Vyhodnocení soutěže - VE STÍNU INTIMITY Blog

Vyhodnocení soutěže - VE STÍNU INTIMITY

Martin LukešAktualizováno: 3. 7. 2017 v 15:18 • Rubrika: Blog

Tak jako každý měsíc jsme se sešli s garantem soutěžního kola a společně jsme vybrali 50 nejlepších fotografií na dané téma. Tím byl tentokrát akt a měli jsme velké štěstí, že byl patronem soutěže světově uznávaný fotograf Robert Vano, který měl při výběru nejlepších snímků hlavní slovo.

V následujícím článku vám představíme 10 nejlepších autorů a na stránkách soutěže ROK S MEGAPIXELEM si můžete prohlédnout všech 50 nejlepších záběrů.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/2/223572.jpg
1. místo + cena diváků Jiří Grégr / Ve stínu rybníka
Z více než 300 soutěžních snímků se nejlépe umístil romantický a až pohádkový záběr.  Porota na snímku ocenila především to, že jde o exteriérovou fotografii, dále pak velmi zajímavou úpravu a celkové zpracování a v neposlední řadě celkovou náladu a atmosféru. U vítězné fotografie navíc došlo ke vzácné shodě mezi porotou a diváky. I ti ji označili jako nejlepší záběr měsíce.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/1/224061.jpg2. místo Marek Juras / La grand nu
Také autor druhé nejlepší fotografie nevsadil na technickou kvalitu, ale spíše na náladu. V duchu citátu Roberta Vana, že fotka nemusí být ostrá, bylo předem zřejmé, že  podobný záběr zaujme a tak to byla velmi dobrá strategie.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/2/229022.jpg3. místo Alex HolzapfelSám
Přesto že pánské akty byly v soutěži zastoupeny velmi střídmě, probojoval se jeden z nich až na třetí příčku. I zde jde vyloženě o náladovou fotografii, která dokonale splňuje zadání soutěže a intimita o kterou šlo především, je zde zachycena velmi silně.


http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/9/224099.jpg
4. místo Daniela Spacek / window
Čtvrtý nejlepší snímek patřil od začátku mezi mé největší favority. Jde o velmi syrovou, ale zároveň silnou fotografii s výraznými prvky symboliky. Na podobné snímky se musí divák podívat víckrát a stále má o čem přemýšlet a tak se pozná dobrá fotografie.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/2/225752.jpg
5. místo mojmir klimek  / Ve stínu intimity 1
U další fotografie jsme ocenili velmi originální stylizaci a využití zajímavých rekvizit. Autor velmi dobře zvolil tvrdé nasvícení a za zmínku stojí i hezký převod do černobíla.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/7/224407.jpg
6. místo Jitka Unverdorben / Slečna Deny
Dynamika, emoce, náboj, napětí, tak by se dala charakterizovat další oceněná fotografie. Skvělý je náklon, kompozice a samozřejmě také výraz modelky, který perfektně uzavírá celkový koncept.


http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/8/231178.jpg
7. místo Tomáš Škvára V mlze
Trochu strojená, ale přesto velmi zajímavá je další fotografie, která v sobě nese také spoustu symbolických prvků a která je po technické stránce skvěle zpracována.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/6/231056.jpg
8. místo Lukáš Zabystrzan / 0003-2016
V silném kontrastu je proti tomu následující fotografie, nesoucí v sobě velmi silný náboje a značnou dávku emocí. Zde jde vyloženě o oslavu krásy křivek lidského těla v syrovém poddání, bez jakéhokoliv pozlátka.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/4/222104.jpg
9. místo Petr Navrátil / 0003-2016
Velmi dobrá myšlenka a skvělé zpracování, hra světel a stínů, promyšlená kompozice a jemný převod do černobíla. To je předposlední fotografie pomyslné TOP TEN.

 
http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/3/223523.jpg10. místo Ladislav Šos / mezi námi děvčaty
Desítku nejlepších aktů uzavírá aranžovaná fotografie, která zaujme především svou náladou, atmosférou připomínající harém a samozřejmě také skvělou skladbou obrazu. Jde jednoznačně o nejlepší barevný akt v soutěži.

Titulní foto: Miroslav KirinovičVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

 • Vyhodnocení soutěže - ARCHITEKTURA V ČERNOBÍLÉM Blog Vyhodnocení soutěže - ARCHITEKTURA V ČERNOBÍLÉM

  Martin LukešAktualizováno: 30. 12. 2016 v 17:27

  Listopadové soutěžní kolo celoroční projektu ROK S MEGAPIXELEM, potvrdilo, že je o fotografování architektury a černobílou fotografii stále větší zájem. Co do počtu fotografů, tak přihlášených snímků šlo o čtvrtý…

 • Fotografická soutěž - PO SETMĚNÍ Blog Fotografická soutěž - PO SETMĚNÍ

  Martin LukešVydáno: 9. 12. 2016 v 10:44

  Poslední kolo třetího ročníku naší celoroční vzdělávací soutěže ROK S MEGAPIXELEM uzavřeme trochu volnějším tématem. Prosincová soutěž není podmíněna žádným běžným fotografickým žánrem. Je tedy čistě na vás, jestli si…

 • Vyhodnocení soutěže - ZVÍŘECÍ PORTRÉT Blog Vyhodnocení soutěže - ZVÍŘECÍ PORTRÉT

  Martin LukešAktualizováno: 28. 11. 2016 v 22:25

  Říjnové kolo naší celoroční fotografické soutěže ROK S MEGAPIXELEM, bylo doslova rekordním. Nejenom že se do něj zapojilo 722 fotografů, ale přihlásili jste do ní 1629 fotografií. To jsou poměrně úctyhodná čísla a jsme…

 • Vyhodnocení soutěže - JEDEN OBRÁZEK VYDÁ ZA 1000 SLOV Blog Vyhodnocení soutěže - JEDEN OBRÁZEK VYDÁ ZA 1000 SLOV

  Martin LukešVydáno: 26. 10. 2016 v 15:37

  Zářijové kolo naší fotosoutěže pro Vás bylo něčím novým. Nešlo o to zachytit jeden snímek, ale pomocí souboru odvyprávět nějaký příběh. Přesto, že jsme museli vyřadit dost fotografií, které nesplňovaly zadání, našlo se…

 • Vyhodnocení soutěže - PORTRÉT OKEM MISTRA Blog Vyhodnocení soutěže - PORTRÉT OKEM MISTRA

  Martin LukešAktualizováno: 12. 9. 2016 v 9:59

  Přesto, že jsme museli pár fotografií při závěrečném vyhodnocení ze soutěže vyřadit, protože nesplňovaly zadání, dalo by se všeobecně říci, že toto téma bylo zřejmě nejpopulárnější, soudě podle přihlášených fotografií.…

Doporučené stránky

 • Rok s Megapixelem 2016

  Zapojte se s námi do již 3. ročníku fotografické soutěže o nejlepšího fotografa roku 2016. I letos jsme si pro vás připravili 12 soutěžních kol,…

 • Jsem nový pohled

  Májové téma naší fotografické soutěže bude trochu netradiční. Tentokrát ho nebudeme svazovat určitým žánrem, ani přesným zadáním a necháme to čistě…

 • Zdeněk Dvořák / Garant soutěže

  Fotografii se věnuje od svých devatenácti let. Během svého fotografického vývoje se našel v oblasti dokumentu a reportáže. Dává přednost dlouhodobým…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím