Magazín

Blog

Vyhodnocení soutěže na téma ARANŽOVANÝ PORTRÉT S PŘÍBĚHEM

Martin LukešAktualizováno: 25. 11. 2020 v 9:23 • Rubrika: Blog

Vyhodnocení soutěže na téma ARANŽOVANÝ PORTRÉT S PŘÍBĚHEM

Desáté kolo celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2020 bylo vyhodnoceno. V soutěži na téma ARANŽOVANÝ PORTRÉT S PŘÍBĚHEM se nám tentokrát sešlo mnoho úžasných snímků, které jako by vypadly z holywoodských kasovních trháků. To nakonec potvrzují i komentáře garanta soutěže Tomáše Vrany u nejlepších záběrů soutěže, které si můžete přečíst v následujícím článku.

Obsah

Nejlepší fotografie soutěže - Aranžovaný portrét s příběhem


1. místo - Markéta Leupoldová / Lukostřelkyně
Nádherná fotka, která zároveň přesně sedí na téma soutěže. Já osobně bych přidal trochu zrno, aby se sjednotila oblast pravděpodobně doostřované hlavy sokola se zbytkem fotky. Ale to je opravdu detail a subjektivní pohled. Jinak za mě jednoznačně vítěz.


2. místo - Radko Voleman / Ubodala mě jehlicí na pletení
Je to možná humor, který ne každého osloví, ale mě to ohromě baví. Připomíná mi to díla některých českých umělců z dob totality, kteří proti režimu bojovali bizarností svých performancí, které dokumentovali. Fotka zároveň naprosto splňuje zadání soutěže.


3. místo - Renáta SüssováZaprášené vzpomínky
Fotka mě dostala svou syrovostí a zároveň humorem. Zajímavostí je perfektní nasvícení obličejů dvěma různými způsoby, ale z jednoho přirozeného zdroje světla. To není vůbec jednoduché, rád bych věděl, jestli to byl záměr nebo náhoda.


4. místo - Marek Drahokoupil-_-
Velmi silný příběh, respektive spousta nezodpovězených otázek a krásné černobílé zpracování, které celé scéně dodává na intenzitě. Skvělá práce.


5. místo - Karla Běťáková / Transformace
Vidím v tom citlivě odvyprávěné téma strádání ohledně vlastní sexuální identity. Zároveň netuším, jak je to udělané, a to baví.


6. místo - Kristýna Levin / Pýcha a pád
Něco mezi Saudkem a Pinkavou. Originální, znepokojivý, moc se mi to líbí!


7. místo - Majo Eliáš / Linda, silná
Tady se možná neshodnu s veřejností, ale na týhle fotce prostě něco je, ačkoli autorův zvláštní humor nemusí každýmu sednout. Soutěžní podmínky to podle mě splňuje – je to portrét, je to aranžovaný a nutí mě to klást si otázku, o co tam vlastně jde. Líbí se mi taky, že se autor nebojí jít natvrdo s bleskem zepředu, což celé věci dodává na originalitě. Syrovostí a tématikou mi to připomíná práci Benoit Paillého.


8. místo - Stano Fehér / Ouija
Naprosto splňuje zadání soutěže, ačkoli někdo může namítat, že nejde o portrét, když není vidět tvář. Tím bych se ale vůbec nelimitoval.


9. místo - Monika KleinováBylo nebylo...
Krásná scéna, nemám co dodat. Já osobně bych použil ještě kontra světlo s oranžovým filtrem pro bohatší světelnou atmosféru, ale to je čistě subjektivní pohled.


10. místo - Radim Tesarčík / Elektro swing mafia
Totální pecka! Jako kdyby David Lynch točil Godfathera. Bohužel tu celou velkou parádu kazí způsob, jakým hlavní postava uprostřed drží zbraň, resp. její natočení k foťáku – není vůbec poznat, co to vlastně drží, a z rukou tím nešťastným úhlem pohledu vzniká neidentifikovatelná změť. Je to malý detail, ale na detailech scény tohoto typu stojí.

Nejlepší videa soutěže - Movie1. místo - Zdeněk Picpauer / Léta dozrávání


2. místo + cena diváků - Michal Blaha / The Invasion


3. místo - Tomas Golej / Bratislava story


Titulní foto cena diváků: Lukáš Tycar / Rozdíly generací

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Tomáš Havrda

Tak to je dobrej masakr :o) Ale proti gustu... Každopádně gratulace vítězům.

1

Tomáš Havrda, 25. 11. 2020 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.