Magazín

Fotoporadna

Vyměňte svůj Mac počítač s Intelem za M1 čip. Teď je ta správná doba!

Filip BrožAktualizováno: 26. 5. 2021 v 10:53 • Rubrika: Fotoporadna

Vyměňte svůj Mac počítač s Intelem za M1 čip. Teď je ta správná doba!

Stále přemýšlíte, zda svůj Mac počítač s Intelem vyměnit za nový s M1 čipem? Co když mám nabušený MacBook Pro s Intelem, ale rád bych šel do základního MacBooku Air s M1 čipem. Nebude to krok zpět? Nebude, protože M čipy jsou budoucnost Applu, a to nejen v segmentu počítačů, ale i tabletů. Teď je ten pravý čas na výměnu, se kterou vám rádi pomůžeme.

Je evidentní, že Mac počítače s Intelem pomalu a jistě ztrácí svoji hodnotu. Příchod M1 čipu v loňském roce ukázal nový směr, který je evidentně správný. Stačí k tomu uvést můj vlastní příběh. Mám nabušený 16“ MacBook Pro, se kterým jsem naprosto spokojený.Na podzim loňského roku jsem k tomu pořídil základní MacBook Air s M1 čipem pro cestování, kancelářskou práci a samozřejmě na testování. Výsledek?

MacBook Air vítězí na plné čáře

Skoro každý den stříhám 4K videa ve Final Cut Pro. Jakmile spustím tento profesionální nástroj na 16“ stroji, téměř okamžitě se spustí hlučné větráky. Když to samé udělám na základním MacBooku Air s M1 čipem, nejenže neslyším nic, protože Air nemá větráky, ale proces rendrování je viditelně rychlejší.

CHCI MACBOOK AIR M1

A co více - MacBook Air si mohu vzít klidně do postele, protože nehrozí, že by se rozpálil. Podobné testy jsem podnikl i v oblasti her se zaměřením na výkon a výdrž baterie. Samotnému mi je to líto, protože 16“ MacBook mám moc rád, ale Air si vedl lépe.

Spustil jsem skrze Steam závodní hru Dirt 4. Šestnáctipalcový přístroj se okamžitě zahřál a spustily se větráky. Baterie šla po 30 minutách hry o polovinu dolů. Oproti tomu Air byl lehce „teplý“ asi jako iPad. Baterie během 30 minut klesla zhruba o 20 %. A to se bavíme o základním MacBooku Air s 8 GB RAM paměti.

Jediný důvod, proč si stále nechávám 16“ počítač, je velikost displeje pro účely školení a prezentování. V podstatě to samé, co dělám na 16“ MacBooku Pro, jde dělat na základním MacBooku Air. Kromě něho tu však máme k dispozici i 13“ MacBook Pro, Mac mini a samozřejmě nově i iMac s M1 čipy.

Historický moment

M1 čip je opravdový milník ve světě počítačů. Je to vůbec první ARM čip na světě, který je nasazen jak do stolních, tak i přenosných počítačů. M1 staví na 5 nm výrobním procesu a ve svých útrobách ukrývá neuvěřitelných 16 miliard tranzistorů. Do tohoto miniaturního prostoru je integrováno naprosto všechno – GPU, CPU, Neural Engine a samozřejmě bezpečnostní prvky.

Čip tak poskytuje excelentní poměr výkonu a úspory energie. Pokud hledáte elegantní a rychlé zařízení – MacBook Air je ta správná volba. Skvělý nadčasový design a bezkonkurenční váha. K tomu všemu pasivní chlazení, tedy naprosto tichý chod za všech okolností. Pokud naopak potřebujete ještě větší výkon, je tu 13“ MacBook Pro s M1 čipem, který se hodí na pokročilejší grafické úkony či programování.

Vykoupíme váš Mac

Na všech třech našich kamenných prodejnách umíme váš starý Mac s Intelem vykoupit a domů budete odcházet s novým M1 strojem. Dokonce nemusíte ani chodit fyzicky k nám. Váš MacBook s Intelem vykoupíme i na dálku a pošleme vám nový stroj. Vše bez starostí a dlouhého čekání.

Teď je ten správný čas pro upgrade

Pokud se stále rozhodujete, věřte, že teď je ten pravý čas. Na podzim Apple chystá další příval novinek a Macy s Intel procesory bohužel budou ještě více ztrácet na hodnotě. Je to bohužel daň za inovaci a technologický pokrok. Je evidentní, že i základní MacBook Air vám bude dobře sloužit.

Osobní tip - Mac na míru

Pokud chcete znát moji osobní radu a tip, připlaťte si za větší RAM paměť, tedy 16 GB. Základních 8 GB samozřejmě bohatě dostačuje, avšak pokud v praxi máte otevřených desítky aplikací a spousty oken v rámci web prohlížečů, paměť navíc se bude hodit. Je to investice do budoucnosti.

Tak co, už máte jasno? Věřte mi, že vždy lépe prodáte Mac s M1 čipem, než aktuálně s Intelem, tak proč nevyužít náš výkup. Připravte se na budoucnost. Není důvod čekat.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.