WILDLIFE - inspirace z Galerie Megapixel Fotoporadna

WILDLIFE - inspirace z Galerie Megapixel

Martin LukešAktualizováno: 16. 4. 2018 v 14:48 • Rubrika: Fotoporadna

Fotografování a pozorování zvířat všeobecně patří ke stále populárnějším zálibám. Mnoho lidí v této činnosti nachází určitou formu relaxace, odpočinku a splynutí s přírodou. V naší celoroční fotografické soutěži ROK S MEGAPIXELEM 2018 patří dubnové kolo právě tomuto žánru. V Galerii Megapixel, je spoustu vynikajících fotografů, kteří se věnují fotografování zvířat a jejich tvorba si nezadá s profesionály, kteří fotí pro renomované světové magazíny. V následujícím inspiračním článku naleznete ukázku jejich práce s odborným komentářem.

Dubnové téma soutěže - WILDLIFE

Anglický pojem wildlife sdružuje fotografy, kteří se věnují lovům beze zbraně, tedy fotografování zvířat ve volné přírodě. Zřejmě nejpopulárnějším fotografem tohoto žánru je Petr Bambousek, který bude garantem dubnové soutěže. Protože víme, že ne každý má možnost fotit zvířata v jejich domovském prostředí, tak Vám to trochu ulehčíme. Fotit můžete i zvířata v lidské péči, ty ochočené v rezervacích a národních parcích a dokonce i v Zoologických zahradách. Jedinou podmínkou je, aby na první pohled fotografie působila jako skutečné WILDLIFE.

Uzávěrka soutěže na téma WILDLIFE končí poslední důbnovou půlnocí a v následujícím měsící se můžete těšit na nové kolo soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018, ve kterém se budeme věnovat MODERNÍ FOTOGRAFII.

Inspirace z Galerie Megapixel


https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/3/373913.jpg
Robert Adamec / Rodinka (labuť černá)
Na této fotografii se podařilo nejen zachytit velmi krásný okamžik, kdy provází svá mláďata. Autor zde navíc využil hned několik výrazových prostředků, které dělají snímek velmi zajímavým. Prvním z nich je nádherný barevný kontrast pozadí. Dále je to skvěle zvolená hloubka ostrosti, která vytvořila několik rovin a dala tak fotografii krásnou hloubku. A v neposlední řadě je to výborný úhel záběru a perspektiva, která vede diváka po hladině vody až k ústřednímu motivu.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/4/341134.jpg
David Drbal
/ Chameleon Jemenský
U této fotografie není poznat zda byl focený ve volné přírodě, nebo někde v teráriu. To ale ničemu nevadí. V pravidlech naší soutěže je zmínka o tom, že nemusí jít nutně o zvířata vyfocené ve volné přírodě, ale snímek by tak měl působit. Díky malé hloubce ostrosti hlava chameleona jako by vystupuje z obrazu a divák se tak cítí součástí scény. Další předností fotografie je její barevné ladění, které doslova lahodí oku.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/1/373411.jpg
Ladislav "KOVI" Kovács / Bažant obecný
Na podobných prvcích je postaven koncept další fotografie. Krásné světlo, nádherné barevné podání, velmi dobře zvolená perspektivě a opět krásně zvolená hloubka ostrosti. 

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/3/373103.jpg
Petr Musil
/ Lev Konžský
Kromě krásného světla má tato fotografie trochu netradiční perspektivu nadhledu. Přesto, že se z nadhledu podobná zvířata moc nefotí, tomuto záběru dává perpektiva velmi zajímavou dynamiku.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/1/372831.jpg
Milan Fiala
/ obrázky z přírody Severní Ameriky
Wildlife se vším všudy, zatím dostat se k podobnému zvířeti na tuto vzdálenost je zřejmě mnoho hodin strávených v lese a dost možná i náročné stopování, ať už fotografa, nebo jeho průvodce.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/9/374079.jpg
Zdenek Šulc
/ Terej
Německé souostroví Helgoland, je doslova rájem pro pozorovatele a fotografy opeřenců. Pokud tedy člověk zvládá svou techniku a kompozici, přiveze si odtud mnoho krásný záběrů. Na tomto snímku oceňuji světlo, hloubku ostrosti a také zajímavý náklon, který dal ptačím námluvám určitou dynamiku.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/0/374110.jpg
Ondřej Chvátal
/ Puma americká
Uhrančivý pohled šelmy navíc z její perspektivy, který je podpořen tmavším okolí a velmi příjemným barevným tónováním vzbuzuje velký respekt k tomuto predátorovi. Přestože se pravděpodobně nejedná o skutečné wildlife, snímek tak působí, takže by beze zbytku splnil zadání soutěže.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/2/362982.jpg
Ladislav Zálicha
/ Liška obecná
Přesto, že tento ne velký dravec dokáže způsobit v lese i na statcích a hospodářstvích mnoho škody, lidé lišky milují. Možná je to díky pohádkám a bajím kdo ví. Jistě je ale to, že lišky jsou velmi fotogenické. Když se navíc využije kontrast sněhu a fotograf má štěstí na podobný opar, nemůže z toho vyjít špatná fotografie. A tento záběr patří k těm opravdu povedeným.

https://www.megapixel.cz/data/gallery/w1024h1024/0/355450.jpg
Jiří Hřebíček
/ Racek
Možná by se zdálo, že fotografování zvířat a abstrakce nejdou moc dohromady. Tento snímek jasně dokazuje, že opak je pravdou. Autor zde geniálně využil pohybovou neostrost, která na fotografii doslova rozhýbala křídla ptáka, který jako by tančil. Originalita se v tomto případě nedá autorovi upřít.

https://cdn.megapixel.cz/gallery/w1024h1024/5/343235.jpg
Josef Poláček / Ještě jedna skupinka
Potkat tak velké stádo jelenů a laní na jednom místě, navíc v tak krásném prostředí a v tak ideálním světle je pro fotorafa ohromné štěstí. Záběr jako by vypadl z nějaké pohádkové knížky a divák může autorovi jen tišě závidět podobný úlovek.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Doporučené stránky

  • Jak fotit zvířata

    Krásné fotografie zvířat jsou vždy velmi oblíbené, ať už se jedná o snímky volně žijící zvěře, zvířat v ZOO a nebo například o fotky domácích…

  • Máme rádi zvířata

    Na druhou polovinu letních prázdnin jsme si připravili téma, které přímo koresponduje s tímto obdobím. Mnoho z vás vyrazí na výlety, procházky a…

  • Království zvířat

    Fotografie zvířat se těší v poslední době čím dál větší oblibě. I to je jeden z důvodů, proč tento žánr nemůže v naší celoroční foto soutěži chybět.…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím