Vyhodnocení soutěže - ČERNOBÍLÉ POKUŠENÍ Blog

Vyhodnocení soutěže - ČERNOBÍLÉ POKUŠENÍ

Martin LukešAktualizováno: 24. 4. 2017 v 16:00 • Rubrika: Blog

Kdo pravidelně sleduje naši Galerii si už jistě všiml vyhodnocení soutěže na téma ČERNOBÍLÉ POKUŠENÍ. Nyní vám představujeme 10 nejlepších fotografií a jejich autory. Garant tohoto soutěžního kola Zdeněk Dvořák okomentoval každou z nich a prozradil, čím ho zaujala.


1. místo - Iva Bečvářová / Šamanka
Fotografií z cest se objevilo v tomto tématu opravdu dost, ale vítězný snímek vybočuje z řady o ohromný kus. Skvělá práce se světlem, stisknutí spouště v ten pravý okamžik či skvělá technická kvalita. Snímek, který by se skvěle vyjímal nejen zde, ale i v prestižních časopisech na kvalitním papíře.
 

2.místo + cena diváků - Roman Jaroš Sedm
Zadání soutěžního kola bylo tentokráte hodně široké a já byl moc zvědavý, jaká témata se v něm objeví. Na druhém místě se objevuje skvělá minimalistická fotografie, která byla autorem zařazana do kategorie sport. Její zařazení je zde možné i do reportáže, či krajiny. Na snímu oceňuji zpracování a skvělou kompozici.

3. místo - Zoran Toldi / Osamelosť
Tato fotografie ve mě hned vyvovala emoce v návratu v čase o desítky let, kdy snímek vznikl na klasický film. Teprve z letopočtu z kalendáře na snímku je relativně mladá a z exifu se bylo možné dovědět, že je fotografie pořízena digitálním fotoaparátem. To však nic neubírá na tom, že se jedná o špičkovou dokumentární fotografii, která si třetí místo právem zaslouží.
 
4. místo - Stanislav Judas Tu máš koníku
Oproti třetímu místu je tato fotografie úplně z jiného soudku, ale okamžitě si mě získala a pověstná bedna jí utekla jen o malý kousíček. Miluji práci s hloubkou ostrosti a zde autor dokonale využil potenciál špičkového objektivu, chválím i převod, který musí být u nejlepších fotografií v tomto kole samozřejmostí.

5. místo - Jiří Hanzel / V chrámu boha nebeských plavců
Tak jako u fotografie na druhém místě, hraje u této fotografie největší roli silueta člověka proti prostředí, které je zde velmi atraktivní. Na toto téma jsem viděl desítky fotografií, ale tato je z nich dle mého jednoznačný TOP.
 
6. místo - Jan Metlička / Dynamika
U této fotografie se najdou jistě tací, kteří si řeknou, že je to rozmazané a technicky nezvládnuté. Jenže právě ta "nedokonalost" má úžasné kouzlo a vtahuje do děje. Fotografií, které takto zachycují akční děj, se v tomto kole objevilo poskromnu. Při výběru fotografií nebylo možné vidět jméno autora a teprve po jeho odkrytí se potvrdilo známé jméno, které patří v galerii k těm nejlepším.
 
 
7. místo - Robin Lupač / Smíření
Portrétních fotografií se objevilo velké množství. Bohužel však velký počet z nich nevynikalo obsahově či technicky. To v žádném případě neplatí u portrétu s názvem Smíření. Atraktivní objekt, výraz, prostředí, technická kvalita i zpracování. Zalouženě v TOP TEN.
 
8. místo - Rudolf Baranovic Mlha
Ke streetfotu černobílá jedoduše patří a tato kombinace patří zaslouženě i mezi nejlepší. Skvělou fotografii s jasným názvem Mlha, nám předložil Rudolf Baranovic. Vedle kvalitního a citlivého zpracování vystihuji i výbornou kompozici a atmosféru snímku, kterou dodala již v názvu zmíněná mlha.
 
9. místo - Jan Bieleš London black and white
I na dalším místě je fotografie, kterou zařadil autor do kategorie streetphoto. Snímek vybočuje z řady většiny fotografií k tématu vhodnému černobílému převodu, odvážnou kompozicí i formátu fotografie, ale hlavně jejím obsahem. 
 
10. místo - David Havelík  / V pohybu
Zadání tématu černobílé pokušení je natolik široké, že se mezi nejlépe hodnocenými snímky objevují různé kategorie. Do desítky nejlepších tak zaslouženě pronikla i tato abstraktní fotografie, která vznikla až v dalekém Japonsku.
 
Titulní fotografie: Jan Watzek  / Maják


V současné době probíhá již čtvrté kolo naší celoroční foto soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2017. Témá zní: Když nemůžeš, přidej! a věnujeme se v něm sportovní fotografii. Uzávěrka je o půlnoci 30.4.2017 a v zápětí startuje nové kolo, ČESKÁ KRAJINA.


Zobrazeny komentáře (2 - 1)

 • 2

  Metlička

  skvělé fotografie a stejně tak garantovo komentáře u oceněných snímků co fotografie opuncovali oprávněnou kvalitou a originalitou...to je pěkná tečka za tímto velmi zajímavým kolem a jistě další inspirace pro členy galerie v další účasti soutěže a pro radost z úspěšných výsledků

  Otakar Metlička, 27.04.2017 | Reagovat

 • 1

  Hanzel

  Děkuji za slova ocenění, potěšilo.

  Jiří Hanzel, 26.04.2017 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím