Magazín

Blog

Wacom Experience Centre je tu pro vás

Martin Hájek, Anna PoledňákováAktualizováno: 20. 11. 2019 v 16:51 • Rubrika: Blog

Wacom Experience Centre je tu pro vás

Rádi byste si vyzkoušeli skvělé produkty Wacom? Přijďte na naši pražskou pobočku! Ve Wacom Experience Centre najdete kompletní portfolio produktů Wacom na jednom místě, setkáte se specialisty, kteří vám nejen poradí s výběrem, ale podělí se s vámi i o praktické rady, tipy a triky. To nikde jinde v České republice nenajdete. Navíc pořádáme kurzy a workshopy, kde můžete špičkové grafické profesionály Karla Cettla, Michala Řeháka, Elišku Podzimkovou, Týnu Sataryovou a další vidět přímo v akci.

Obsah

Svět fotografie, videa i grafiky je v dnešní době již natolik propojen, že je mnohdy těžké určit hranici, kde jedno končí a druhé začíná. Názorně to je vidět na digitálních fotoaparátech, videokamerách nebo fotomobilech. Všechny přístroje umí fotit ve vysokém rozlišení, stejně tak i natáčet špičková videa. Současně jsou fotoaparáty, kamery i smartphony vybaveny množstvím filtrů a editačních nástrojů pro rychlou a okamžitou úpravu obrazových dat. Není již ničím výjimečným, že můžeme upravovat fotky a videa přímo ve fotomobilu či fotoaparátu. A nejen proto je vlastně dnes již víceméně zbytečné nějak striktně oddělovat foto, video, grafiku - potažmo jejich následný postproces.

Jak to dělají profesionálové

V tuto chvíli pravděpodobně každý profesionál namítne, že v rámci amatérské praxe není úprava fotek přímo v přístroji žádný problém, profesionálové k tomu přistupují přeci jen trochu jinak. A je to vlastně zcela relevantní úvaha. Jestli chceme řešit prosproces zodpovědně, neobejdeme se bez příslušných nástrojů a postupů. A to jak v rámci videa tak fotografie. Vedle množství software na zpracování obrazu jsou to také hardwarové nástroje, které nám práci výrazně urychlí a zefektivní. Typickým příkladem jsou grafické tablety Wacom.

Ve Wacom Experience Centre si můžete vyzkoušet, jak pracovat s tablety Wacom. (foto: Martin Hájek)

Zpracování obrazových dat

Editace videa a fotografií patří bez debat mezi základní dovednost fotografa i kameramana. Jsou to právě grafické tablety Wacom, které nabízejí vynikající výsledky a v mnoha směrech též unikátní vlastnosti, díky nimž nám všem výrazně ulehčí práci. A rozhodně nebudeme přehánět, označíme-li tablety Wacom  za světovou špičkou pro všechny, kteří se chtějí kreativně vyjádřit (i vyřádit).

:: Pusťte si video z akce ::


 

Není tajemstvím, že u nás v Megapixelu preferujeme jen ty nejlepší produkty a služby. Proto jsme nadšeni z toho, že jsme minulý týden ve čtvrtek 15. června otevřeli v našem Social Store MEGAPIXEL v Praze-Holešovicích první a jediné Wacom Experience Centre v České republice. 

 

Workshopy Michala Řeháka: Jak správně pracovat s tablety Wacom (foto: Martin Hájek)

Jak probíhalo otevírání Wacom Experience centra

Celý den měli návštěvníci možnost vyzkoušet si produkty Wacom v praxi, stejně tak jste mohli vidět špičkové profesionály v oblasti grafiky v akci. Od rána až do pozdně odpoledních hodin probíhaly workshopy a přednášky, na prodejně byli k dispozici odborníci, se kterými jste mohli diskutovat a konzultovat cokolik na téma grafiky, foto, videa - zkrátka úpravy obrazových dat.

V rámci přednášek jste mohli zjistit jak na obraz a ilustrace s Karlem Cettlem. Jak se pracuje s tablety Wacom názorně ukázal Michal Řehák. Workshopy byly rozděleny do dvou částí - úvodní pro začátečníky a druhá pro mírně pokročilé uživatele. Seznámit jste se tak mohli s programem Photoshop a s většinou funkcí které jsou pro digitální ilustrace klíčové. Na prodejně - přímo u nově otevřeného Wacom Experience centra - byla celý den k dispozici Týna Sataryová - skvělá ilustrátorka, která vás zasvětila do tajů ilustrace.

Týna Sataryová vysvětluje jak plně využít všech možností tabletů Wacom (foto: Martin Hájek)

Co Wacom Experience Centre nabízí

Kompletní portfolio produktů Wacom na jednom místě. Možnost vyzkoušet si práci s nimi na programech Adobe (Photoshop, Elements, Lightroom) a zjistit, který z nich vám bude nejvíce vyhovovat. Místo, kde se setkáte se specialisty, co vám poradí jak s výběrem toho nejvhodnějšího produktu přímo pro vás. Také se s vámi rádi podělí o praktické zkušenosti. Vzhledem k velkému ohlasu, který Megapixel-Wacom den vyvolal, budeme v těchto akcích - s profesionály a uznávanými specialisty v oboru - rádi pokračovat. A to je něco, v čem jsme opět jedineční a co jinde v České republice nenajdete. Jen u nás v Megapixelu.


