Magazín

Blog

Zapojte se do naší foto / video soutěže a vyhrajte atraktivní ceny v hodnotě přes 300 000 Kč

Martin LukešAktualizováno: 13. 1. 2023 v 18:47 • Rubrika: Blog

Zapojte se do naší foto / video soutěže a vyhrajte atraktivní ceny v hodnotě přes 300 000 Kč

Před pár dny odstartovalo již desáté jubilejní kolo naší velké foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2023. No a co by to bylo za soutěž bez atraktivních cen. Letos se máte opravdu na co těšit. Ve hře je hned několik pokročilých bezzrcadlovek, celá řada dalších profesionálních doplňků a příslušenství a také nespočet poukazů na nákup vybraného zboží. Hodnota cen pro vítěze letos přesahuje částku 300 000 Kč, a to už určitě stojí za to zapojit se do soutěže!

Obsah

Když jsme v roce 2013 spouštěli fotografickou Galerii Megapixel, ve které může vystavovat úplně každý, bez ohledu na to, zda jde o rodinného cvakálka, zarytého hobbíka nebo ostříleného profesionála, neměli jsme ani tušení, jak bude tento projekt vypadat za pár let. A ač se to zdá neuvěřitelné, letos oslaví naše Galerie již deset let od chvíle, kdy byl spuštěn její zkušební provoz a za pár dnů také její plná verze. Samotná Galerie by ale nebyla ničím jiným než prázdným místem, nebýt vašich fotografií a vás všech, kteří do ní pravidelně přispíváte svojí tvorbou. A za to vám patří velikánské poděkování!

Tolik úžasných fotografií na jednom místě nenaleznete v žádné tuzemské a dost možná ani v jiné evropské galerii. K dnešnímu dni je v Galerii registrováno přes 16 000 fotografů a videotvůrců, kteří do ní nahráli téměř 700 000 fotografií a videí. A to je myslím úctyhodné číslo.

Galerie fotografií | Megapixel

Když jsme celý projekt vymýšleli a připravovali ho, rozhodli jsme se, že jeho základem budou tři nosné pilíře a těmi jsou ZÁBAVA, INSPIRACE A VZDĚLÁVÁNÍ. V Galerii se tedy můžete inspirovat u zkušenějších a pokročilejších fotografů, diskutovat s nimi přímo pod fotografiemi nebo se s nimi spojit prostřednictvím interních zpráv. U většiny fotografií naleznete také informace o tom, jakou technikou byl daný snímek pořízen, jaký byl použit objektiv, případně zda byl focen ze stativu a případně jestli byl použitý nějaký filtr. Mimo to zde také naleznete informace o tom, jak byl nastaven fotoaparát, tedy konkrétní expoziční čas, clonové číslo a hodnotu citlivosti ISO. Vybrané fotografie také komentuje a případně doporučuje náš editor, který vám ze svého pohledu sdělí, co se mu na fotografii líbí nebo co by udělal jinak a lépe. To všechno má vést k rozvoji a vzdělávání každého začínajícího fotografa, který se chce posunout někam výš. No a v neposlední řadě je fotografování jako takové nádherným koníčkem, u kterého se máte bavit, odpočinout si a užít si spoustu zábavy.

A právě jako takovým zábavným poděkováním pro všechny aktivní členy naší komunity je i další náš velký projekt v rámci Galerie, kterým je fotografická a video soutěž ROK S MEGAPIXELEM. Letos v lednu odstartoval již desátý ročník největší tuzemské soutěže o nejvšestrannějšího fotografa a videomakera roku, jejíž vítězové si rozdělí, tak jako každý rok, ceny v celkové hodně více než 300 000 Kč. O co že se letos hraje?

Ceny pro vítěze kategorie nejlepší fotograf roku 2023

Bezzrcadlovka a příslušenství | Megapixel

Ceny pro vítěze kategorie nejlepší videotvůrce roku 2023

Tím ale výčet cen, které můžete vyhrát v naší dvanáctikolové soutěži zdaleka nekončí. Ta se totiž skládá z několika kol a v každém z nich čeká na vítěze nejlepších soutěžních příspěvků spoustu dalších velmi atraktivních a hodnotných cen. Kategorie foto je rozdělena na 12 měsíčních kol, takže v letošním roce vyhlásíme dvanáct fotografických témat a provedeme 12 vyhodnocení jednotlivých kol. Kategorie video je trochu náročnější jak na samotné natáčení, tak i na zpracování, a proto jsme soutěžícím dali na jednotlivá kola trochu více času a budeme je vyhlašovat čtvrtletně. I vítězové těchto tříměsíčních kol se mohou těšit na spoustu hodnotných cen.

