Magazín

Blog

Zapojte se do 5. kola naší foto a video soutěže. Květnovým tématem je amatérský sport

Martin LukešAktualizováno: 27. 6. 2022 v 13:59 • Rubrika: Blog

Zapojte se do 5. kola naší foto a video soutěže. Květnovým tématem je amatérský sport

Tak to vypadá, že jsme se konečně dočkali jarního počasí a první teplejší paprsky slunce doslova vybízí k tomu vylézt z nory a tělocvičny, posilovny nebo sportovní haly vyměnit za hřiště nebo běžecké tratě a sportovní plácky. Ano tušíte správně. Tématem květnového kola foto a video soutěže bude sport, ale ne jen tak obyčejný. Ze soutěže tentokrát škrtáme všechny profesionály, tedy myslíme ty na fotografiích. Jak kategorie foto, tak video tedy bude patřit výhradně amatérským sportům a sranda-závodům. Partnerem květnového kola je značka Nikon a výherci se mohou těšit na hodnotné ceny. Tak vzhůru do pralesní ligy ;).

Obsah

Fotografická soutěž - Okresní přebor

Sportovní tematice jsme se v předchozích ročnících naší soutěže Rok s Megapixelem věnovali již několikrát. Většinou bylo podmínkou fotografování skutečných sportovců, oficiálních závodů a sportovních klání. Letos to uděláme přesně naopak. Jak již samotný název napovídá, budou námětem vašich soutěžních snímků výhradně amatérské sporty, na té nižší, až nejnižší úrovni, včetně jejich zákulisí. V podstatě nemusí jít ani o oficiální soutěže. Hodnotit budeme především vtip, dynamiku, radost aktéra z pohybu, jejich zapálení, ale samozřejmě také technickou kvalitu. Tak „dobjé" světlo.

Video soutěž - Sportovní reportáž

Podobně jako u fotografické části soutěže bude i zadáním pro videomakery amatérský sport, včetně nejrůznějších „sranda mačů” a divnozávodů... Natočte krátkou reportáž, nebo klip který bude oslavovat sport jako takový a u kterého jde především o zábavu a radost z pohybu či z výkonu. Je jedno, zda si vyberete vesnický fotbalový zápas, turnaj v kuličkách, nebo atletické školní závody. Zkuste ale video točit a zpracovávat s takovou péčí, jako by šlo o soutěže té nejvyšší úrovně. I tentokrát budeme hodnotit nejen nápad, vtip, ale samozřejmě také zpracování a samotnou postprodukci.

Partner soutěže - přední výrobce foto a video techniky společnost Nikon

Ceny pro vítěze 5. kola soutěže

    1. místo kategorie foto i video - Poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 5 000 Kč
    2. místo kategorie foto i video - Poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 3 000 Kč
    3. místo kategorie foto i video - Poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 1 000 Kč
    Cena uživatelů kategorie foto i video - Poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 1 000 Kč

Ceny pro vítěze celoroční soutěže 2022

  •     1. místo kategorie foto - Poukaz na nákup techniky Nikon v hodnotě 30 000 Kč
  •     1. místo kategorie video -  Poukaz na nákup techniky Sony v hodnotě 30 000 Kč
  •     2. místo kategorie foto -  Poukaz na nákup techniky Canon v hodnotě 15 000 Kč
  •     2. místo kategorie video - Poukaz na nákup techniky Canon v hodnotě 15 000 Kč
  •     3. místo kategorie foto - Shimoda Action X30
  •     3. místo kategorie video - Tenba Axis Tactical 20L Backpack

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit snímek jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášený nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2022. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO VIDEO.

Poslechněte si také rozhovor Marianem Chytkou, který používá techniku Nikonjak se fotí sport nebo si přečtěte článek čím fotografovat sport.

Červencové téma soutěže RsM - Zvířata

titulní fotografie: Petr Dostál a Martina Studená

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.