Zimní krajina našich nejvyšších hor

Zimní krajina našich nejvyšších hor Fotokurzy

Zažijte atmosféru jednoho z nejatraktivnějších období našich nejvyšších hor, kdy je národní park méně navštěvovaný a osvojte si základní návyky při focení krajiny. Akce je koncipována pro mírně pokročilé začátečníky i zkušené uživatele digitálních zrcadlovek, kteří mají zájem naučit se najít i ve zdánlivě neatraktivním prostředí motiv pro fotografii krajiny. Detailně bude probrána i správná expozice, kompozice, ostření i zvládnutí vysokého dynamického rozsahu scény jak za pomoci filtru, tak i vícenásobné expozice.Díky osobnímu přístupu lektora budete mít možnost nahlédnout do kuchyně profesionální tvorby a nechat si zodpovědět jakékoliv dotazy.

 • Úroveň kurzu:

  začátečník, středně pokročilý

Přehled kurzů

Hlavní náplní akce není jen teorie, ale samotné focení, kdy budete mít možnost v průběhu východu a západu slunce pořídit unikátní snímky. Pokud počasí dovolí, dojde i na focení noční oblohy. Následně pak na fotografie dostanete zpětnou vazbu v průběhu večerního povídání a naučíte se také fotografie finálně upravit v grafických editorech.

Osnova:

Pátek:

 • 18.00 sraz v hotelu Výrovka
 • 18.30 – 24.00 po večeři teoretická příprava pro ranní focení při společném promítání. Správná expozice, kompoziční pravidla i s názornými ukázkami, ostření, výběr ideálního místa a použití různého ohniska, či formátu pro opravdu originální snímky

Sobota:

 • 7.00 – 8.30 focení východu slunce přímo z hřebenu Luční hory. Neopakovatelné momenty, kdy poznáte, že i České nejvyšší hory mohou mít opravdovou vysokohorskou atmosféru.
 • 8.30-9.30 snídaně na hotelu.
 • 9.30-12.30 focení s výhledem na Sněžku, Černou horu a celé hřebeny až k Medvědínu a Vysokému kolu přes Kozí Hřbety. Přes den se bude vysvětlovat a procvičovat panoramatická fotografie, vícenásobná expozice, hyperfokální ostření, práce s filtry a dalším příslušenstvím a mnoho dalších technik.
 • 12.30-14.00 oběd na hotelu
 • 14.00-18.00 focení západu slunce a přesun do hotelu
 • 18.00-19.00  večeře na hotelu
 • 19.00-24.00 promítání pořízených fotografií se zpětnou vazbou a upozorněním na silné stránky ale i nedostatky. Na pořízených fotografiích také ukázka práce v grafických editorech. Probírat se bude kompletní workflow od zpracování RAWu, přes finální úpravu snímků, zmenšování pro web, či naopak problematika zvětšování pro velkkoformátový tisk, ostření, skládání vícenásobných expozic, skládání panoramatických snímků.

Pokud dovolí počasí, pak i focení nočních snímků.

Neděle:

 • 7.00-8.30 focení východu slunce.
 • 8.30-9.30 snídaně na hotelu
 • 9.30-12.30 focení v terénu s vysvětlením metod, jak nejlépe nalézt ideální fotolokaci, metody, jak nejlépe předpovědět podmínky na místě a jak je využít pro co nejlepší snímky. Zásady pro expediční focení, nezbytnou výbavu a mnoho dalšího.
 • 12.30 – oběd a po obědě oficiální ukončení kurzu

 

Doporučené vybavení: 

Doporučená technika je digitální zrcadlovka (či pokročilý kompakt s možností manuálních nastavení) a objektiv (nebo objektivy) v rozsahu 18 až 90 mm. Pro snímání technicky dokonalých dalekých pohledů je pak nezbytností kvalitní teleobjektiv s ohniskem 200 až 400 mm. Pro vážnou práci při fotografování krajiny se předpokládá používání stativu.

Vzhledem k tomu, že budeme chodit v přírodě, doporučuji pevnou obuv a nepromokavé oblečení. V případě velkého množství sněhu se budou hodit i sněžnice či návleky. Pokud jimi nedisponujete, pak alespoň náhradní boty. Nezbytností může být při horších povětrnostních podmínkách čepice a rukavice.

Program fotografického workshopu bude velmi operativní podle aktuálních meteorologických podmínek. Každá situace vyžaduje hledání jiných motivů. V Krkonoších je pro to spousta příležitostí. Jelikož každý krajinář musí být v zásadě optimistou, předpokládá se polojasné počasí s krásnou inverzní vrstvou mraků v údolích.

V ceně je zahrnuto:

Strava od páteční večeře, ubytování s plnou penzí v hotelu, vedení při fotografování v terénu, zkušený lektor, asistence při fotografování v terénu, večerní přednáška o hledaní atraktivního motivu vzhledem k aktuálním podmínkám, přednáška Zpracování RAW v Camera RAW a následné úpravy v Adobe Photoshop, použití Zoner Photo Studio, přednáška na téma příprav pro fotografování krajiny a sledování počasí.

V ceně není zahrnuto:

Nápoje a sladkosti nad rámec plné penze v hotelu, doprava.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím