Magazín

Produktové aktuality

Zaznamenejte každý detail v rozlišení 100 Mpx s novým fotoparátem a objektivy od Hasselblad

Lucie VořechováVydáno: 15. 9. 2022 v 8:59 • Rubrika: Produktové aktuality

Zaznamenejte každý detail v rozlišení 100 Mpx s novým fotoparátem a objektivy od Hasselblad

Švédský výrobce profesionálních středoformátových fotoaparátů nám představil nový model Hasselblad X2D 100C a společně s ním i tři objektivy s ohniskem 38 mm, 55 mm a 90 mm. 

Obsah

Nová vlajková loď od společnosti Hasselblad přichází se 100Mpx snímačem CMOS a přináší pokroky v oblasti kvality obrazu, ostření, stabilizace a citlivosti. To vše je zabudováno v ikonickém těle skandinávského designu. Pojďme si říci více o novinkách Hasselblad X2D 100C a třech nových objektivech XCD 55 mm, XCD 90 mm a XCD 38 mm.

Hasselblad | Megapixel

Hasselblad X2D 100C

Bezzrcadlovka Hasselblad X2D 100C je osazená nově vyvinutým snímačem typu CMOS, který je jádrem celého fotoaparátu. Nabízí široký dynamický rozsah a živou 16bit barevnou hloubku, která poskytuje až 281 bilionů barev. Rozlišení 100 Mpx v kombinaci se systémem Hasselblad Natural Color Solution zaručuje přesné barvy, jas a odstíny pleti, a to jak v tmavých, tak světlých místech. 

X2D 100C | Megapixel

Zdokonalený systém automatického ostření s fázovou detekcí je přesný a rychlý. Společně s 5osou stabilizací, která kompenzuje pět různých pohybů a chvění fotoaparátu při focení z ruky dokáže zaznamenat objekty v pohybu i v davu s naprostou přesností. 

Fotoaparát je vybavený 1TB SSD úložištěm o rychlosti zápisu až 2 370 MB za sekundu. Uložíte na něj až 4 600 RAW snímků nebo 13 800 fotografií v JPEGu. Pokud by vám místo nestačilo, můžete bezzrcadlovku doplnit o CFexpress kartu typu B. To vše dohromady zaručuje ultrarychlý a spolehlivý chod.

Další inovace se dočkalo i uživatelské rozhraní. Na těle najdete dva displeje. Jeden je na horní části fotoaparátu a ukazuje stav baterie a nastavené parametry focení. Druhý je umístěný na zadní straně modelu. Jeho velikost je 3,6 palců a disponuje rozlišením 2,36 Mpx. Je výklopný, dotykový a plní funkci živého náhledu, včetně nastavení parametrů focení. 

Fotoaparáty Hasselblad | Megapixel

Pro přenos souborů, tetheringu a nabíjení baterie využijete USB 3.1 Gen Type-C konektor, který můžete použít i pro připojení k počítači, nabíječce nebo powerbance. 

Díky vestavěnému připojení Wi-Fi je možné i bezdrátové sdílení či dálkové ovládání. 

Chci Hasselblad X2D 100C

Nové objektivy XCD

Nová generace švédských objektivů XCD je kompaktní, lehká a disponuje velkým optickým výkonem. Nabízí přesnější a rychlejší automatické ostření a intuitivní ovládání pomocí ovládacích kroužků, které umožňuje pohodlnější a efektivnější práci. 

Hasselblad XCD 38 mm f/2,5 V

Širokoúhlý objektiv XCD 38 mm (ekv. 30 mm) je se svým úhlem záběru 70° vhodný na focení krajiny, ruchu velkoměsta i reportáže. Minimální zaostřovací vzdálenost 30 cm zajišťuje focení objektu zblízka. To využijete při focení produktů nebo vybavení interiéru. Díky optickému designu je zachovaná kvalita obrazu po celý rozsah snímku.

Světelnost f/2,5 zajišťuje sametový efekt bokeh, umožňuje tvořit i ve zhoršených světelných podmínkách a zvýrazní focený objekt na pozadí. Díky závěrce a úzké cloně docílíte osmibodového efektu hvězdy na světelných zdrojích. Lehká konstrukce o váze pouhých 350 g činí z objektivu společně s délkou 68 mm velice kompaktní model. 

Chci XCD 38 mm

XCD 38 mm | Megapixel

Hasselblad XCD 55 mm f/2,5 V

Standardní objektiv Hasselblad XCD 55 mm f/2,5 V s ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 43 mm napodobuje úhel pohledu lidského oka. Nabízí přirozené zorné pole a velkou clonu f/2,5, která z něj činí ideální optiku pro focení portrétů, zátiší nebo celovečerní dokumentování. I tento model dosáhne osmibodové hvězdice při snímání světelných zdrojů.

Charakteristické celokovové tělo s rytinami loga H na ostřícím prstenci a zaostřovacím kroužku dodává modelu jedinečnou estetiku. Vylepšený ostřící modul zajišťuje rychlé a přesné automatické ostření. Přepínání mezi režimy AF a MF je dosáhnuto pouhým stisknutím a vytažením zaostřovacího kroužku. 

Kompaktní tělo váží pouze 372 g a jeho délka je 72 mm. Přední optický člen můžete doplnit o kruhový filtr s průměrem 72 mm

Chci XCD 55 mm

Objektivy XCD | Megapixel

Hasselblad XCD 90 mm f/2,5 V

Teleobjektiv Hasselblad XCD 90 mm (ekv. 71 mm) byl navržený tak, aby pokryl plochu snímače 43,8 x 32,9 mm. Skvěle se hodí pro detailní portréty nebo zátiší. Příjemný efekt bokeh je dosažený díky světelnosti f/2,5, zároveň je snímaný objekt oddělený od svého pozadí a snímky disponují velkou hloubkou ostrosti. To vše nechá vyniknout vaší kreativitu.

Minimální zaostřovací vzdálenost 67 cm umožňuje fotografovat z optimální vzdálenosti. Jeho tělo je konstruováno do jedinečného designu, který je pro Hasselblad tak pověstný. Jednoduchý švédský vzhled s rytinami písmena H je elegantní a doplňuje řadu objektivů o další výkonný kousek. Model je skladný a jeho ovládání rychlé a přesné pomocí ovládacích kroužků.

Objektiv váží pouhých 511 g a jeho délka činí 95 mm

Chci XCD 90 mm

Hasselblad XCD | Megapixel

Vyměňte svou stávající techniku za novou v Megapixelu! 

Toužíte po nové fotovýbavě, ale nevíte, co si počít s tou starou? Ulehčíme vám od trápení z prodeje! Jednoduše nám doneste svou starou funkční techniku do našeho Bazaru, nebo využijte prodeje online. Zde za vás navíc řešíme dopravu, kterou máte zcela zdarma! Nezapomeňte, že kromě výkupní ceny obdržíte i výkupní bonus až 20 %, který můžete uplatnit na nákup nové techniky. 

Podívejte se do naší kalkulačky, kolik za svou výbavu můžete obdržet.

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Portréty | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.