Magazín

Blog

Vyhodnocení soutěže POHYB A EMOCE

Martin LukešAktualizováno: 27. 8. 2013 v 20:02 • Rubrika: Blog

Vyhodnocení soutěže POHYB A EMOCE

Před týdnem skončila naše velká letní fotografická soutěž na téma POHYB A EMOCE a porota to tentokrát neměla vůbec jednoduché. Do soutěže jste nám zaslali neuvěřitelných 525 fotografií, což nás samozřejmě velmi potěšilo, ale na druhou stranu bylo o to těžší rozhodnout o vítězi.

Obsah

V soutěži se sešla celá ředa vynikajících pohybových fotografií, nebo naopak skvělé emotivní záběry, ale bohužel ne každému se podařilo zkloubit obě propozice dohromady. Každý zpracoval téma po svém a tak bylo v podstatě nemožné vyhodnotit objektivně tři nejlepší snímky.Nakonec ale porota přece jenom dospěla k závěru.První místo  a hlavní cenu fotografický kurz z nabídky Megapixelu dle vlastního výběru si podle nás zaslouží fotografie RADOST Z DEŠTĚ, jejíž autorkou je Hana Zejdová. Ze snímku přímo sálá radost, dítěte, což je jedna z nejsilnějších emocí vůbec. Snímek je navíc velmi dobře zpracován po expoziční i kompoziční stránce a velmi příjemné a čisté je i samotné zpracování záběru.
Druhé místo, za které si od nás odnese rychlou paměťovou kartu SanDisk 32GB SDHC Extreme Pro 95MB/s, obsadila fotografie bez názvu od Libora Prokopa. Dlouho jsme diskutovali jestli nemá být vítězem, právě tento snímek, protože jde o hodně promyšlený obraz, ale vyhrát může vždy jen jeden.Pomyslnou bronzovou příčku a fotobatoh Vanguard Kinray 43PR získává fotografie DEPRESE od Kateřiny Klapkové. Tento snímek možná nebude mít tak velký ohlas u širokého publika, protože je velmi temný a depresivní, nicméně právě proto patří mezi vitěze. Deprese je na snímku více než patrná a to byl jasný záměr autorky.

Všem vítězům samozřejmě gratulujeme a poraženým přejeme spoustu dobrých nápadů a dobré světlo do dalších soutěží, které již brzy vyhlasíme.Sdílet na


Komentáře k článku

pk

blahopřeji vítězům....
......vůbec nechápu,jak někdo má tu odvahu napsat dokonce...že přesně čekal,které fotografie vyhrají.

6

pavel kostelecký, 2. 9. 2013 |Reagovat

Luděk Bouška

Reaguje na (3) | Dobrý den, ano, pokračovat samozřejmě budeme.

5

Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 29. 8. 2013 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (3) | Určitě budeme, ostatně je o tom zmíňka v poslední větě článku.

4

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 28. 8. 2013 |Reagovat

JS

Gratuluji vitezum, budete pokracovat v soutěžích?

3

Jo Sa, 28. 8. 2013 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Po bitvě je každý generál :) Myslím, že se dalo čekat jaké vyhrajou fotky - přece ty které splnili zadání a to se stalo u všech třech vítězných snímků.

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 28. 8. 2013 |Reagovat

Miroslav Roubínek

Jsem rád, že jsem se nepřihlásil. Přesně takové fotky jsem čekal, že vyhrajou. Ta vítězná, budiž, emoce a pohyb kapek..

1

Miroslav Roubínek, 27. 8. 2013 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.