Magazín

Blog

Zaostřeno na náš tým:  Fotografie mi pomáhá být přítomný, vnímat krásu každodenních detailů | Jiří Špelda

Jiří ŠpeldaAktualizováno: 10. 5. 2024 v 13:37 • Rubrika: Blog

Zaostřeno na náš tým: Fotografie mi pomáhá být přítomný, vnímat krásu každodenních detailů | Jiří Špelda

Vítejte v prvním díle naší nové série Zaostřeno na náš tým, kde bychom se s vámi rádi podělili o tvorbu skvělých lidí, kteří tvoří Megapixel. Fotografie a video je pro mnohé z nás milovaný koníček, za kterým má každý z nás svůj příběh. Jaký je příběh našeho talentovaného specialisty Jiřího Špeldy, který se citlivým rukopisem a důrazem na přirozené světlo, profiluje do fashion a portrétního fotografa. Jirka se s vámi podělí o své oblíbené snímky a také o své myšlenky, které stojí za jeho osobním projektem.

Obsah

Před čtyřmi až pěti lety jsem narazil na jedno video na YouTube. Ukazovalo chlapíka, street fotografa, který na sobě měl GoPro, a vždy když zmáčknul spoušť,  střihem odhalil výslednou fotografii. Byl jsem z toho uchvácený a chtěl jsem si to taky hned zkusit. Tak jsem brouzdal na internetu, zkoumal různý články, jaký fotoaparát bude pro mě vhodný a nakonec to skončilo u Nikonu 3500 se setovým objektivem. Teďka momentálně fotím nejvíce s Fuji a Sony.
 Proč mě fotografování tak baví? No, protože to je nekonečná cesta objevování a snažení se zachycování správných okamžiků. Nikdy nevíte, jaký okamžik můžete v daný moment zachytit. Já to mám tak, že když se mi podaří zachytit správný okamžik, se kterým nejvíce souzním, zažiju takový pocit, který u žádných jiných koníčků nemám. Fotografie mi pomáhá být přítomný, vnímat krásu každodenních detailů a sdílet svůj pohled se světem.Moje počátky fotografie byly hodně jednoduché. Ze začátku jsem fotil takřka všechno, co mi přišlo zajímavé, nejvíce přírodu, zvlášť květiny. Pak jsem postupně přešel na portréty, hlavně kamarádů a lidí kolem sebe. A teď mě baví všechno možné. Například - portrét, fashion, street, dokument a architektura. Každý žánr má něco do sebe, a já si rád zkouším nové věci.
V tomto článku “o mně” jsem s vámi chtěl sdílet své příběhy, fotky a možná i trochu radosti, kterou mi fotografování přináší. 


 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.