Fotografický kurz

ZX_Zoner Photo Studio 13

Problematika zpracování, úprav a archivace fotografií je v digitální fotografii možná ještě důležitější než samotné fotografování. Vždyť digitální soubor vytvořený fotoaparátem je v každém ohledu originál, jehož ztráta či poškození může pro majitele představovat nenahraditelnou újmu, přitom na rozdíl od klasického filmu jsou data "nehmatatelná". Nehledě na skutečnost, že běžný uživatel digitálního fotoaparátu pořídí za rok stovky, ale spíše tisíce fotografií - a pokud se v nich nedokáže orientovat, je to skoro podobné, jako by fotografie neměl. A co teprve základní úpravy a korekce fotografií - i v případě těch nejběžnějších snímků je vhodné je často barevně upravit nebo lehce odretušovat tak, aby nejviditelnější chyby nerušily celkový dojem fotografií vystaveném v albu nebo zasílané obchodním partnerům.

Termíny

Pro zadaný filtr nebyly nalezeny žádné termíny.

Nechte si poslat upozornění na nové termíny


Na kurzu se naučíte základům zpracování fotografií v počítači. Kurz je založen na práci s všestranným programem pro práci s digitálními fotografiemi Zoner Photo Studio 15 Professional. Vzhledem k tomu je kurz vhodný také pro uživatele tohoto programu, kteří se chtějí naučit využít více jeho možností.

Po absolvování kurzu budete schopni budovat funkční archiv digitálních fotografií, budete umět fotografie barevně upravovat, budete schopni opravit zkažený snímek a dokážete fotografie správně připravit pro tisk v minilabu či na inkoustové tiskárně.

Kurz je ryze praktický - každý účastník bude mít po celý den k dispozici své vlastní PC, na kterém si bude pod vedením lektora sám procvičovat všechny probírané úkony.

V kostce se bude seminář zaměřovat na následující témata:

  • Přenos snímků z fotoaparátu - základní možnosti a omezení
  • Archivace a fotoaparát - nastavení fotoaparátu, která nám v budoucnu ušetří spoustu práce
  • Software pro archivaci a zpracování snímků - stručný popis možností nejpoužívanějších programů na trhu
  • Archivace a katalogizace fotografií - praktická cvičení (pojmenování souborů, klíčová slova, archivace na externí média)
  • Základní editace fotografií (barevné úpravy, odstranění běžných chyb, srovnání linií, výřezy, zmenšování a zvětšování)
  • Základní retuše fotografií
  • Hromadné konverze, úpravy a korekce fotografií
  • Tisk fotografií na inkoustové tiskárně nebo minilabu (vytváření indexů, tipy pro nastavení, specifické úpravy)

Seminář je určen:

Uživatelům digitálních fotoaparátů, kteří nemají žádné zkušenosti (nebo jen minimální) s počítačovým zpracováním fotografií. Problematika bude na kurzu probírána s ohledem na možnosti běžného uživatele, který nebude investovat desetitisíce korun do grafického editoru používaného v profesionálních grafických studiích a přitom chce být schopen mít na svých snímcích pod kontrolou jak obsah, tak jejich kvalitu.

Kam pokračovat?


Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.