Workshopy Karla Cettla: Jak provádět profesionální ilustrace s tablety Wacom (foto: Martin Hájek)

Dárky pro vás

V rámci EDU programu nabízíme 10% slevy pro školy na libovolné produkty Wacom. Do konce června navíc nabízíme k vybraným tabletům Wacom Intuos Pro a Wacom Cintiq Pro poukaz na příslušenství v hodnotě 1 000 nebo 3 000 Kč. Více informací naleznete na kartě každého produktu.


Odborníci ze společnosti Wacom byli celý den plně k dispozici. (foto: Martin Hájek) 

Špičkové EPSON produkty

V rámci akce Wacom byly k dispozici také technologie další špičky ve svém oboru - tentokráte oboru tisku - Epson. Mohli jste si vytisknout své fotografie či grafiky ve formátu až A3+ na špičkový fotografický papír, na tiskárnách Epson SureColor SC-P800, Epson L1800 nebo Epson L850. Tisk a otázky okolo správy barev, tisku a pre-pressu pro tisk zajistili specialisté značky Epson.

V rámci dalších akcí jsme pro vás připravili doprovodný program, v rámci něhož jste si mohli přinést své oblíbené snímky - nebo jsme vás vyfotili u nás v ateliéru - a profesionálové Wacom následně pomohli s úpravou. Pak již stačilo, nechat si vaše krásné fotografie vytisknout. 

Michal Řehák ve vášnivé diskuzi s návštěvníky Wacom Experience Centre. (foto: Martin Hájek)  

Vyměňte starý tablet za nový

Nyní s extra nabídkou Wacomu. Díky našim bazarovým službám máte jedinečnou příležitost vyměnit starý tablet za nový a ještě získat zajímavý bonus. Až do konce června totiž k vybraným modelům nabízíme poukaz na nákup příslušenství Wacom v hodnotě 1 000 Kč nebo 3 000 Kč.

Nad celou akcí Wacom Experience Centre zodpovědně bděl náš kolega Vašek. (foto: Martin Hájek)  

O lektorovi Karlu Cettlovi

Vystudoval Přírodovědeckou Fakultu UK v Praze. Během studii se věnoval vědecké ilustraci a začal kreslit pro časopis ABC. V roce 2014 vyhrál první ročník ilustrátorského battlu RAW (Raw Art Wrestling). V současnosti pracuje v ilustrátorském studiu DRAWetc. Věnuje se ilustraci, komiksům a storyboardům.


(obrázek: detail z tvorby Karla Cettla)

O lektorovi Michalu Řehákovi

Zakladatel grafického studia Reykokeyko. Zabývá se grafikou na špičkové úrovni, nejraději v kombinaci technik 2D i 3D grafiky.  Specializuje se na postproces ve fotografii a pokročilé maskování fotografie a 3D vizualizací. Pravidelně spolupracuje se společností Wacom - přednáší a lektoruje workshopy v Čechách i na Slovensku.

 


(obrázek: ukázka cinemagraphu)

O lektorce Týně Sataryové

Už odmala ji bavilo kreslit, hlavně legrační obrázky a komiksy. Jako kreslířka a ilustrátorka si tedy plní svůj dětský sen. Kreslení pro Týnu bylo vždy jako další potřeba. Jíst, spát, dýchat.... kreslit. Většinu tvorby postupem času však přesunula od pastelek, tuše a akvarelových barev do programů od Adobe (Photoshop, Ilustrator, InDesign) a na grafický tablet Wacom cintiq. V současnosti se věnuje hlavně tvorbě komixů a spolupracuje s několika dalšími umělci.

 
Ukázka práce Týny Sataryové, ilustrace vznikla během otevření WEC v Praze

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (3) | Dobrý den, pokud nebyl návod v krabici tak se samozřejmě omlouváme za výrobce, který ho zřejmě zapoměl přibalit. Pošlete prosém email na brněnskou pobočku (brno@megapixel.cz) a kolegové Vám návod zajistí a dopošlou.

4

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 13. 3. 2018 |Reagovat

HP

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat ,kde je možné sehnat český návod ke grafickému tabletu značky Wacom Intuos pro S
. Dnes jsem ho dostala a bohužel český návod u něj není. Byl koupený na prodejně Megapixel Brno.
Děkuji.

3

Hana Petrželová, 13. 3. 2018 |Reagovat

Luděk Bouška

Reaguje na (1) | Dobrý den, ve článku je uvedeno "v naší pražské pobočce"... Pokud Vám není známa adresa, najdete ji v kontaktech a to i s podrobným popisem.

2

Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 28. 6. 2017 |Reagovat

KA

Jaksi zde není uvedeno, kde se Wacom Experience Centre nachází, kde ho máme hldat, jak se k němu dostaneme, velká chyba.

1

Kateřina Amiourová, 27. 6. 2017 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.