Zvýhodněný balíček dvou kurzů pro pokročilé fotografy

Zvýhodněný balíček dvou kurzů pro pokročilé fotografy Fotokurzy

Zvýhodněná nabídka dvou fotografických kurzů pro pokročilé fotografy v hodnotě 3 990 Kč, jedním nákupem tak ušetříte 590 Kč, protože běžná cena těchto dvou kurzů je 4 580 Kč. Kurz Mistrovství práce s digitální zrcadlovkou vám pomůže proniknout daleko hlouběji do tajů využívání možností, které digitální zrcadlovky poskytují. K tomu je potřeba dobře se vyznat v nastavení jednotlivých funkcí a mít přehled o tom, jak se pracuje s časem a clonou. Začátečník by se zde ztrácel, proto je kurz určen především pokročilejším fotografům. Obdobně je to s kurzem Práce s externím bleskem, protože pokud chcete získat nadvládu nad zábleskovým světlem, měli byste už umět fotit s využitím trvalého světla.

 • Úroveň kurzu:

  pokročilý, středně pokročilý

Mistrovství práce s digitální zrcadlovkou

Digitální zrcadlovky, neboli DSLR, se v poslední době staly velkým fenoménem. Kromě profesionálních fotografů jsou stále častěji využívány také rodinnými fotografy. Ne každý má ale fotografickou průpravu k tomu, aby dokázal svojí techniku využit naplno. Během tohoto celodenního kurzu vám pomůžeme tyto vědomosti získat a posunout vás tak k podstatně lepším fotografickým výsledkům. Kurz je kombinací teoretických informací, praktických cvičení a v neposlední řadě diskuzí nad fotografiemi jednotlivých účastníků vedenou kvalifikovaným lektorem. Předpoklad pro účast na tomto kurzu je vlastní digitální zrcadlovky, případně systémového kompaktu s výměnným objektivem libovolné značky.

Obsah kurzu:

 • Seznámení s pokročilejšími funkcemi digitální zrcadlovky
 • Využití expozičního trojúhelníku (čas, clona, ISO)
 • Objektivy / ohnisková vzdálenost / crop faktor
 • Tipy a triky pro základní fotografické žánry
 • Praktická cvičení s modelkou během celého kurzu
 • Ukázka základních editačních nástrojů ve fotoaparátu a počítači
 • Individuální konzultace v průběhu kurzu
 • Základy ateliérového svícení
 • Hodnocení a rozbor fotografií posluchačů

Cíl kurzu:

Na základě absolvování kurzu Mistrovství práce s digitální zrcadlovkou by měl být jeho účastník bezchybně vyhodnotit každou fotografovanou situaci a nastavit fotoaparát tak aby dosáhl maximálně kvalitního výsledku. Celý kurz je postaven na velmi otevřené komunikaci lektora, který posluchačům předává zkušenosti ze své bohaté fotografické praxe.

Promítaná prezentace obsahuje mnoho ukázkových fotografií všech možných žánrů, na kterých jsou demonstrovány jednotlivé možnosti digitální zrcadlovky a příslušných objektivů.

Po celou dobu odpolední části školení je k dispozici modelka. Posluchači si tak mohou během praktických cvičení vyzkoušet získané informace a ověřit si jejich fungování v praxi.
Závěr kurzu tvoří otevřená diskuze a rozbor donesených fotografií vlastní tvorby jednotlivých účastníku. Na fotografiích jsou pak demonstrovány jednoduché možnosti grafických editorů a komentář lektora je zaměřen také na samotnou výtvarnou a kompoziční kvalitu fotografií.


Měření expozice / Vyvážení bílé barvy (foto: Martin Lukeš)

Cílová skupina:

Kurz "Mistrovství práce s digitální zrcadlovkou" je ideální pro pokročilé majitele digitální zrcadlovky, kteří chtějí svůj fotoaparát využívat na plno. Zájemce o tento kurz by měl znát základní ovládací prvky svého fotoaparátu, ale na druhou stranu je kdykoliv možné se zeptat i na tyto věci lektora, pokud se stane, že něco neví. Pokud máte pocit, že už máte nějaké fotografické znalosti a zkušenosti, pak vám doporučujeme právě toto školení, na kterém si ujasníte a utřídíte základní fotografické pojmy a možnosti digitální zrcadlovky.
Kurz není podmíněn žádnou konkrétní značkou fotoaparátu a je proto otevřen majitelům všech typů a značek DSLR, případně kompaktů s výměnným objektivem.

Předpoklady pro absolvování kurzu:

 • Vlastní digitální zrcadlovka (případně kompakt s výmeným objektivem) libovolné značky
 • Chuť se něco naučit

Práce s externím bleskem

Správné použití blesku je takové, kdy se použití blesku na snímku nijak neprozradí. Kurz "Práce s externím bleskem" je proto určen všem, kteří chtějí zdokonalit své fotografie v situaci, kdy je použití blesku nezbytné či vhodné. Jsou to zejména fotografie v interiérech, ale také noční fotografie, či snímky v exteriérech při silném slunečním světle apod. Blesk je možné použít jako efektivní nástroj, jak u aranžovaných fotografií, tak v reportáži, či dokumentu a dokonce pomocí něj postavit malé studio.

Obsah kurzu:

 • Jak bleskem exponovat v různých situacích a v různých světlech
 • Jak světlo blesku nepozorovatelně začlenit do scény
 • Jak vyřešit červené oči, stíny a lesky od blesku
 • Příslušenství k blesku vhodné pro různé druhy snímků
 • Domácí studio vytvořené z externích blesků
 • Další možnosti blesku - synchronizace, stroboskop, dálkové odpalování atd.

Cíl kurzu:

Cílem semináře je poskytnout teoretické, ale zejména praktické základy pro úspěšnou práci s externím bleskem, jeho zvládnutí, nastavení a efektivní fotografování s ním v různých situacích. V neposlední řadě seminář poslouží i pro výběr vhodného a účelného příslušenství. Seminář je určen zejména uživatelům a uživatelkám DSLR, kteří již vlastní externí (systémový) blesk vhodný pro jejich fotoaparát. Blesk nemusí být nutně stejné značky jako je vaše DSLR, musí být ale s DSLR tzv. kompatibilní, tedy vhodně s ní spolupracovat.

Kurz je celodenní a je založen na bohaté interakci lektora s účastníky. To znamená, že vše, co uslyšíte, si také v praxi přímo vyzkoušíte s vlastním fotoaparátem typu DSLR libovolné značky a s vlastním externím bleskem. Po celou dobu kurzu je k dispozici trpělivá modelka a je vždy dostatek času pro individuální konzultace otázek spojených jak s výběrem, tak i používáním blesku.

 Organizačně je kurz rozdělen do krátkých výkladových bloků, mezi nimiž vždy probíhá bezprostřední procvičení všech poznatků v praxi. Lektor ochotně pomůže s nastavením, bez ohledu na značku DSLR a blesku. Součástí kurzu je i diskuze nad pořízenými snímky a rozbor cest k nápravě chyb.


Cílová skupina:

Seminář je určen pro všechny, kteří chtějí perfektně fotografovat s externím bleskem jakékoli vhodné značky nasazeným na DSLR. Seminář je určen pro mírně pokročilé uživatele, kteří nemusí mít žádnou zkušenost s bleskem, předpokládá se však základní znalost ovládání a fotografování s DSLR.

Kurz není příliš vhodný pro naprosté začátečníky. Těm doporučujeme nejdříve absolvovat kurz Základy fotografování pro každého, nebo kurz Jak ovládat digitální zrcadlovku.

 

Předpoklady pro absolvování kurzu:

 • Vlastní DSLR libovolné značky a úrovně a vlastní externí blesk (kompatibilní s vaší DSLR)
 • Nejsou potřeba žádné zkušenosti s blesky, pouze znalost základního ovládání svého fotoaparátu. Pokud si s ovládáním ještě nevíte rady, doporučujeme nejprve absolvování kurzu Jak ovládat digitální zrcadlovku.
 • Chuť se něco naučit

Pokud nebude naplněna minimální kapacita vyhlášeného termínu, nabídneme vám náhradní termín, případně vrácení zvýhodněné ceny kurzovného.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím