Magazín

Blog

Vyhodnocení soutěže - ARCHITEKTURA V ČERNOBÍLÉM

Martin LukešAktualizováno: 30. 12. 2016 v 18:27 • Rubrika: Blog

Vyhodnocení soutěže - ARCHITEKTURA V ČERNOBÍLÉM

Listopadové soutěžní kolo celoroční projektu ROK S MEGAPIXELEM, potvrdilo, že je o fotografování architektury a černobílou fotografii stále větší zájem. Co do počtu fotografů, tak přihlášených snímků šlo o čtvrtý nejsilnější měsíc. Celkem jste nám zaslali 831 fotografií a do soutěže se přihlásilo celkem 373 fotografů. To jsou krásná čísla.

Obsah

I tentokrát musela porota v čele s garantem Honzou Tichým, vybrat 50 nejlepších záběrů a rozhodnout kdo získá cenné body do celkového hodnocení. Zdá se, že v divácké části soutěže je již o vítězi rozhodnuto. Tam je bodový rozdíl více než 50 bodů. V hlavní soutěži, tedy dle odborné poroty je ale náskok  mnohem menší a patrně současné, prosincové kolo rozhodne kdo si odnese hlavní ceny, což jsou


O vítězích tedy tentokrát rozhdonou nejlepší záběry pořízené Po setmění.

Uzávěrka tohoto soutěžního kola končí s poslední vteřinou roku 2016, tedy na silvestra o půlnoci 31.12.2016. Vzápětí odstartuje další již čtvrtého ročníku soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2017. v Příštím roce se můžete těšit na nové ceny, nové garanty z řad profesionálních fotografů, nové tématické články v našem Magazínu, nové kurzy, workshopy a besedy a samozřejmě také na celou řadu nových hodnotných cen.


1. místo - Jan Stria / Endless
Velmi atraktivní lokalita, krásná jemnost, kompozice a zpracování, včetně převodu do ČB. Krásně se mi na tuto fotku kouká :)

2. místo - Martin Lacika V Mlýnské kolonádě
Skvěle zvládnutá technická stránka, kompozice i převod do ČB. Dvě postavy na konci jsou jen třešničkou na dortu. Bez nich by byla fotka o dost slabší.


3. místo - Marian Kuric / Tajomný Bled
Ve správný čas na správném  místě. Fotografie má krásnou atmosféru, hned bych tam nejradši byl. Navíc skvělé zpracoví. Hlavně se mi líbí ten jemný převod do ČB.


4. místo - Jana Andělová / a tohle je naše Opera
Kompozice, příjemný převod do ČB a atraktivní prostředí jsou skvělý základ pro dobrou fotografii. Největší silou tohoto snímku je jeho jednoduchost, až skoro minimalismus.

 
5. místo - Zuzka Vitvarová / ...
Zajímavá struktura objektu, kterou ještě navíc zvýraznilo boční světlo. Velmi dobrá je také diagonální kompozice, na kterou se dobře kouká.

6. místo - Petr Kupčík / VP
Velice zajímavé prostředí. Líbí se mi ten namodralý převod do ČB. Dlouhá expozice krásně zjemnila kouř z komínu.

 
7. místo - Jan Kovář / Twins
Skvělá kompozice a převod do ČB. Dlouhá expozice navíc dala fotografii zajímavý náboj.


9. místo - Ladislav Vejtruba / OC Pivovar
Neobvyklý úhel záběru této fotce hodně pomáhá, stejně jako umělé osvětlení a napadnutý sníh.


10. místo - Robert Jahn / Santini
Perfektní kompozice, elegantní křivky a zajímavá hra světel a stínů. Vyfotit toto schodiště bez lidí je také pozoruhodný výkon :)

titulní foto: Milan Kondr

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, snímek byl dodatečně ze soutěže vyřazen, protože bylo zjištěno, že s ním již jednou autor soutěžil což podmínky nepovolují.

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 30. 12. 2016 |Reagovat

BR

U snímku s číslem 8 - místo - QUO VADIS ?
Je drobný evidenční nedostetk
.....

Vyhodnocení soutěže - ARCHITEKTURA V ČERNOBÍLÉM

Martin Lukeš • Aktualizováno: dnes v 14:04 • Rubrika: Blog

1

Břetislav Rozpondek, 27. 12. 2016 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.