduché, efektivní, krásná diagonála a pečlivé uspořádání jednotlivých komponentů. Svým způsobem sázka na jistotu, ale to není nic proti ničemu.
 


4. místo - Karla BěťákováMňamkový banánový chlebíček
Tohle je hodně dobré. Perfektně upečený chlebíček, skvěle nasvícené, moc hezká práce s rekvizitami i podkladem. Fakt moc hezké. Jediné co bych udělal jinak, je orientace na šířku, ale chápu, že pokud by šlo o kuchařskou knihu, byla by fotografie patrně skutečně na výšku :) Pokud by šlo o skutečnou zakázku, určitě bych použil stativ a ISO 100.
 


5. místo - Markéta Marešová / Banánový chlebíček
Perfektní, jen bych se obešel bez té dekorace ve formě uschlé trávy nahoře vlevo. Nikde nezačíná a nikde nekončí, takže je tam za mě navíc. Jinak je to naprosto perfektní.
 


6. místo - Martin KaiserXXL banánový chlebíček
Kdo si hraje nezlobí. Hodně zajímavé, jen bych možná nechal trochu větší hloubku ostrosti. Na druhou stranu oceňuji velmi originální nápad a vtipné zpracování.
 


7. místo - Zdeněk Dvořák / Banánový chlebíček
Velmi dobré. Kromě ukázkové kompozice a poskládání jednotlivých prvků do záběrů mě baví ta práce s dynamikou pohybu, která jde moc hezky do kontrastu se statickým "zátiším".
 


8. místo - Zuzana Blštáková / Banánový chlebíček
Tohle je super. jednoduché, čisté, moderní, vzdušné, elegantní. Nic tam nechybí a nic tam není navíc. A těch výrazových prostředků se kterými autorka pracovala. Měkké světlo, menší hloubka ostrosti, kontrast teplých a studených barev, kontrast nahodile rozházených surovin a pevně danými liniemi. Diagonála, která nás provází napříč celou fotografií, práce s popředím a s pozadím, skvěle a velmi vkusně zvolené doplňky. Ano, takhle to vypadá, když někdo před fotografií přemýšlel, a pak si s ní dal trochu práce. Smekám a za mě určitě jeden z velkých favoritů soutěže. Jen ten stativ bych si pořídil, i když neříkám, že ISO 400 je nějak zvláště velký problém :)
 


9. místo - Jaroslava Pěknicová / Štavnatý banánový chlebíček s ořechy a čokokousky
Tohle mě hodně baví. Líbí se mi to cik-cak uspořádání, které tomu dává dynamiku a jde do kontrastu s rovnými liniemi jednotlivých prvků. Ten nůž mi tam přijde úplně zbytečný. Pokud bych ho tam chtěl zakomponovat tak v lepší kompozici a s dřevěnou rukojetí :)
 


10. místo - Josef DucháčK odpolední kávě ......
Tohle není vůbec špatné. Fajn perspektiva a příjemné uspořádání kompozice. Barevný kontrast i světlo, vše jak má být.

Partner soutěže - přední výrobce foto a video techniky společnost Nikon

 

Ceny pro vítěze lednové foto soutěže:

  • 1. místo – poukaz na nákup zboží nebo služeb v hodnotě 5 000 Kč
  • Cena diváků – poukaz na nákup zboží nebo služeb v hodnotě 2000 Kč
  • Cena Nikon – poukaz na nákup zboží dané značky v  hodnotě 1000 Kč
  • Cena Sony – poukaz na nákup zboží dané značky v  hodnotě 1000 Kč

Přehled témat jednotlivých měsíčních kol foto soutěže:

Nejlepší videa soutěže - Time lapse


1. místo
+ cena partnera Nikon - Jiří Svoboda / Noční obloha v Českém Švýcarsku
Tohle považuji za skutečný časosběr v pravé slova smyslu. Má to skvělou dynamiku, parádně načasovaný střih, epickou hudbu a především divák stačí vnímat místo i děj. A to vše navíc dokonale zpracované a zabalené do úhledného balíčku. Smekám!!Cena partnera Sony
- Marosz Alexandr  / Timelapse of recovering tree for 4 years
Baví mě ta fixace na hlavní motiv. Některé záběry navíc se zvukovým pozadím hodně připomínají animované scény pana Švankmajera :)


Cena diváků - Zdeněk Picpauer / Slaměnkové dekorace
Vtipně natočené a celé to ve mě i díky hudbě evokovalo grotesky z éry němého filmu, takže jsem celou dobu čekal na nějaký gag a ten bohužel nepřišel.

 

Partner soutěže - přední výrobce foto a video techniky společnost Sony

Ceny pro vítěze lednové video soutěže:

  • 1. místo – poukaz na nákup zboží nebo služeb v hodnotě 5 000 Kč
  • Cena diváků – poukaz na nákup zboží nebo služeb v hodnotě 2000 Kč
  • Cena Nikon – poukaz na nákup zboží dané značky v  hodnotě 1000 Kč
  • Cena Sony – poukaz na nákup zboží dané značky v  hodnotě 1000 Kč

Přehled témat jednotlivých měsíčních kol video soutěže:

 

Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu, nahrát jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit snímek jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a videomaker Galerie Megapixel za rok 2024. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií  – FOTO a VIDEO.

Jak se do foto a video soutěže zapojit

Soutěž je otevřená všem kreativním lidem, ať už našim zákazníkům nebo dalším nadšencům do fotografie a videa. Stačí se registrovat do Galerie MEGAPIXEL a nahrát v daném měsíci fotografii nebo video (případně oboje), které zároveň označíte jako soutěžní.

Vyhrát můžete v každém kole, a to buď některou z cen poroty, nebo „diváckou” cenu za fotografii či video s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Automaticky se tak navíc začíná počítat vaše skóre v celoroční soutěži.

Pokud chcete soutěžit i o cenu za nejlepší fotografii či video pořízené na techniku sponzorů soutěže, nezapomeňte zkontrolovat, že údaje o fotoaparátu jsou správně nahrány a spárovány.

Co byste měli vědět o soutěži

Soutěž pořádáme pro naše zákazníky i pro další začínající nebo pokročilé fotografy a videomakery, kteří rádi zvednou fotoaparát, kameru (nebo i telefon) a pořídí soutěžní snímek nebo video. Témata vybíráme tak, aby vás motivovala k pořízení nových záběrů. Zároveň vám chceme poskytnout dostatečnou podporu, ať už jde o inspiraci, články nebo podle kola i slevy na půjčení techniky z naší půjčovny. A jsme připraveni dát vám zpětnou vazbu, protože naším společným cílem jsou lepší fotky a videa. Budeme rádi, když se do toho dobrodružství pustíte s námi.

titulní foto: cena diváků - Aleš Kozlík / Banánový chlebíček

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Lukáš Bedáň

Gratuluji vítězům, opravdu skvělé fotky i kuchařské umění. Obdivuji, je to fakt těžké téma :) A rád bych tedy i poděkovat panu Lukešovi, že si dal tu práci a každou soutěžní fotografii v tomto kole okomentoval, takže o to bylo (alespoň pro mě) přínosnější, dobrá práce.

1

Lukáš, 19. 2. 2024 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.