Magazín

Produktové aktuality

Vykouzlete na svých snímcích krémový efekt bokeh s novými objektivy Leica

Lucie VořechováAktualizováno: 14. 2. 2023 v 15:43 • Rubrika: Produktové aktuality

Vykouzlete na svých snímcích krémový efekt bokeh s novými objektivy Leica

Mezinárodně známá společnost Leica uvedla na trh dva nové objektivy. Jedná se o Leica 35 mm f/2 ASPH SUMMICRON-SL a Leica 50 mm f/2 ASPH SUMMICRON-SL. Oba modely vynikají svou špičkovou světelností a kompaktními rozměry.

Obsah

Pokud se do 30. 4. 2023 zaregistrujete na stránce Leica, získáte na nové objektivy v kombinaci s fotoaparátem Leica SL2 nebo SL2-S slevu 24 000 Kč!

Leica 35 mm f/2 ASPH SUMMICRON-SL

Středně širokoúhlý objektiv Leica 35 mm f/2 nabízí kvalitní obraz a rychlý autofokus, který je tichý a přesný. Svými parametry se hodí na focení krajiny, architektury, portrétů, reportáží a street foto. Je navržený pro full-frame fotoaparáty s bajonetem L mount a ideální pro práci v horších světelných podmínkách. 

Leica | Megapixel

Jeho optický design se skládá z 11 členů v 9 skupinách. Tři asférické členy snižují chromatickou aberaci a zkreslení pro zcela ostrý a čistý obraz. 

Clona f/2 nabízí naprostou kontrolu nad hloubkou ostrosti. Můžete vykouzlit sametový efekt bokeh a efektivně oddělit snímaný subjekt od svého pozadí. Protože na snímač dopadne více světla, je možné volit expozici s kratším časem nebo pracovat s nízkou hodnotou citlivosti ISO. To se hodí pro focení subjektů v pohybu nebo sportu

Dalším plusem, jak už jsme zmínili v úvodu, jsou jeho kompaktní rozměry. Jeho délka činí 83 mm a váha pouhých 400 g. A protože je utěsněný vůči prachu a vlhkosti a konstrukci má z kovu, jedná se o skvělého parťáka, kterého pro ohnisko 35 mm uplatníte na cestách po světě, ale i na ateliérové focení doma. 

Pokud byste chtěli přední optický člen doplnit o fotografický filtr, volte průměr 67 mm

Chci Leica 35 mm

Leica 50 mm f/2 ASPH SUMMICRON-SL

Leica 50 mm f/2 je ideální na portréty. Využijete ji ale i na street foto nebo třeba dokumentaci rodinných událostí, jako je svatba

Rozostřené pozadí nechá vyniknout snímaný subjekt a krémový efekt bokeh záběry příjemně změkčí. Práce v horších světelných podmínkách není překážkou. Konstantní clona f/2 je ideální pro práci v interiéru, své využití najde i při produktové fotografii

Portrétní objektiv | Megapixel

Optika je složená z 9 členů v 8 skupinách. Pro snížení chromatické aberace a zkreslení slouží tři asférické členy. Výsledkem jsou ostré, jasné a čisté snímky. 

Rychlé vnitřní ostření s přímým pohonem je bezhlučné a spolehlivé. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 45 cm.

V případě, že vyrazíte fotit ven, můžete se spolehnout na odolnou kovovou konstrukci, která je utěsněná vůči prachu a vlhkosti. Délka objektivu je 83 mm a váha jen 402 g

Chci Leica 50 mm

Vyměňte starý objektiv za nový s výkupním bonusem až 20 %! 

Láká vás nový objektiv? Doplňte svou výbavu modernějším modelem a vyneste svou práci na vyšší úroveň. My vám při výkupu vaší staré funkční techniky přihodíme navíc výkupní bonus až 20 %. Novou techniku tak budete mít levnější a doma zbyde prostor pro další.

Vyzkoušejte si, kolik za svou stávající výbavu můžete obdržet v naší výkupní kalkulačce: 

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Komunita portrét | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.