Magazín

Produktové aktuality

Zachyťte detaily na každém snímku s novým objektivem Sony FE 50 mm f/1,4 GM

Lucie VořechováAktualizováno: 21. 2. 2023 v 17:11 • Rubrika: Produktové aktuality

Zachyťte detaily na každém snímku s novým objektivem Sony FE 50 mm f/1,4 GM

Láká vás u objektivů vysoké rozlišení a sametový efekt bokeh? Tak to si nenechte ujít novinku Sony FE 50 mm f/1,4 GM, která nabízí standardní ohnisko a doplňuje legendární řadu G Master o další přírůstek. Pro koho se hodí a co vše může nabídnout, zjistíte v našem článku.

Obsah

Společnost Sony nám dnes představila nový objektiv z řady G Master, která se vyznačuje svou propracovanou optickou konstrukcí, vysokým rozlišením a příjemným efektem bokeh. 

Chci Sony FE 50 mm

Sony FE 50 mm f/1,4 GM 

Nový objektiv Sony FE 50 mm disponuje vysokou světelností f/1,4. Ta umožňuje práci i v horších světelných podmínkách, se kterými se setkáváme například při tvorbě v interiéru nebo za šera. 

Kruhová 11lamelová clona nechává vyniknout snímaný objekt na svém pozadí a vytváří efekt bokeh, který dodává umělecký nádech vašim fotografiím. 

Vylepšená optická konstrukce zahrnuje dva ED, dva XA a jeden asférický prvek. Ty společně zajišťují výborné rozlišení po celé ploše snímků a eliminují optické vady, jako je chromatická či komatická aberace. 

Chci Sony FE 50 mm

Objektiv Sony | Megapixel

Dva lineární motory XD zajišťují rychlé a přesné ostření při minimální zaostřovací vzdálenosti 41 cm. To uplatníte při focení, ale i natáčení videí. Zachytíte tak i pohybující se objekty nebo rychlé akce.

Dalšími důležitými parametry k vyzdvihnutí jsou odolná konstrukce objektivu, všestranné ovládací prvky a fluorová vrstva, kterou je opatřený přední optický člen. Díky ní je odpuzovaná voda, olej a jiné nečistoty. Udržet objektiv čistý je proto snadné, i přesto se však vyplatí mít při sobě vždy čistící sadu, která zajistí, že ani smítko prachu nepokazí finální výstup. 

Nebojte se vyrazit ven do přírody nebo do ulic. S váhou 516 g a délkou 96 mm se jedná o kompaktní model, který můžete přenést ve fotobrašně nebo batohu. Pokud byste si přáli dosáhnout speciálních efektů, můžete přední člen doplnit o fotografický filtr s průměrem 67 mm

Na Sony FE 50 mm by měli zaostřit profesionální a pokročilí tvůrci. Objektiv se hodí pro focení portrétů, street foto, reportáží a svatby. Zaujme ale i videomakery a každého, kdo chce svou tvorbu posunout na novou úroveň.

Chci Sony FE 50 mm

Zaujal vás objektiv Sony? Pořiďte si ho s výkupním bonusem 20 %! 

Stačí nám donést váš starý funkční objektiv a my vám za to přihodíme 20% výkupní bonus na nákup nového. Podívejte se do naší kalkulačky, kolik za svou stávající techniku můžete obdržet:

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Komunita Sony | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.