Workshop Nikon - kreativní ovládání blesků

Workshop Nikon - kreativní ovládání blesků Workshopy

Přijďte si vyzkoušet práci se systémovými blesky Nikon. Na této celodenní sérii workshopů ze zcela zdarma můžete naučit, jak používat systémové blesky Nikon v režimu Creative Light system, tedy bezdrátově odpalované mimo tělo přístroje. V praxi si budete moci zkusit vyfotit portréty, sport a nebo kreativně nasvítit makrosnímky. Celým dnem vás budou provázet zkušení lektoři a samozřejmě i tým kolegů z naší prodejny.

Přehled kurzů

Velké věci s malými blesky

Využijte jedinečné příležitosti zúčastnit se celodenní série workshopů věnovaných bezdrátovému odpalování externích blesků Nikon Creative Light System.

Jednotlivými cca dvouhodinovými workshopy vás budou provázet jedni z nejpovolanějších: technický specialista a školitel společnosti Nikon, Filip Barták a velice zkušený pedagog, biolog a samozřejmě i vynikající fotograf, Libor Vaicenbacher.


Foto Libor Vaicenbacher: "Jako ukázka může posloužit tanečník capoeiry, kterého jsem fotografoval v zamračeném dni, na pláži v Rio de Janeiro. Šedivý výsledek bez blesku si lze snadno představit, podobně jako světelně plochou fotografii při použití přímého záblesku. Nalevo od fotoaparátu umístěný blesk dodal svalnatému tělu tanečníka kýženou plasticitu."

Termín:

 • 2. a 3. 8. od 10 do 19 hodin

Místo konání:

 • Centrum digitální fotografie Megapixel, Komunardů 42, Praha 7

Bližší informace:

 • workshopy fotografování portrétusportumakrofotografie a stroboskopických záblesků - vše s externími blesky Nikon
 • začátky jednotlivých workshopů v 10:00, 12:00, 15:00 a 17:00 hodin
 • možnost bezplatného zapůjčení techniky Nikon (zrcadlovky, objektivy i externí blesky) a příslušenství
 • občerstvení přímo v prodejně, nebo ve vedlejší restauraci
 • promítání nejzajímavějších záběrů na velkoplošné TV nebo projektorem na plátně

Libor Vaicenbacher: Workshop sport a portrét

"Překotný vývoj fotografické techniky nám v poslední době umožňuje fotografovat i věci a události, při kterých bychom jen před pár lety nechali fotoaparát s lítostí ležet v brašně. Jeden z takových momentů jsem nedávno prožíval během fotografování ptáků v Kostarice. V hustém křoví seděl můj vysněný ptačí „model“, jenže i navzdory až úsměvně vysoké citlivosti ISO 3200 se expoziční časy pohybovaly kolem 1/20 s. S těžkým teleobjektivem opřeným o monopod a o ve větru se kymácející kmínek stromu to byl zdánlivě ztracený boj.

Při pohledu na výsledné fotografie jsem užasnul. Souhra vysoké citlivosti umožněné velkým FX snímačem, optické stabilizace a jakés takés opory, dokázala ze tmy horského lesa vydolovat velmi solidní snímek. Jediným kouskem výbavy, který zůstal v útrobách batohu, byl tehdy blesk. Nabízí se tedy otázka, zda je v dnešní době supersnímačů a optických stabilizací blesků vůbec zapotřebí? Odpověď zní „rozhodně ano!“ Jen se jejich úloha postupně přesouvá z určení vyloženě osvětlovacího do roviny kreativní. Význam slova fotografie, tedy malování světlem, tak získává další rozměr. I mimo ateliér už fotograf není jen pasivním příjemcem, ale přímo tvůrcem světelné atmosféry svých záběrů."

Sport


Foto Libor Vaicenbacher: "Snímek parkouru představuje v podstatě velmi podobné téma jako u předchozího snímku, jen v daleko domáčtějším prostředí (pražská stanice metra Vltavská). Rozdíl oproti tropické Brazílii tady paradoxně spočívá v naprostém dostatku světla slunečného podvečera pražského léta a použití dvou blesků. Při tak dynamických akcích se ke zmražení pohybu jistě hodí rychlá synchronizace blesků i v dálkově řízeném režimu. V tomto případě byla rychlost závěrky kolem 1/1000 s."

Portrét


Foto Libor Vaicenbacher: "V tovární hale spoře osvětlené klasickými žárovkami a zářivkami fotografoval mladé designéry recyklující „odpad“ z řetězce IKEA. Na výsledných fotografiích se tady podepsali celkem tři současně odpálené blesky doplněné o barevné fóliové filtry. Ty jsou v základní sestavě součástí blesků, širší paletu je pak možné doplnit jako volitelné příslušenství."

Filip Barták: Workshop Makrofotografie a Strobo

Tato ukázka je pořízena s klasickými blesky. Nikon však má v zásobě ještě jednu specialitu a tou jsou makroblesky, konkrétně Kit R1/R1C1. Tato sestava dvou malých bezdrátových jednotek není jen o blescích, ale o celé krabici plné velice praktického příslušenství. Pořízení tohoto Kitu znamená pořízení celého mini studia kreativního svícení. Blesky R200 jsou samozřejmě bezdrátové a plně kompatibilní se systémem CLS.

Makrofotografie

Stroboskopická fotografie


Foto Filip Barták: "Poslední ukázkou je práce se stroboskopickým zábleskem. Touto funkcí jsou vybavené nejvyšší z modelů blesků od Nikonu, konkrétně SB800, SB900 a nejnovější SB910. Zde však nebyl blesk ani v sáňkách blesku, ani řízen pomocí CLS. Tyto a další zajímavé dovednosti vám rádi předvedeme na workshopu o kreativním ovládání blesků."

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím