Magazín

Blog

Vyhodnocení posledního kola naší FOTO / VIDEO soutěže na téma JÍDLO

Martin LukešVydáno: 26. 1. 2021 v 13:57 • Rubrika: Blog

Vyhodnocení posledního kola naší FOTO / VIDEO soutěže na téma JÍDLO

Tak je dobojováno. Právě jsem vyhodnotili poslední, dvanácté kolo naší celoroční FOTO / VIDEO soutěže Rok s Megapixelem 2020. V prosinci bylo hlavním tématem jídlo a hlavní slovo v porotě měla profesionální food fotografka Marie Bartošová, která také okomentovala deset nejlepších fotografií. Protože šlo o závěrečné kolo, v nejbližších dnech čekejte také vyhlášení celé soutěže, kde se dozvíte kdo si odnese hlavní ceny v podobě fotoaparátů a další techniky.

Nejlepší fotky soutěže - Sváteční tabule1. místo - Radko Voleman / Biskupský věnec
Fotografie, kterou jsem vybrala jako vítěznou, si mě na první pohled získala svojí atmosférou a vkusným moderním provedením. Líbí se mi barevná tonalita - tón v tónu, střídmost fotografované scény, skvělé nasvícení a v neposlední řadě dobře zvolený fotogenický objekt k fotografování!


2. místo - Daniel Režný / Konečně napečeno...
Výborně naaranžovaná vánoční vyladěná fotografie! Světlo lichotící jídlu i rekvizitám. Oceňuji, že i přes vyšší clonu a množství objektů nepůsobí fotografie "přeplácaně", také cením vkusně zvolené opakující se barvy.


3. místo - Karla Běťáková / Perníčky
Moc povedená, jednoduchá fotografie s příjemnou atmosférou.


4. místo - Marek Koláček / Stříbrná neděle
Fotografie perfektně splňuje zadání soutěže, má příjemnou atmosféru a všechno jídlo na ní vypadá jednoduše k nakousnutí! Osobně se také přikláním k názoru - ubrat na vinětaci, která jednotlivým jídlům v krajích spíše škodí. Celkově ale velmi povedný záběr! Fotograf také pořídil velmi povedené fotografie z pečení frgálů, ale věřím, že tato kompozice splňuje téma lépe.


5. místo - Aleš Kozlík / Vinná klobáska
Jídlo na této fotce vypadá velmi chutně a je lákávé, o což jde, tudíž tento záběr funguje přesně, jak má! Líbí se mi, jak autor pracoval nejen se světlem, ale i stíny. Fotografie je díky tomu krásně plastická. Netradiční kompozice se mi líbí, i když je pravda, že šiška blízko středu bere příliš pozornosti. Obecně se mi ale fotka moc líbí hlavně proto, že jídlo vypadá skvěle a to je přece u food fotografie to nejdůležitější.


6. místo - Galina Gordeeva Shchelokova / Včelí úly
Opravdu zajímavé provedení! Velmi mě zaujal zvolený postup samotného fotografování vč. použití netradičních postupů s optickým vláknem místo cukru v pohybu.


7. místo - Soňa Šerá / Ořechové koláče
Krásná čistá fotografie s naprosto perfektní kompozicí.


8. místo - František Kolský / Konečně vánočka
Příjemná tonalita fotografie dobře vystihla sváteční atmosféru. Snímek je také dobrým příkladem, že nebylo třeba mnoho rekvizit. Od stejného autora se mi také moc líbila reportážní fotografie z přípravy vánočky pod názvem "Pečlivá práce".


9. místo - Pavla Hladíková / Dezert
Pěkně naaranžovaná scéna, líbí se mi použití dvou barev zopakovaných v různých tvarech i strukturách, což vytváří příjemný ucelený vzhled fotografie.


10. místo - Zdeněk Dvořák / Staročeský houbový Kuba
Od stejného autora jsem měla více "favoritů", nakonec jsem ale vybrala tu, která nejlépe vystihuje téma soutěže - tedy 'Sváteční tabule'. Líbí se mi autorův výběr samotného jídla, které se pro dané téma perfektně hodí, stejně tak použité dekorace.

Nejlepší videa soutěže: Pečeme, vařímae, smažíme1. místo + cena diváků - Michal Blaha / Tradiční Vánoce


2. místo - Roman Bonapart / HoMe MaDe bUrGeR


3. místo - Tomas Golej / Perníková chaloupka


Titulní foto - cena diváků: Marek Koláček / Předvánoční pečení

Sdílet na


Komentáře k článku

JF

Reaguje na (1) | oprava: tonalita, nikoliv totanila :)

2

Jarek Fajkus, 01. 02. 2021 |Reagovat

JF

"barevná tonalita - tón v tónu, "
Prosim o vysvetleni. Nerozumim ani pojmu barevna totanila, natoz ton v tonu. Chtel bych to vysvetlit od autorky vyroku prosim. Moc dekuji.

1

Jarek Fajkus, 30. 01. 2021 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.