Fotografické kurzy
ZX_Fotografický kurz Základy portrétní fotografie

Vlastníte třeba i jednoduchý digitální fotoaparát a rádi by jste začali vytvářet působivé portréty vašich blízkých a přátel, či zaznamenávat prchavé okamžiky a proměny vaší drahé ratolesti? Nebo jste se do toho již pustili, ale nejste s výsledky svého snažení příliš spokojeni? Chtěli by jste se zlepšit natolik, aby jste mohli svými fotografiemi někoho obdarovat a rozhodně být na výsledky své práce pyšní i po mnoha letech? Ve skutečnosti to není nic nedosažitelného. Není lepší cesty, než se něco přiučit od skutečného profesionála, tedy přihlásit se do našeho kurzu.

 • Úroveň kurzu:

  středně pokročilý, začátečník

Poukaz již máte?

Přihlašte se na konkrétní termín.

Vyberte si kurz

Přehled kurzů

Obsah kurzu:

 • Základní fotografická výbava a pojmy
 • Portrét v domácím prostředí v přirozeném světle
 • Určení správné expozice
 • Práce s odraznou deskou
 • Portrét v domácím prostředí s pomocí externího blesk nebo lampy
 • Portrét v exteriéru a jeho zákonitosti (výběr prostředí a pozadí, určení správné expozice)
 • Portrét v exteriéru a práce s externím blesk

Cíl kurzu:

V našem kurzu vás přesvědčíme, že technika skutečně není tím rozhodujícím faktorem a docílit zdařilého portrétu lze i za pomoci skromných prostředků. Daleko důležitější, než vlastnit drahou fotografickou techniku, je mít tu svou zcela pod kontrolu a osvojit si pár jednoduchých technických vědomostí a obecných pravidel. Fotografie - a nejen portrétní - je především o práci se světlem, o vnímání světla, znalostech jeho chování a zákonitostí. Fotograf my měl především umět světlo správně a kreativně „ovládat" a přizpůsobit ho vlastním představám a potřebám. Pro vznik kvalitního portrétu jsou nezbytným předpokladem bezesporu vhodně zvolené pozadí, póza, správné nastavení fotoaparátu a hlavně správné světlo.

A na všechny tyto hlediska je náš výukový program orientován. V rámci obecné teorie portrétní fotografie pro vás máme připraveno množství velmi užitečných rad a tipů, jak pro práci s cenově dostupnou technikou, tak i v přirozeném prostředí či improvizovaném domácím portrétním ateliéru. Na to, aby jste nově získané dovednosti dokázali uplatnit v praxi, bude dohlížet a vaše práce průběžně komentovat náš zkušený lektor a fotograf.

Cílová skupina:

Kurz Portrétní fotografie pro začátečníky je určen všem příznivcům digitální i analogové fotografie, kteří se chtějí zdokonalit v pořizování portrétních fotografií v přirozeném prostředí bez použití nákladné ateliérové techniky. Celý program je koncipován tak, aby ho pochopil i začínající amatérský fotograf a mohl si tak rozšířit své znalosti a vědomosti v oblasti portrétní fotografie. Absolvování se doporučuje všem, kteří by se v budoucnu rádi zapsali do volně navazujícího kurzu Profesionální portrétní fotografie.

Předpoklady pro absolvování kurzu:

 • Vlastní fotoaparát libovolné značky a úrovně
 • Externí blesk - není nutný
 • Chuť se něco naučit
 • Zvládnutí ovládání vlastního fotoaparátu

Kam pokračovat?

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím