Magazín

Produktové aktuality

Z dílny Sony vychází další G Master objektiv. Tentokrát se jedná o širokoúhlý Sony FE 14 mm f/1,8 GM

Tom KalousAktualizováno: 20. 4. 2021 v 17:46 • Rubrika: Produktové aktuality

Z dílny Sony vychází další G Master objektiv. Tentokrát se jedná o širokoúhlý Sony FE 14 mm f/1,8 GM

Společnost Sony nás poslední dobou intenzivně zásobuje novinkami. Dnes představili nový širokoúhlý objektiv Sony FE 14 mm f/1,8 G Master a opět potvrzují svoji pozici!

Obsah

Je dobře, že se fotografům a kameramanám rozšiřuje nabídka a zároveň možnosti. S nový širokáčem Sony cílí především na krajinkáře a astro fotografy, kteří většinou potřebují zabrat co největší kus krajiny nebo nebe a předejít tak skládání fotek. Dále také na fotografy architektury či interiérů a některé kameramany. Pojďme se podívat, jaký nový objektiv je a co ukrývá.

Předobjednat Sony FE 14 mm f/1,8 GM

Sony FE 14 mm f/1,8 GM | Megapixel

Jak se tváří navenek

Na první pohled je Sony FE 14 mm f/1,8 GM opět velice robustní (Má označení GM, ještě aby nebyl, že?) a je utěsněný proti prachu a vlhkosti, takže s ním můžete fotit za každého počasí. Přední čočka je vypouklá a chrání ji sluneční clona. Z tohoto důvodu, nebude možné používat klasické cirkulární filtry, ale bude nutné použít systémové deskové. Jak už známe z předchozích G Master objektivů i zde najdeme kroužek na ruční nastavení clony s možností vypnutí cvakání při změně clony, funkční tlačítko a přepínání manuálního ostření.

Sony FE 14 mm f/1,8 GM | Megapixel

Jaký je uvnitř

Když se podíváme do optické soustavy, je nutné vypíchnout dva XA (extreme aspherical) a ED (Extra Low dispersion) členy, které zajišťují perfektní ostrost snímku z rohu do rohu a krásný bokeh. Jeho kulatý tvar zajistí 9lamelová clona a díky světelnosti f/1,8 bude hloubka ostrosti ve vašich fotkách opravdu malá! Ostření pohání 2 XD (Extreme Dynamic) lineární motory, které se starají o precizní přesnost zaostření při zachování naprosté tichosti chodu motorů.

Objektiv Sony FE 14 mm f/1,8 GM byl předběžně naceněn na 41 990 Kč a do vaší brašny přistane už na začátku tohoto června!

Předobjednat Sony FE 14 mm f/1,8 GM

Ukázkové snímky

Sony FE 14 mm f/1,8 GM | Megapixel

Sony FE 14 mm f/1,8 GM | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.