Vyhodnocení soutěže - PO SETMĚNÍ Blog

Vyhodnocení soutěže - PO SETMĚNÍ

Martin LukešVydáno: 10. 1. 2017 v 16:39 • Rubrika: Blog

Před pár dny skončil třetí ročník naší celoroční fotografické soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2016. V závěrečném kole, které nakonec rozhodlo o celkovém vítězi, jsme soutěžili na téma po setmění a jako každý měsíc vám představíme deset nejlepších záběrů s komentářem poroty.


1. místo - Martin Schubert / Rande u kina
Pro celou porotu jednoznačně nejlepší snímek soutěže. Fotografie má doslova filmovou, až kouzelnou atmosféru. Ty dvě postavy kráčející k divákovi daly scéně příběh. Za zmínku určitě také stojí nádherné sladění barev v teplých a studených odstínech.


2. místo - Martina Šimková / Tangerine II.
Hned v závěsu nám učarovala portrétní fotografie, která je svým žánrem pro soutěžní téma méně tradiční, ale rozhodně o to zajímavější. I tento snímek má filmovou atmosféru, ať už si ho někdo  spojí s filmy s Marlene Dietrich ze třicátých let, nebo s francouzskými "noir" filmy z let padesátých. Pokud by se jednalo o soutěž portrétní tvorby, ten snímek by pravděpodobně vyhrál. Dokonalý šerosvit je navíc skvěle podtržen kinofilmovým zrnem a vzhledem k tomu, že se jedná o skutečnou analogovou fotografii, pak nezbývá, než před autorkou smeknout!


3. místo - Edita Čančíková / Tichá krása
I třetí záběr patřil mezi mé velké favority. Fotografie balancuje na hranici abstrakce, snu a halucinogení vize. Jde o úžasnou kombinaci pohybové a fokální neostrosti a přestože tím pádem není v záběru nic ostrého, tak jde z výtvarného hlediska o naprosto dokonalý snímek.


4. místo - Jan Zavadil / Dorotka na zastávce
Ani další fotografie si nijak nezadá s prvními třemi vítěznými. Přesto, že jde spíše o rodinný portrét, podařilo se autorovi i zde do záběru dostat nádhernou pohádkovou atmosféru. Tento snímek je krásnou ukázkou toho, že i portrét dítěte jde udělat důstojně, kreativně a zajímavě.


5. místo - Kristýna Antošová / V cirkuse
Na první pohled by se mohlo zdát, že jde více o počítačovou grafiku, než o fotografii, ale v tom je právě krása a výjimečnost tohoto záběru. Až mám ze snímku dojem, jako by šlo o nějakou moderní variaci na fotografie Františka Drtikola, které právě balancovaly na hranici mezi výtvarným dílem a fotografií.


6. místo - Martin Dvořák / V kostelní
Mystickou, pro někoho možná až hororovou atmosféru má další snímek z první desítky. Mlha, tma, tajemná postava uprostřed ulice, hra světel a stínů, takhle nějak si představuji fotografii na téma Po setmění.


7. místo - Jan Oplt / Setkání s Muhou
Následující fotografie je také zahalena tajemstvím a nadpřirozenem. Skvělá foto-ilustrace, jako by vypadla z knihy nějakých strašidelných pohádek. Autorovi se povedlo do snímku dostat nejen příběh, ale také fascinující atmosféru.


8. místo - Michal Zila / Nočním městem
Poněkud veselejší je snímek automobilového veterána projíždějícího nočním městem. Skvělá kompozice krásná světelná atmosféra, barevná tonalita, to vše jsou prvky, kterým tato fotografie zaujala porotu.


9. místo - Peter Čech / Onen svět
Siluety osob v prosvítajících paprscích protisvětla v krásných teplých barvách. To vše zasazené do kulisy interiéru architektonicky zajímavé budovy. expozičně poměrně nároční snímek, který ale vyšel na výbornou a to po všech stránkách.


10. místo - Milan Smeták / Barevná

 
cena diváků: Mirec Nevidzan / Nádherné divadlo


V novém roce vám přinášíme již čtvrtý ročník, naší velké, celoroční fotografické soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2017. V současné době probíhá první kolo, jehož tématem je mobilní fotografie: Cvakni to mobilem. Uzávěrka kola je 31.1.2017 a hned vzápětí startuje únorové kolo, kde se budeme věnovat fotografování jídla - Tisíc barev, vůní a chutí světaVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Kouzlo noci

    Zahajovací téma naší fotografické soutěže nebude nijak složité. Noční scéna je spíše technická disciplína, takže k úspěchu stačí vybrat nějaké…

  • Po setmění

    Tak tu máme zpátky zimní čas a ten sebou přináší drobnou výhodu v tom, že na večerní záběry nemusíme čekat dlouho do noci. V prosinci nastává…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím