Fotografické kurzy
ZX_Fotografický kurz Základy portrétní fotografie


Vlastníte třeba i jednoduchý digitální fotoaparát a rádi by jste začali vytvářet působivé portréty vašich blízkých a přátel, či zaznamenávat prchavé okamžiky a proměny vaší drahé ratolesti? Nebo jste se do toho již pustili, ale nejste s výsledky svého snažení příliš spokojeni? Chtěli by jste se zlepšit natolik, aby jste mohli svými fotografiemi někoho obdarovat a rozhodně být na výsledky své práce pyšní i po mnoha letech? Ve skutečnosti to není nic nedosažitelného. Není lepší cesty, než se něco přiučit od skutečného profesionála, tedy přihlásit se do našeho kurzu.

 • Úroveň kurzu:

  začátečník, středně pokročilý

Přehled kurzů

Obsah kurzu:

 • Základní fotografická výbava a pojmy
 • Portrét v domácím prostředí v přirozeném světle
 • Určení správné expozice
 • Práce s odraznou deskou
 • Portrét v domácím prostředí s pomocí externího blesk nebo lampy
 • Portrét v exteriéru a jeho zákonitosti (výběr prostředí a pozadí, určení správné expozice)
 • Portrét v exteriéru a práce s externím blesk

Cíl kurzu:

V našem kurzu vás přesvědčíme, že technika skutečně není tím rozhodujícím faktorem a docílit zdařilého portrétu lze i za pomoci skromných prostředků. Daleko důležitější, než vlastnit drahou fotografickou techniku, je mít tu svou zcela pod kontrolu a osvojit si pár jednoduchých technických vědomostí a obecných pravidel. Fotografie - a nejen portrétní - je především o práci se světlem, o vnímání světla, znalostech jeho chování a zákonitostí. Fotograf my měl především umět světlo správně a kreativně „ovládat" a přizpůsobit ho vlastním představám a potřebám. Pro vznik kvalitního portrétu jsou nezbytným předpokladem bezesporu vhodně zvolené pozadí, póza, správné nastavení fotoaparátu a hlavně správné světlo.

A na všechny tyto hlediska je náš výukový program orientován. V rámci obecné teorie portrétní fotografie pro vás máme připraveno množství velmi užitečných rad a tipů, jak pro práci s cenově dostupnou technikou, tak i v přirozeném prostředí či improvizovaném domácím portrétním ateliéru. Na to, aby jste nově získané dovednosti dokázali uplatnit v praxi, bude dohlížet a vaše práce průběžně komentovat náš zkušený lektor a fotograf.

Cílová skupina:

Kurz Portrétní fotografie pro začátečníky je určen všem příznivcům digitální i analogové fotografie, kteří se chtějí zdokonalit v pořizování portrétních fotografií v přirozeném prostředí bez použití nákladné ateliérové techniky. Celý program je koncipován tak, aby ho pochopil i začínající amatérský fotograf a mohl si tak rozšířit své znalosti a vědomosti v oblasti portrétní fotografie. Absolvování se doporučuje všem, kteří by se v budoucnu rádi zapsali do volně navazujícího kurzu Profesionální portrétní fotografie.

Předpoklady pro absolvování kurzu:

 • Vlastní fotoaparát libovolné značky a úrovně
 • Externí blesk - není nutný
 • Chuť se něco naučit
 • Zvládnutí ovládání vlastního fotoaparátu

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc
Rozumím