Magazín

Krátce

Výstava fotografií garanta soutěže Adolfa Ziky právě začíná

Luděk BouškaVydáno: 4. 3. 2015 v 17:36 • Rubrika: Krátce

Výstava fotografií garanta soutěže Adolfa Ziky právě začíná

Jméno Adolf Zika vám patrně nebude neznámé. Patří k naprosté špičce mezi českými profesionálními fotografy a s jeho tvorbou jste se určitě už setkali. Přijďte si prohlédnout výstavu jeho portrétních fotografií, která bude probíhat celý měsíc na naší pražské prodejně. Stavte se u nás na dobrou kávu a načerpejte inspiraci do právě probíhajícího soutěžního kola Dramatický portrét, jehož je pan Zika garantem.

Obsah

Výstava fotografií garant měsíce Adolfa Ziky

Adolf Zika se narodil v roce 1972 v Prachaticích. Fotografovat začal v roce 1994 a rok nato zvítězil v nejobsazenější kategorii prvního ročníku Czech Press Photo. V roce 2000 byl vybrán mezi šest fotografů světa, prezentovaných renomovanou značkou Leica na světové výstavě Photokina v Kolíně nad Rýnem a o čtyři roky později na stánku Olympus. Fotografie Adolfa Ziky se již prodaly v pařížském Louvru na Parisphoto, ale také v mnoha jiných zemích světa. Na českých a slovenských pultech naleznete černobílou částečně retrospektivní publikaci fotografií Adolf Zika - Luxurious Luminescence.

V roce 2006 natočil Adolf Zika dokumentární film o světově uznávaném fotografovi Janu Saudkovi s podtitulem "V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu", který byl následně oceněn na filmovém festivalu EuroFest v Montrealu cenou Glass Eye Award za nejlepší dokumentární film. V roce 2008 natočil dokument o nejslavnějším automobilovém závodě světa 24 hodin Le Mans, Le Mans Phenomenon.

 

Navštivte naše tiskové centrum v 1. patře naší pražské prodejny. Vytiskneme i vaše fotografie.

 


Třetí soutěžní kolo s názvem Dramatický portrét, v rámci ROKU S MEGAPIXELEM, tentokrát na téma portrétní fotografie, začalo před pár dny a uzávěrka je jako obvykle o poslední půlnoci v měsíci, tedy 31. 3. 2015.

Jestli se chcete dozvědět něco víc o portrétní fotografii, navštivte některou z našich vzdělávacích akcí, kde se budeme tomuto žánru věnovat:

Další nabídku fotografických kurzůworkshopů a víkendových fotodílen naleznete v naší FOTOŠKOLE

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.