Vyhodnocení soutěže - Černobílý akt Blog

Vyhodnocení soutěže - Černobílý akt

Martin LukešAktualizováno: 19. 11. 2015 v 10:20 • Rubrika: Blog

V říjnovém soutěžním kole jsme zaznamenali, že se trochu zmenšil objem vámi zaslaných snímků oproti jiným všeobecnějším žánrům, ale paradoxně se zvýšila návštěvnost Galerie a hlavně se zvedla kvalita soutěžních fotografií. Ti z vás, kteří se rozhodli poměřit síly i v tomto celkem náročném žánru a zaslali jednu fotografii, nebo celý soubor, ukázali že to jde a i ti soutěžící, kteří nemají s focením aktů velké zkušenosti, dokázali, že pokud je odhodlání a chuť, tak se výsledky dostaví. A tentokrát jsme jimi byli opravdu překvapeni. V soutěži se sešlo mnoho fotografií, které by mohly bez nadsázky zdobit výstavní síně, nebo stránky prestižních kalendářů renomovaných značek.


Nikol
1. místo -  Martin Veverka / Nikol
Osobně jsem měl v soutěži hned několik tajných favoritů a jsem moc rád, že se nakonec porota shodla a tři z nich se dostali do první desítky. Jeden z nich dokonce obsadil první místo. V této skvělé fotografii se snoubí přirozenost, krásná práce s denním světlem, velmi šetrně zvolené prostředí a v neposlední řadě jde o velmi čistý převod do ČB.


Anatomická deprese
2. místo - Jan Metlička /  Anatomická deprese
I druhá fotografie je postavena na zajímavém prostředí. Absence výrazu modelky zde byla nahrazena velmi zajímavou pózou, která ač na první pohled může působit trochu křečovitě je v podstatě velmi ladná a v kombinaci s velmi dobrým nasvícením tvoří jeden harmonický celek.

Andělská křídla
3. místo - Tomáš Škvára / Andělská křídla
Třetí nejlepší fotografie je na rozdíl od dvou předchozích postavena na dynamice a perfektním načasování, kdy tvar poletujícího prachu skutečně připomíná andělská křídla. Jde o velmi kreativní fotografii, u které porota shodně ocenila také náročnost celkové produkce.

window
4. místo - Daniela Spacek / window
Další soutěžní fotografie je krásným důkazem toho, že u podobného žánru nemusí být na prvním místě technická kvalita. Mnohem důležitější je náboj a celkový dojem, jakým snímek na diváka působí a v tomto případě rozhodně zaujal.

JESKYŇKA ... V DOLINÁCH II.
5. místo - Antonín Vystrčil /  JESKYŇKA ... V DOLINÁCH II.
I fotografie aktu se dá pojmout abstraktnějším způsobem, jak ukázal pátý nejlepší snímek soutěže. Linie světel a stínu, které kopírují nahé tělo, vytváří v podstatě jakýsi symbolický reliéf krajiny, což je hlavní pointou tohoto záběru.

žena je paprskem světla...
6. místo - Otakar Metlička /  žena je paprskem světla...
Mým druhým favoritem byla fotografie, která obsadila šesté místo a je nádhernou symbiózou křivek a linií lidského těla, skvěle zasazeného do nádherně fotogenického „budoiru“. Nádherné boční světlo rozehrálo krásnou hru stínů, které jen zdůraznily smyslnost nahého těla modelky.

Podzimní koupel
7. místo - Michal Zila / Podzimní koupel
Sedmé místo vybojovala velmi poetická fotografie, symbolizující podzimní koupel. I zde porota ocenila aranžmá všech detailů, které tvoří jeden velmi dobře fungující výtvarný celek. V podstatě jako u všech soutěžních snímků i zde autor ukázal, že ty nejlepší záběry nevznikají ve fotoaparátu, ale v hlavě fotografa.

Under The Sign Of The Wilderness  II
8. místo Kristian Potoma /  Under The Sign Of The Wilderness II
Stejně tak i osmá nejlepší fotografie v sobě nese poetické spojení nahého těla s přírodou. Krásný kontrast ostře řezaných kořenů stromu s hlínou v pozadí a ladného těla modelky ukázal, že takové spojení zkrátka funguje, i když by to na první pohled zřejmě někdo nečekal.

Bez názvu
9. místo - Miroslav Kirinovič / bez názvu
I další fotografie je postavená na ladných křivkách modelky a krásné hře světel a stínů. To že modelce není vidět do tváře, navíc jen umocnilo roušku napětí, záhady a tajemství, které tuto fotografii obklopuje.

Emotions
10. místo - Werner W.Emotions
První desítku nejlepších fotografií uzavírá další výtvarně poetický snímek založený na krásné kompozici, a velmi kreativním uspořádání křivek ženského těla.  Ani za tuto fotografii by se nemusela stydět lecjaká světová Galerie.

(P)reserved love
1.místo podle diváků - Michal Zila /  (P)reserved love
Diváckou nejlepší fotografií je vtipná a originální koláž zobrazující lidské postavy uvězněné v zavařovacích sklenicích. Myslím, že diváci kromě vtipu a skvělého zpracování ocenili také určitou symboliku této fotografie, která se samozřejmě dá vykládat různými způsoby.

Úvodní foto: Pavel Vanzura /  Viki - ležící spící

Nezapomeňte, že aktuální měsíční kolo celoroční fotografické soutěže na téma Geometrie architektury končí 30.11.2015 a závěrečné kolo  Když světlo maluje, startuje vzápětí 1.12.2015.

A pro každého kdo se k focení aktů dosud neodhodlal, a chtěl by si to vyzkoušet, jsme připravili poslední leotšní workshop v tomto roce, na kterém si budete moci odpočinout od předvánočního kolotoče.

Fotografování aktu - 19.12. / PrahaVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Křivky lidského těla

    Stejně jako příroda odhaluje koncem roku své tělo, tak se i předposlední kolo naší celoroční fotografické soutěže ponese v duchu nahoty. Tentokrát…

  • Lukáš Dvořák / Garant soutěže

    Narodil se roku 1982. Na počátku své kariéry se věnoval hlavně hudbě, osudové setkání s fotografií přišlo až v roce 2004. Věnuje se módní fotografii,…

  • Černobílý akt

    Přestože nepatří fotografický akt k nejrozšířenějším žánrům, mělo toto téma v loňském ročníku naší soutěže ROK S MEGAPIXELEM poměrně velký úspěch.…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím