Vyhodnocení soutěže KRÁLOVSTVÍ ZVÍŘAT Blog

Vyhodnocení soutěže KRÁLOVSTVÍ ZVÍŘAT

Martin LukešVydáno: 16. 7. 2015 v 14:40 • Rubrika: Blog

Tak jako v polovině každého měsíce vám i v červenci přinášíme výsledky fotografické soutěže, jejíž zadání znělo KRÁLOVSTVÍ ZVÍŘAT. Potvrdily se naše předpoklady a stejně jako v loňském roce, patřilo toto zvířecí kolo k těm nejoblíbenějším. Do soutěže bylo přihlášeno mnoho skvělých snímků zvířátek domácích, divokých, tuzemských i zahraničních. Odborná porota v čele s fundovaným garantem Petrem Bambouskem nakonec vybrala 50 nejlepších, z nichž vám představíme populární „TOP TEN“.

Přesto, že je v Galerii spousta špičkových fotografů zaměřených na wild-life a fotografování zvířat v exotických destinacích, soutěž nakonec ukázala, že dobrá fotka z KRÁLOVSTVÍ ZVÍŘAT, se dá pořídit i doma na zápraží, nebo v lese, či rybníčku za vsí. Soutěž nebyla nijak omezena, takže se v ní objevilo i spoustu dobrých záběrů z tuzemských zoologických zahrad, které působili jako by byly pořízeny někde v divočině.
 Štěně
1. místo: Zdeněk Dvořák / Štěně
V závěrečném vyhodnocování porota nakonec rozhodla, že nejlepší fotografií soutěže je snímek štěněte Jack Russell Teriéra. Přesto, že autor se zaměřuje spíše na dokumentární a reportážní témata, nejsou mu cizí ani portréty v přirozeném světle a to jak lidí, tak zvířátek. To se mu tentokrát hodilo. Porota ocenila především práci s perspektivou, hloubkou ostrosti a celkovou atmosféru snímku. Věřím tomu, že takovýhle snímek by si z radostí pověsil na zeď každý majitel podobného štěněte.

Pod štíty hor
2. místo: Jiří Hřebíček / Pod štíty hor
Druhým nejlepším snímkem je fotografie kamzíka v horském prostředí. Zde nás zaujala především skvělá kompozice a práce se světlem. Navíc podobné záběry jsou vykoupeny horskou túrou, což je s fotovýbavou mnohdy dost náročné. Tento snímek je také důkazem, že teleobjektiv s ohniskem 300mm a více by neměl chybět ve výbavě žádného „lovce beze zbraní“.

měli bychom si udělat v tom našem království trochu pořádek a ...
3. místo: Milan Fiala / měli bychom si udělat v tom našem království trochu pořádek a ...  
Bronzovou medaili si z červnové soutěže odnáší snímek rodinky slonů z afrického národního parku. Tato fotografie by mohla klidně zdobit obálku renomovaných časopisů typu National Geographic. Fotografie je úchvatná nejenom díky zvířatům jako takovým, ale navíc má také skvělou kompozici a světelnou atmosféru.

Už se to nese, drahoušku!
4. místo: Peter Krocka / Už se to nese, drahoušku! (2. místo v hodnocení divák)
I další snímek je z poměrně „exotické“ destinace. Tentokrát je to irský ostrov, na kterém se vyskytují ptačí kolonie. Nádherná kompozice, které dominuje Terej přilétající do hnízda. Skvělá kompozice, nádherné světlo a barvy a navíc skvělé vystižení okamžiku. To všechno jsou důvody, proč jsme ohodnotili snímek tak vysoko.

HighFive! Frog!
5. místo: Ondřej Uhlíř /  HighFive! Frog! (11. místo v hodnocení diváků)
Na této fotografii, která zaujala porotu, je žabka vyfocená kdesi v Malajské divočině. Diváka kromě zvířátka samotného zaujme také krásná práce s pozadím, barevným laděním snímku a samozřejmě pohádkový bokeh. I zde autor velmi dobře vystihl okamžik a zvednutá noha žáby dodala celému záběru náboj a vtip.

