Vyhodnocení soutěže - KDYŽ SVĚTLO MALUJE Blog

Vyhodnocení soutěže - KDYŽ SVĚTLO MALUJE

Martin LukešAktualizováno: 18. 1. 2016 v 15:03 • Rubrika: Blog

A je to tady. Dnes jsme uzavřeli poslední dvanácté kolo naší celoroční fotografické soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2015. Tím pádem je rozhodnuto nejen o vítězích soutěžního tématu KDYŽ SVĚTLO MALUJE, ale také o celkovém vítězi o nejvšestrannějšího fotografa roku!

Letos to bylo napínavé do poslední chvíle. A protože jsme věděli, že o celkovém vítězi rozhodnou až body z posledního kola, nechali jsme vyhodnocení na garantovi měsíčního tématu, kterým byl odborník na slovo vzatý profesionální fotograf Jan Pohribný. Aniž by znal jednotlivé soutěžící, tak v podstatě potvrdil role favoritů, kteří si to samozřejmě právem zaslouží. Tentokrát si navíc můžete u nejlepších deseti snímků přečíst komentář garanta, který vysvětluje, čím ho daná fotografie zaujala.

Posvítím si na hvězdy
1. místo - Petr Pazdírek  / Posvítím si na hvězdy

Poetika této fotografie (i s humorným podtextem) je o věčném hledání našeho místa na tomto světě. Oceňuji nápad i kompoziční řešení světla vrženého směrem k hvězdám a magnetizující barevné dominanty rudého oka.

Zrozena z ohně
2. místo - Tomáš Škvára / Zrozena z ohně

Snímek opravdu naplněný žhavou energií. Velmi působivé využití malby ohněm, zrcadlení ve vodě a lidské siluety nezapře inspiraci tvorbou Kamila Vargy, který je svými ohňovými kreacemi proslulý již od 90. let 20. století.

Lejla
3. místo - Martina Šimková / Lejla

Světelné šípy jakoby protínaly dívčí tvář. Zajímavá kompozice postavená na jednoduché rytmizaci zářivých paprsků světla a portrétu v nízké tonalitě.


Cesta za energií stromů...
4. místo - Zdeněk Dvořák / Cesta za energií stromů

Až elektrizující napětí vyvolává modrá barva světelné cesty protínající prostor směrem ke stromu a zpět. Nápadité využití Pixelsticku, či podobného světelného zdroje, ale rovněž protisvětla, které prozářilo korunu stromu.

"Vosí hnízda"...
5.místo - M. J. / Vosí hnízda

Hravý snímek s využitím pravidelné světelné kresby s dostatkem prostoru pro divákovu imaginaci.


Linie
6. místo - Matěj Kryštof Řešátko / Linie

Světelná geometrická abstrakce mne zaujala svou jednoduchostí a minimalismem. Připomíná geometrická díla Mondriaana či Vasaraleyho.

. . .
7.místo
- Alžběta Chalivopulosová / ...
Fotografie patřící opět mezi ty, které otevírají v člověku představivost, pohádkový svět. Oceňuji i jemné odstupňování dvou barev, právě pomocí světla.


Strážní koš
8. místo - 
Robert Jahn / Strážní koš
Přesvědčivě využitý efekt hořících a roztočených železných pilin, kde autor (na rozdíl od některých dalších v této soutěži) zajímavě kompozičně i světelně zapojil i prostředí okolní krajiny.
 

++
9. místo - Ladislav Jaroš / ++

Smírčí kříže v sobě nesou často tíživé osudy těch, co je museli nechat vytesat a postavit. Oceňuji nejen věk mladého autora, ale i provedení tohoto podobenství.


Mini Cooper
10. místo - Otakar Metlička / Mini Cooper

Kreativní reklamní fotografie s využitím světelně probarveného prostředí, které dává snímku i produktu potřebný “drive” a je k nepřehlédnutí.

cena diváků - Tomáš Pánek / Les, mlha a slunce


Jak jste si již jistě všimli, tak v lednu odstartoval třetí ročník celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2016, jehož prvním tématem je fotografování jídla. Soutěž s názvem DOBROU CHUŤ! končí o půlnoci 31. ledna a hned vzápětí začína další kolo, které se jmenuje MRAZIVÉ OKAMŽIKY. V něm se budeme věnovat fotografování zimních sportů.

Tímto jste také srdečně zváni na besedy s garanty jednotlivých kol, které proběhnou v ateliéru naší pražské prodejny v Holešovicích

25. ledna 2016 / 17:00 - 18:30 - beseda s garantem - Fotografování jídla s  Karlem Kitou

30. ledna 2016 / 13:00 - 17:00 - workshop - Kulinářská fotografie dle Karla Kity

  8. února 2016 / 17:00 - 18:30 - beseda s garantem - Fotografování zimních sportů s Jakubem Freyem


úvodní fotografie: Jaroslava Melicharová  /  Světelná fantazieZobrazeny komentáře (5 - 1)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Rok s Megapixelem 2016

    Zapojte se s námi do již 3. ročníku fotografické soutěže o nejlepšího fotografa roku 2016. I letos jsme si pro vás připravili 12 soutěžních kol,…

  • Mrazivé okamžiky

    Tepová frekvence stoupá, dech se zrychluje a ledový vítr bičuje promrzlou tvář. Pokoření další výzvy je na dosah. Zima otevřela svou náruč všem,…

  • Dynamická krajina

    Krajina patří všeobecně k jednomu z nejpopulárnějších a žánrů. Většina fotografů ráda cestuje objevuje nová místa a nové přírodní krásy a s oblibou…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím