Vyhodnocení soutěže - VE STÍNU INTIMITY Blog

Vyhodnocení soutěže - VE STÍNU INTIMITY

Martin LukešVydáno: 20. 5. 2016 v 18:25 • Rubrika: Blog

Tak jako každý měsíc jsme se sešli s garantem soutěžního kola a společně jsme vybrali 50 nejlepších fotografií na dané téma. Tím byl tentokrát akt a měli jsme velké štěstí, že byl patronem soutěže světově uznávaný fotograf Robert Vano, který měl při výběru nejlepších snímků hlavní slovo.

V následujícím článku vám představíme 10 nejlepších autorů a na stránkách soutěže ROK S MEGAPIXELEM si můžete prohlédnout všech 50 nejlepších záběrů.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/2/223572.jpg
1. místo + cena diváků Jiří Grégr / Ve stínu rybníka
Z více než 300 soutěžních snímků se nejlépe umístil romantický a až pohádkový záběr.  Porota na snímku ocenila především to, že jde o exteriérovou fotografii, dále pak velmi zajímavou úpravu a celkové zpracování a v neposlední řadě celkovou náladu a atmosféru. U vítězné fotografie navíc došlo ke vzácné shodě mezi porotou a diváky. I ti ji označili jako nejlepší záběr měsíce.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/1/224061.jpg2. místo Marek Juras / La grand nu
Také autor druhé nejlepší fotografie nevsadil na technickou kvalitu, ale spíše na náladu. V duchu citátu Roberta Vana, že fotka nemusí být ostrá, bylo předem zřejmé, že  podobný záběr zaujme a tak to byla velmi dobrá strategie.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/2/229022.jpg3. místo Alex HolzapfelSám
Přesto že pánské akty byly v soutěži zastoupeny velmi střídmě, probojoval se jeden z nich až na třetí příčku. I zde jde vyloženě o náladovou fotografii, která dokonale splňuje zadání soutěže a intimita o kterou šlo především, je zde zachycena velmi silně.


http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/9/224099.jpg
4. místo Daniela Spacek / window
Čtvrtý nejlepší snímek patřil od začátku mezi mé největší favority. Jde o velmi syrovou, ale zároveň silnou fotografii s výraznými prvky symboliky. Na podobné snímky se musí divák podívat víckrát a stále má o čem přemýšlet a tak se pozná dobrá fotografie.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/2/225752.jpg
5. místo mojmir klimek  / Ve stínu intimity 1
U další fotografie jsme ocenili velmi originální stylizaci a využití zajímavých rekvizit. Autor velmi dobře zvolil tvrdé nasvícení a za zmínku stojí i hezký převod do černobíla.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/7/224407.jpg
6. místo Jitka Unverdorben / Slečna Deny
Dynamika, emoce, náboj, napětí, tak by se dala charakterizovat další oceněná fotografie. Skvělý je náklon, kompozice a samozřejmě také výraz modelky, který perfektně uzavírá celkový koncept.


http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/8/231178.jpg
7. místo Tomáš Škvára V mlze
Trochu strojená, ale přesto velmi zajímavá je další fotografie, která v sobě nese také spoustu symbolických prvků a která je po technické stránce skvěle zpracována.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/6/231056.jpg
8. místo Lukáš Zabystrzan / 0003-2016
V silném kontrastu je proti tomu následující fotografie, nesoucí v sobě velmi silný náboje a značnou dávku emocí. Zde jde vyloženě o oslavu krásy křivek lidského těla v syrovém poddání, bez jakéhokoliv pozlátka.

http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/4/222104.jpg
9. místo Petr Navrátil / 0003-2016
Velmi dobrá myšlenka a skvělé zpracování, hra světel a stínů, promyšlená kompozice a jemný převod do černobíla. To je předposlední fotografie pomyslné TOP TEN.

 
http://megapixel.cz/data/gallery/_orig/3/223523.jpg10. místo Ladislav Šos / mezi námi děvčaty
Desítku nejlepších aktů uzavírá aranžovaná fotografie, která zaujme především svou náladou, atmosférou připomínající harém a samozřejmě také skvělou skladbou obrazu. Jde jednoznačně o nejlepší barevný akt v soutěži.

Titulní foto: Miroslav KirinovičVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Rok s Megapixelem 2016

    Zapojte se s námi do již 3. ročníku fotografické soutěže o nejlepšího fotografa roku 2016. I letos jsme si pro vás připravili 12 soutěžních kol,…

  • Jsem nový pohled

    Májové téma naší fotografické soutěže bude trochu netradiční. Tentokrát ho nebudeme svazovat určitým žánrem, ani přesným zadáním a necháme to čistě…

  • Zdeněk Dvořák / Garant soutěže

    Fotografii se věnuje přibližně 13 let a z toho svatební fotografii již přes 10 let. Za tu dobu zachytil přes 200 párů, kterým jsem zdokumentoval…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím