Vyhodnocení soutěže - Černobílý akt Blog

Vyhodnocení soutěže - Černobílý akt

Martin LukešAktualizováno: 19. 11. 2015 v 10:20 • Rubrika: Blog

V říjnovém soutěžním kole jsme zaznamenali, že se trochu zmenšil objem vámi zaslaných snímků oproti jiným všeobecnějším žánrům, ale paradoxně se zvýšila návštěvnost Galerie a hlavně se zvedla kvalita soutěžních fotografií. Ti z vás, kteří se rozhodli poměřit síly i v tomto celkem náročném žánru a zaslali jednu fotografii, nebo celý soubor, ukázali že to jde a i ti soutěžící, kteří nemají s focením aktů velké zkušenosti, dokázali, že pokud je odhodlání a chuť, tak se výsledky dostaví. A tentokrát jsme jimi byli opravdu překvapeni. V soutěži se sešlo mnoho fotografií, které by mohly bez nadsázky zdobit výstavní síně, nebo stránky prestižních kalendářů renomovaných značek.


Nikol
1. místo -  Martin Veverka / Nikol
Osobně jsem měl v soutěži hned několik tajných favoritů a jsem moc rád, že se nakonec porota shodla a tři z nich se dostali do první desítky. Jeden z nich dokonce obsadil první místo. V této skvělé fotografii se snoubí přirozenost, krásná práce s denním světlem, velmi šetrně zvolené prostředí a v neposlední řadě jde o velmi čistý převod do ČB.


Anatomická deprese
2. místo - Jan Metlička /  Anatomická deprese
I druhá fotografie je postavena na zajímavém prostředí. Absence výrazu modelky zde byla nahrazena velmi zajímavou pózou, která ač na první pohled může působit trochu křečovitě je v podstatě velmi ladná a v kombinaci s velmi dobrým nasvícením tvoří jeden harmonický celek.

Andělská křídla
3. místo - Tomáš Škvára / Andělská křídla
Třetí nejlepší fotografie je na rozdíl od dvou předchozích postavena na dynamice a perfektním načasování, kdy tvar poletujícího prachu skutečně připomíná andělská křídla. Jde o velmi kreativní fotografii, u které porota shodně ocenila také náročnost celkové produkce.

window
4. místo - Daniela Spacek / window
Další soutěžní fotografie je krásným důkazem toho, že u podobného žánru nemusí být na prvním místě technická kvalita. Mnohem důležitější je náboj a celkový dojem, jakým snímek na diváka působí a v tomto případě rozhodně zaujal.

JESKYŇKA ... V DOLINÁCH II.
5. místo - Antonín Vystrčil /  JESKYŇKA ... V DOLINÁCH II.
I fotografie aktu se dá pojmout abstraktnějším způsobem, jak ukázal pátý nejlepší snímek soutěže. Linie světel a stínu, které kopírují nahé tělo, vytváří v podstatě jakýsi symbolický reliéf krajiny, což je hlavní pointou tohoto záběru.

žena je paprskem světla...
6. místo - Otakar Metlička /  žena je paprskem světla...
Mým druhým favoritem byla fotografie, která obsadila šesté místo a je nádhernou symbiózou křivek a linií lidského těla, skvěle zasazeného do nádherně fotogenického „budoiru“. Nádherné boční světlo rozehrálo krásnou hru stínů, které jen zdůraznily smyslnost nahého těla modelky.

Podzimní koupel
7. místo - Michal Zila / Podzimní koupel
Sedmé místo vybojovala velmi poetická fotografie, symbolizující podzimní koupel. I zde porota ocenila aranžmá všech detailů, které tvoří jeden velmi dobře fungující výtvarný celek. V podstatě jako u všech soutěžních snímků i zde autor ukázal, že ty nejlepší záběry nevznikají ve fotoaparátu, ale v hlavě fotografa.

Under The Sign Of The Wilderness  II
8. místo Kristian Potoma /  Under The Sign Of The Wilderness II
Stejně tak i osmá nejlepší fotografie v sobě nese poetické spojení nahého těla s přírodou. Krásný kontrast ostře řezaných kořenů stromu s hlínou v pozadí a ladného těla modelky ukázal, že takové spojení zkrátka funguje, i když by to na první pohled zřejmě někdo nečekal.

Bez názvu
9. místo - Miroslav Kirinovič / bez názvu
I další fotografie je postavená na ladných křivkách modelky a krásné hře světel a stínů. To že modelce není vidět do tváře, navíc jen umocnilo roušku napětí, záhady a tajemství, které tuto fotografii obklopuje.

Emotions
10. místo - Werner W.Emotions
První desítku nejlepších fotografií uzavírá další výtvarně poetický snímek založený na krásné kompozici, a velmi kreativním uspořádání křivek ženského těla.  Ani za tuto fotografii by se nemusela stydět lecjaká světová Galerie.

(P)reserved love
1.místo podle diváků - Michal Zila /  (P)reserved love
Diváckou nejlepší fotografií je vtipná a originální koláž zobrazující lidské postavy uvězněné v zavařovacích sklenicích. Myslím, že diváci kromě vtipu a skvělého zpracování ocenili také určitou symboliku této fotografie, která se samozřejmě dá vykládat různými způsoby.

Úvodní foto: Pavel Vanzura /  Viki - ležící spící

Nezapomeňte, že aktuální měsíční kolo celoroční fotografické soutěže na téma Geometrie architektury končí 30.11.2015 a závěrečné kolo  Když světlo maluje, startuje vzápětí 1.12.2015.

A pro každého kdo se k focení aktů dosud neodhodlal, a chtěl by si to vyzkoušet, jsme připravili poslední leotšní workshop v tomto roce, na kterém si budete moci odpočinout od předvánočního kolotoče.

Fotografování aktu - 19.12. / PrahaVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Křivky lidského těla

    Stejně jako příroda odhaluje koncem roku své tělo, tak se i předposlední kolo naší celoroční fotografické soutěže ponese v duchu nahoty. Tentokrát…

  • Lukáš Dvořák / Garant soutěže

    Narodil se roku 1982. Na počátku své kariéry se věnoval hlavně hudbě, osudové setkání s fotografií přišlo až v roce 2004. Věnuje se módní fotografii,…

  • Černobílý akt

    Přestože nepatří fotografický akt k nejrozšířenějším žánrům, mělo toto téma v loňském ročníku naší soutěže ROK S MEGAPIXELEM poměrně velký úspěch.…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím