Magazín

Blog

Záběry z ulice jsou tématem II. kola fotosoutěže Rok s Megapixelem 2023

Martin LukešAktualizováno: 20. 2. 2023 v 11:50 • Rubrika: Blog

Záběry z ulice jsou tématem II. kola fotosoutěže Rok s Megapixelem 2023

Máme tu druhé kolo naší velké foto a video soutěže a s ním také nové téma. Fotografové se v únoru budou soustředit na street fotografii a s ní spojené pouliční momentky. Videomakeři tentokrát pokračují ve čtvrtletním tématu, kterým je zimní reportáž. A nezapomeňte, že reportáž je nejenom o umění nastavit fotoaparát, ale především o tom, najít si zajímavou situaci, umět si počkat na nějaký klíčový moment a hlavně v ní nesmí chybět emoce.

Obsah

Fotografická soutěže - Příběhy ulice

Druhé kolo letošní fotosoutěže ROK S MEGAPIXELEM 2023 potěší především reportéry a pouliční fotografy. Ano tušíte správně, jeho tématem budou momentky z ulice, které spadají do žánru street fotografie. Ačkoliv se tento žánr může zdát poměrně jednoduchý, opak je pravdou. Fotograf musí nejenom vychytat ten klíčový moment, na který se mnohdy nelze připravit, ale měl by také dokonale ovládat expozici, umět pracovat s kompozicí a velkou roli hraje také volba pozadí a kulisy. A to všechno bude porota posuzovat při vyhodnocení soutěže.

Street fotografie | Megapixel

Ceny pro vítěze měsíční foto soutěže - PŘÍBĚHY ULICE

  • 1. místo - poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Nikon
  • 2. místo - poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Nikon
  • 3. místo - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Nikon
  • Cena uživatelů - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Nikon

Čtvrtletní kolo videosoutěže - Zimní reportáž

Nový ročník naší video soutěže ROK S MEGAPIXELEM přináší jednu drobnou, ale poměrně významnou změnu. Abyste mohli soutěžní příspěvky více promyslet a zároveň měli více času na natáčení i samotnou postprodukci, proběhnou letos jen 4 kola, která budou trvat přesně tři měsíce. V prvním až třetím kole, tedy od začátku ledna do konce března, se budeme věnovat zimní reportážím. Necháme na vás zda se rozhodnete zdokumentovat nějakou rodinou oslavu, sportovní klání, vesnický masopust nebo jinou kulturní či společenskou událost. Jedinou podmínkou je, že půjde o reportáž a bude evidentní, že byla natočena v průběhu zimy.

Zimní video | Megapixel

Ceny pro vítěze čtvrtletní video soutěže - ZIMNÍ REPORTÁŽ

  • 1. místo - poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Peak Design
  •  2. místo - poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Peak Design
  •  3. místo - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Peak Design
  •  Cena uživatelů - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Peak Design

Partner měsíčního kola a foto soutěže Nikon
Fotoaparát Nikon | Megapixel

Partner čtvrtletního kola a video soutěže PEAK DESIGN
Peak Design Mobile | Megapixel

Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu, nahrát jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit snímek jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a videomaker Galerie Megapixel za rok 2023. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

 

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.