Poklekněte, král přichází!
6. místo: Marcel Špeta / Poklekněte, král přichází!
Letových fotografií ptáků všeho druhu bylo v soutěži k vidění mraky. Tento snímek majestátního orla patří rozhodně k těm nejlepším. Skvělé je nejenom zachycení ptáka ve skvělé kompozici, ale perfektní je také technické zpracování a celková kvalita snímku.

Liška
7. místo: Martin Veverka / Liška
Jedním z mých velkých favoritů, který se nakonec umístil na skvělém sedmém místě, je high-key záběr polární lišky ztrácející se v závějích sněhu. Fotografie je velmi zajímavá z hlediska jemnosti barevného ladění, ale navíc působí celkově velmi výtvarně. Fotografie by byla hezkým námětem na potisk trička se zvířecí tématikou, která je v poslední době velmi populární.

Racek v zimě
8. místo: Robert Adamec / Racek v zimě
Na osmém místě se umístil další záběr ptáčka, který je nádherně zasazen do zimní přírody. Rukopis autora patří k těm nejosobitějším v naší Galerii a jeho romantické fotografie tuzemských ptáčků zaujmou snad každého diváka bez rozdílu věku a fotografického zaměření. I na tomto snímku autor pracoval především s velmi nízkou perspektivou objektivu a se zajímavým pozadím, které dodává fotografii úchvatnou atmosféru.

Kachní divadlo
9. místo: Jiří Albrecht / Kachní divadlo

Zvířecí dokument je trochu netradiční žánr, ale na druhou stranu patří snímek na devátem místě k tomu nejoriginálnějšímu, co jsme v soutěži viděli. Nádherná hra kontrastu bílé a černé a samozřejmě příběh, který se ve scéně odehrává, se jen tak nevidí. I tento snímek má navíc skvělou kompozici a perspektivu a navíc velkou dávku vtipu.

Krokodýl čelnatý
10. místo: Pavel Svoboda / Krokodýl čelnatý
Nejlepší desítku uzavírka téměř abstraktní fotografie krokodýla, která přesto že byla pořízena v teráriu, působí velmi autenticky. Skvělé světlo, barvy a práce s hloubkou ostrosti, dávají fragmentu krokodýla zajímavý náboj.

pozlacené ráno
cena diváků: Milan Fiala / pozlacené ráno
Divácky nejúspěšnějším snímkem je romantický záběr ranního koupání divokých koní ve Francouzském Camargue. Fotografie působí až pohádkově. Vidět podobnou scénu na vlastní oči musí být neskutečným zážitkem.


V současné době probíhá další kolo naší celoroční fotografické soutěže ROK S MEGAPIXELEM, jehož tématem je světlo v krajině. Jeho uzávěrka je 31.7.2015 a hned v zápětí začíná další téma MÓDA ČILI FASHION, ve kterém si přijdou na své především milovníci ženských křivek. Garantem této soutěže je módní fotograf Filip Matušinský. Tímto vás srdečně zveme na jeho přednášku o fashion fotografii, která proběhne 4.8.2015 v našem holešovickém ateliéru v Praze.

titulní foto: Zdeněk Veselý / Tygr z HodonínaVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Jak fotit zvířata

    Krásné fotografie zvířat jsou vždy velmi oblíbené, ať už se jedná o snímky volně žijící zvěře, zvířat v ZOO a nebo například o fotky domácích…

  • Máme rádi zvířata

    Na druhou polovinu letních prázdnin jsme si připravili téma, které přímo koresponduje s tímto obdobím. Mnoho z vás vyrazí na výlety, procházky a…

  • Království zvířat

    Fotografie zvířat se těší v poslední době čím dál větší oblibě. I to je jeden z důvodů, proč tento žánr nemůže v naší celoroční foto soutěži chybět.…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím