Vyhodnocení soutěže - ČERNOBÍLÉ POKUŠENÍ Blog

Vyhodnocení soutěže - ČERNOBÍLÉ POKUŠENÍ

Martin LukešAktualizováno: 24. 4. 2017 v 17:00 • Rubrika: Blog

Kdo pravidelně sleduje naši Galerii si už jistě všiml vyhodnocení soutěže na téma ČERNOBÍLÉ POKUŠENÍ. Nyní vám představujeme 10 nejlepších fotografií a jejich autory. Garant tohoto soutěžního kola Zdeněk Dvořák okomentoval každou z nich a prozradil, čím ho zaujala.


1. místo - Iva Bečvářová / Šamanka
Fotografií z cest se objevilo v tomto tématu opravdu dost, ale vítězný snímek vybočuje z řady o ohromný kus. Skvělá práce se světlem, stisknutí spouště v ten pravý okamžik či skvělá technická kvalita. Snímek, který by se skvěle vyjímal nejen zde, ale i v prestižních časopisech na kvalitním papíře.
 

2.místo + cena diváků - Roman Jaroš Sedm
Zadání soutěžního kola bylo tentokráte hodně široké a já byl moc zvědavý, jaká témata se v něm objeví. Na druhém místě se objevuje skvělá minimalistická fotografie, která byla autorem zařazana do kategorie sport. Její zařazení je zde možné i do reportáže, či krajiny. Na snímu oceňuji zpracování a skvělou kompozici.

3. místo - Zoran Toldi / Osamelosť
Tato fotografie ve mě hned vyvovala emoce v návratu v čase o desítky let, kdy snímek vznikl na klasický film. Teprve z letopočtu z kalendáře na snímku je relativně mladá a z exifu se bylo možné dovědět, že je fotografie pořízena digitálním fotoaparátem. To však nic neubírá na tom, že se jedná o špičkovou dokumentární fotografii, která si třetí místo právem zaslouží.
 
4. místo - Stanislav Judas Tu máš koníku
Oproti třetímu místu je tato fotografie úplně z jiného soudku, ale okamžitě si mě získala a pověstná bedna jí utekla jen o malý kousíček. Miluji práci s hloubkou ostrosti a zde autor dokonale využil potenciál špičkového objektivu, chválím i převod, který musí být u nejlepších fotografií v tomto kole samozřejmostí.

5. místo - Jiří Hanzel / V chrámu boha nebeských plavců
Tak jako u fotografie na druhém místě, hraje u této fotografie největší roli silueta člověka proti prostředí, které je zde velmi atraktivní. Na toto téma jsem viděl desítky fotografií, ale tato je z nich dle mého jednoznačný TOP.
 
6. místo - Jan Metlička / Dynamika
U této fotografie se najdou jistě tací, kteří si řeknou, že je to rozmazané a technicky nezvládnuté. Jenže právě ta "nedokonalost" má úžasné kouzlo a vtahuje do děje. Fotografií, které takto zachycují akční děj, se v tomto kole objevilo poskromnu. Při výběru fotografií nebylo možné vidět jméno autora a teprve po jeho odkrytí se potvrdilo známé jméno, které patří v galerii k těm nejlepším.
 
 
7. místo - Robin Lupač / Smíření
Portrétních fotografií se objevilo velké množství. Bohužel však velký počet z nich nevynikalo obsahově či technicky. To v žádném případě neplatí u portrétu s názvem Smíření. Atraktivní objekt, výraz, prostředí, technická kvalita i zpracování. Zalouženě v TOP TEN.
 
8. místo - Rudolf Baranovic Mlha
Ke streetfotu černobílá jedoduše patří a tato kombinace patří zaslouženě i mezi nejlepší. Skvělou fotografii s jasným názvem Mlha, nám předložil Rudolf Baranovic. Vedle kvalitního a citlivého zpracování vystihuji i výbornou kompozici a atmosféru snímku, kterou dodala již v názvu zmíněná mlha.
 
9. místo - Jan Bieleš London black and white
I na dalším místě je fotografie, kterou zařadil autor do kategorie streetphoto. Snímek vybočuje z řady většiny fotografií k tématu vhodnému černobílému převodu, odvážnou kompozicí i formátu fotografie, ale hlavně jejím obsahem. 
 
10. místo - David Havelík  / V pohybu
Zadání tématu černobílé pokušení je natolik široké, že se mezi nejlépe hodnocenými snímky objevují různé kategorie. Do desítky nejlepších tak zaslouženě pronikla i tato abstraktní fotografie, která vznikla až v dalekém Japonsku.
 
Titulní fotografie: Jan Watzek  / Maják


V současné době probíhá již čtvrté kolo naší celoroční foto soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2017. Témá zní: Když nemůžeš, přidej! a věnujeme se v něm sportovní fotografii. Uzávěrka je o půlnoci 30.4.2017 a v zápětí startuje nové kolo, ČESKÁ KRAJINA.


Zobrazeny komentáře (2 - 1)

 • 2

  Metlička

  skvělé fotografie a stejně tak garantovo komentáře u oceněných snímků co fotografie opuncovali oprávněnou kvalitou a originalitou...to je pěkná tečka za tímto velmi zajímavým kolem a jistě další inspirace pro členy galerie v další účasti soutěže a pro radost z úspěšných výsledků

  Otakar Metlička, 27.04.2017 | Reagovat

 • 1

  Hanzel

  Děkuji za slova ocenění, potěšilo.

  Jiří Hanzel, 26.04.2017 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím