Vyhodnocení soutěže - PO SETMĚNÍ Blog

Vyhodnocení soutěže - PO SETMĚNÍ

Martin LukešVydáno: 10. 1. 2017 v 16:39 • Rubrika: Blog

Před pár dny skončil třetí ročník naší celoroční fotografické soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2016. V závěrečném kole, které nakonec rozhodlo o celkovém vítězi, jsme soutěžili na téma po setmění a jako každý měsíc vám představíme deset nejlepších záběrů s komentářem poroty.


1. místo - Martin Schubert / Rande u kina
Pro celou porotu jednoznačně nejlepší snímek soutěže. Fotografie má doslova filmovou, až kouzelnou atmosféru. Ty dvě postavy kráčející k divákovi daly scéně příběh. Za zmínku určitě také stojí nádherné sladění barev v teplých a studených odstínech.


2. místo - Martina Šimková / Tangerine II.
Hned v závěsu nám učarovala portrétní fotografie, která je svým žánrem pro soutěžní téma méně tradiční, ale rozhodně o to zajímavější. I tento snímek má filmovou atmosféru, ať už si ho někdo  spojí s filmy s Marlene Dietrich ze třicátých let, nebo s francouzskými "noir" filmy z let padesátých. Pokud by se jednalo o soutěž portrétní tvorby, ten snímek by pravděpodobně vyhrál. Dokonalý šerosvit je navíc skvěle podtržen kinofilmovým zrnem a vzhledem k tomu, že se jedná o skutečnou analogovou fotografii, pak nezbývá, než před autorkou smeknout!


3. místo - Edita Čančíková / Tichá krása
I třetí záběr patřil mezi mé velké favority. Fotografie balancuje na hranici abstrakce, snu a halucinogení vize. Jde o úžasnou kombinaci pohybové a fokální neostrosti a přestože tím pádem není v záběru nic ostrého, tak jde z výtvarného hlediska o naprosto dokonalý snímek.


4. místo - Jan Zavadil / Dorotka na zastávce
Ani další fotografie si nijak nezadá s prvními třemi vítěznými. Přesto, že jde spíše o rodinný portrét, podařilo se autorovi i zde do záběru dostat nádhernou pohádkovou atmosféru. Tento snímek je krásnou ukázkou toho, že i portrét dítěte jde udělat důstojně, kreativně a zajímavě.


5. místo - Kristýna Antošová / V cirkuse
Na první pohled by se mohlo zdát, že jde více o počítačovou grafiku, než o fotografii, ale v tom je právě krása a výjimečnost tohoto záběru. Až mám ze snímku dojem, jako by šlo o nějakou moderní variaci na fotografie Františka Drtikola, které právě balancovaly na hranici mezi výtvarným dílem a fotografií.


6. místo - Martin Dvořák / V kostelní
Mystickou, pro někoho možná až hororovou atmosféru má další snímek z první desítky. Mlha, tma, tajemná postava uprostřed ulice, hra světel a stínů, takhle nějak si představuji fotografii na téma Po setmění.


7. místo - Jan Oplt / Setkání s Muhou
Následující fotografie je také zahalena tajemstvím a nadpřirozenem. Skvělá foto-ilustrace, jako by vypadla z knihy nějakých strašidelných pohádek. Autorovi se povedlo do snímku dostat nejen příběh, ale také fascinující atmosféru.


8. místo - Michal Zila / Nočním městem
Poněkud veselejší je snímek automobilového veterána projíždějícího nočním městem. Skvělá kompozice krásná světelná atmosféra, barevná tonalita, to vše jsou prvky, kterým tato fotografie zaujala porotu.


9. místo - Peter Čech / Onen svět
Siluety osob v prosvítajících paprscích protisvětla v krásných teplých barvách. To vše zasazené do kulisy interiéru architektonicky zajímavé budovy. expozičně poměrně nároční snímek, který ale vyšel na výbornou a to po všech stránkách.


10. místo - Milan Smeták / Barevná

 
cena diváků: Mirec Nevidzan / Nádherné divadlo


V novém roce vám přinášíme již čtvrtý ročník, naší velké, celoroční fotografické soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2017. V současné době probíhá první kolo, jehož tématem je mobilní fotografie: Cvakni to mobilem. Uzávěrka kola je 31.1.2017 a hned vzápětí startuje únorové kolo, kde se budeme věnovat fotografování jídla - Tisíc barev, vůní a chutí světaVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Kouzlo noci

    Zahajovací téma naší fotografické soutěže nebude nijak složité. Noční scéna je spíše technická disciplína, takže k úspěchu stačí vybrat nějaké…

  • Po setmění

    Tak tu máme zpátky zimní čas a ten sebou přináší drobnou výhodu v tom, že na večerní záběry nemusíme čekat dlouho do noci. V prosinci nastává…

  • Pohyb a tma

    Nový ročník celoroční soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2019 začneme pěkně z ostra. Fotografování pohybu ve špatných světelných podmínkách je všeobecně tou…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím