Fotografické kurzy
ZX_Zoner Photo Studio 13


Problematika zpracování, úprav a archivace fotografií je v digitální fotografii možná ještě důležitější než samotné fotografování. Vždyť digitální soubor vytvořený fotoaparátem je v každém ohledu originál, jehož ztráta či poškození může pro majitele představovat nenahraditelnou újmu, přitom na rozdíl od klasického filmu jsou data "nehmatatelná". Nehledě na skutečnost, že běžný uživatel digitálního fotoaparátu pořídí za rok stovky, ale spíše tisíce fotografií - a pokud se v nich nedokáže orientovat, je to skoro podobné, jako by fotografie neměl.
A co teprve základní úpravy a korekce fotografií - i v případě těch nejběžnějších snímků je vhodné je často barevně upravit nebo lehce odretušovat tak, aby nejviditelnější chyby nerušily celkový dojem fotografií vystaveném v albu nebo zasílané obchodním partnerům.

Přehled kurzů

Na kurzu se naučíte základům zpracování fotografií v počítači. Kurz je založen na práci s všestranným programem pro práci s digitálními fotografiemi Zoner Photo Studio 15 Professional. Vzhledem k tomu je kurz vhodný také pro uživatele tohoto programu, kteří se chtějí naučit využít více jeho možností.

Po absolvování kurzu budete schopni budovat funkční archiv digitálních fotografií, budete umět fotografie barevně upravovat, budete schopni opravit zkažený snímek a dokážete fotografie správně připravit pro tisk v minilabu či na inkoustové tiskárně.

Kurz je ryze praktický - každý účastník bude mít po celý den k dispozici své vlastní PC, na kterém si bude pod vedením lektora sám procvičovat všechny probírané úkony.

V kostce se bude seminář zaměřovat na následující témata:

 • Přenos snímků z fotoaparátu - základní možnosti a omezení
 • Archivace a fotoaparát - nastavení fotoaparátu, která nám v budoucnu ušetří spoustu práce
 • Software pro archivaci a zpracování snímků - stručný popis možností nejpoužívanějších programů na trhu
 • Archivace a katalogizace fotografií - praktická cvičení (pojmenování souborů, klíčová slova, archivace na externí média)
 • Základní editace fotografií (barevné úpravy, odstranění běžných chyb, srovnání linií, výřezy, zmenšování a zvětšování)
 • Základní retuše fotografií
 • Hromadné konverze, úpravy a korekce fotografií
 • Tisk fotografií na inkoustové tiskárně nebo minilabu (vytváření indexů, tipy pro nastavení, specifické úpravy)

Seminář je určen:

Uživatelům digitálních fotoaparátů, kteří nemají žádné zkušenosti (nebo jen minimální) s počítačovým zpracováním fotografií. Problematika bude na kurzu probírána s ohledem na možnosti běžného uživatele, který nebude investovat desetitisíce korun do grafického editoru používaného v profesionálních grafických studiích a přitom chce být schopen mít na svých snímcích pod kontrolou jak obsah, tak jejich kvalitu.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc
Rozumím