Magazín

Produktové aktuality

Vynikajícím výkonem v kompaktním těle vás okouzlí nový Fujifilm X-T5 spolu s makro objektivem

Lucie VořechováAktualizováno: 30. 11. 2022 v 15:02 • Rubrika: Produktové aktuality

Vynikajícím výkonem v kompaktním těle vás okouzlí nový Fujifilm X-T5 spolu s makro objektivem

Společnost Fujifilm dnes oznámila uvedení nového bezzrcátkového fotoaparátu Fujifilm X-T5 společně s makro objektivem FUJINON XF 30 mm f/2,8 R LM WR Macro. Co nám novinky nabízí?

Obsah

Fujifilm X-T5

Multimediální digitální bezzrcadlovka Fujifilm X-T5 je nejnovějším přírůstkem řady X, jejíž hlavními přednostmi jsou kompaktnost, nízká hmotnost a vysoká kvalita obrazu.Fujifilm X-T5 | Megapixel

Novinka je vybavená 40,2Mpx snímačem X-TransTM CMOS 5 HR, který dokáže zachytit více světla, a vysokorychlostním procesorem X-Processor 5, který známe už z letošní červnové novinky X-H2S. Oproti svému předchůdci X-T4 je nový model menší, lehčí a výkonnější. 

Chci X-T5

 

Díky mechanismu IBIS zvládne X-T5 provést automatické snímání až 20 snímků na jedno kliknutí spouště a s funkcí Pixel Shift Multi-Shot docílí  čtyřnásobně vyššího rozlišení. S využitím 425 bodů fázové detekce umožňuje přesné automatické zaostřování a spolehlivá pětiosá stabilizace obrazu dokáže kompenzovat až 7 EV.

Adaptivní algoritmus automaticky detekuje a sleduje rychle se pohybující subjekty, jako jsou sportovci, Fujifilm X-T5 | Megapixelzvířata, automobily nebo děti. Jejich pohyb zmrazíte použitím elektronické závěrky, která zvládne až 1/180 000. Při práci oceníte přesnou reprodukci barev a třístranně výklopný displej LCD, který umožňuje pohodlnou tvorbu z různých úhlů a poloh. 

Stejně jako vlajkové fotoaparáty X-H2S a X-H2 zvládne i X-T5 jak fotografování, tak natáčení videa. Videotvůrcům nabízí možnost nahrávat v rozlišení až 6,2K 30p s použitím 19 režimů simulace filmu včetně režimu „Nostalgic negativ“, který
se vyznačuje vysokou sytostí a jemnou tonalitou. 

Chci X-T5

Zajímá vás o novince více? Podívejte se na videorecenzi: 

Nebo zhlédněte naše Představení, ve kterém s vámi sdílíme první dojmy z novinky a řešíme, co se od předchozí generace změnilo.

FUJINON XF 30 mm f/2,8 R LM WR Macro

Fujinon | MegapixelŘada výměnných objektivů XF se rozšířila o nový XF 30 mm f/2,8. Tento základní objektiv s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 46 mm vyniká oproti jiným standardním objektivům minimální zaostřovací vzdáleností, která činí pouhých 10 cm

Chci XF 30 mm

 

Objektiv využívá systém Inner Focus, což je vnitřní ostření, které zajišťuje rychlé a přesné automatické zaostřování, které je plynulé a tiché i při snímání makro. 

11lamelová clona zajišťuje příjemný efekt bokeh a nechá vyniknout focený objekt na rozostřeném pozadí. Světelnost f/2,8 je vhodná pro práci v horších světelných podmínkách. Se třemi asférickými a Fujifilm a objektiv Fujinon | Megapixeldvěma ED prvky dochází k eliminaci chromatické aberace a zakřivení pole. Výsledkem tak jsou vysoká úroveň ostrosti a věrnost barev

Tělo váží pouhých 195 g a měří 69,5 mm. Konstrukci má utěsněnou proti povětrnostním vlivům a je odolný proti prachu a mrazu do -10°C. Přední optiku můžete doplnit o filtr s průměrem 43 mm.

XF 30 mm se skvěle hodí pro makrofotografii. Využijete ho ale i pro dobrodružné výpravy za jakéhokoliv počasí. Jedná se o skvělého parťáka na výlety i vícedenní cesty. 

Chci XF 30 mm

Vyměňte starý fotoaparát a objektiv za nový

Přemýšlíte nad novou fototechnikou? Není nic jednoduššího, než nám donést svůj starý funkční fotoaparát nebo objektiv a vyměnit ho za nový s 20% výkupním bonusem! Ušetří vám to čas i peníze a domů si odnesete nový model, který vynese vaší tvůrčí práci na novou úroveň. 

Podívejte se do kalkulačky a zjistěte, kolik za své stávající zařízení můžete obdržet:

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Komunita Fujifilm | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.