Set pro vlogery | Megapixel

Ceny pro vítěze jednotlivých měsíčních kol kategorie foto:

  •     1. místo - poukaz v hodnotě 5 000 Kč (na produkty partnera měsíčního kola)
  •     2. místo - poukaz v hodnotě 3 000 Kč (na produkty partnera měsíčního kola)
  •     3. místo - poukaz v hodnotě 1 000 Kč (na produkty partnera měsíčního kola)
  •     Cena uživatelů - poukaz v hodnotě 1 000 Kč (na produkty partnera měsíčního kola)

Ceny pro vítěze čtvrtletních kol kategorie video:

  •     1. místo - poukaz v hodnotě 5 000 Kč (na produkty partnera měsíčního kola)
  •     2. místo - poukaz v hodnotě 3 000 Kč (na produkty partnera měsíčního kola)
  •     3. místo - poukaz v hodnotě 1 000 Kč (na produkty partnera měsíčního kola)
  •     Cena uživatelů - poukaz v hodnotě 1 000 Kč (na produkty partnera měsíčního kola)


Vyhlášení vítězů soutěže | MegapixelFotografie z předávání cen vítězům předchozích ročníků soutěže Rok s Megapixelem

Jak se zapojit do soutěže

Pokud jste ještě o naší soutěži neslyšeli, tak zkuste štěstí. Šanci na vítězství má paradoxně každý, a to i méně zkušený fotograf. Během jednotlivých kol na různá témata sbírají soutěžící body, podle umístění v daném kole a právě tyto body se na konci sčítají. Vyhrát hlavní cenu proto může i „průměrný“ fotograf, který není mistrem v žádném konkrétním žánru nebo nemá žádné specifické zaměření. Jde tedy především o to nebát se aktuální výzvy a snažit se za každé kolo urvat co nejvíc bodů.

No a jak na to? Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát ideálně v každém kole soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu. Tu samozřejmě nezapomeňte označit jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a videomaker Galerie Megapixel za rok 2023.

Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají navíc dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

Přejeme všem soutěžícím v letošním Roce s Megapixelem hodně štěstí a nezapomeňte, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a co nejvíc si to užít.

 

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (3) | Není důvod se omlouvat, byl to určitý pohled na věc a vždy je lepší, když se člověk ozve, než když v sobě nosí nějakou křivdu. Stejně tak jsem rád, že o tom spolu můžeme mluvit a je prostor vše si vysvětlit. Přeji hezký víkend a hodně zdaru v dalších kolech soutěže.
4

Prodejce Megapixel.cz, Martin, 27. 1. 2023 |Reagovat

Michal Blaha

Reaguje na (2) | Zdravím, díky moc za reakci. Také díky na trochu jiný pohled a přiznávám, že máte pravdu. Je fakt, že na kategorii foto moc nehledím a nevím kolik se účastní fotografů soutěže. Teď je mě vše jasné, tak se omlouvám. Rozhodně to nemělo působit hanlivě nebo naštvaně. Mějte se fajn Michal

3

Michal, 27. 1. 2023 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, Michale, děkujeme za Vaší reakci. Velice si vážíme každého názoru a věřte, že se všemi podnětem pracujeme. Pokud se rozhodneme k nějakému kroku, vždy se snažíme na situaci dívat ze všech různých úhlů abychom nikoho nezklamali. Zavděčit se všem bohužel nedokážeme a tak tam kde jeden podobnou změnu přivítá, ji pro změnu druhý odsoudí. Máte pravdu, že z hlediska hodnoty cen je na tom kategorie "foto" lépe. Je ale potřeba dívat se na celou věc i z druhé perspektivy. Pokud se do foto soutěže zapojí v jednom kole cca 250 fotografů je šance na výhru 1:250. V kategorii video je to v průměru 1:8. Nehledě na to, že mezi soutěžící videomakery je na osobu rozděleno mnohem větší částka než mezi fotografy, kterých je mnohonásobně více. Z naší tedy má tato změna pravidel své opodstatnění. V okamžiku kdy se do soutěže zapojí alespoň polovina videotvůrců z toho co fotografů, rádi pravidla i poměr cen znovu upravíme, ale zkuste se zamyslet. Budete provozovat dvě divadla. Jedno bude pravidelně vyprodané a v druhém sále bude vždy pouze 10 diváků. Co se stane? Provozovatel v méně obsazovaném sále zdraží vstupenky, nebo ho zavře. Myslím, že v tomto případě tedy došlo ještě k relativně oboustranně přijatelnému opatření. Pokud bychom chtěli šetřit peníze, jak píšete, tak kategorii video zrušíme úplně. Myslím, že podobné narážky jsou docela nefér s přihlédnutím k tomu, že jsme v soutěži, která není podmíněna startovním poplatkem, rozdali za dobu jejího trvání ceny v hodnotě kolem 5 milionu korun.

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 27. 1. 2023 |Reagovat

Michal Blaha

Já zdravím celou redakci Megapixel. Docela mě mrzí, jaký jste vzali postoj vůči kameramanům. Odůvodňujete, že potřebujeme více času. Právě ten šibeniční termín, dokázal dělat ty skvělé filmy a videa. Navíc uděláte 4 měsíční kola, které cenově neodpovídají cenám pro kameramany!! ... Fotografové mají každý měsíc 1000 - 5000 Kč v měsíčních kolech. Ta stejná částka je pro kameramany ve čtvrtletních kolech. No a výhra na konci je pouze pro 1. místo a u fotografů jsou 3 výherní místa. Docela jste mě zklamali, nahrával jsem videa už více jak 2 roky a to každý měsíc. Tohle není vámi změna k lepšímu, pouze ušetření práce a peněz. Nezlobte se za tenhle komentář, musel jsem to dát vědět. Jako pravidelný nadšenec a přispěvatel do soutěže.

1

Michal, 25. 1. 2023 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.