Fotografické kurzy
Zvýhodněný balíček dvou kurzů pro středně pokročilé fotografy

Zvýhodněný balíček dvou kurzů pro středně pokročilé fotografy

Zvýhodněná nabídka dvou fotografických kurzů pro středně pokročilé fotografy v hodnotě 3 990 Kč, jedním nákupem tak ušetříte 590 Kč, protože běžná cena těchto dvou kurzů je 4 580 Kč. Fotografické kurzy Základy statické a pohybové fotografie dají každému středně pokročilému fotografovi, plnohodnotné teoretické a praktické základy pro další profesní růst a získání jistoty v nejoblíbenějších fotografických žánrech. Kurz Základy pohybové fotografie je hodně zaměřen na praxi focení sportu, nebo pohybu obecně. Ale důležitou součástí je samozřejmě i nutná teorie, stejně jako hodnocení vašich fotografií, abyste si uvědomili chyby, kterých jste se dopouštěli. Podobně to probíhá i na kurzu Základy statické fotografie, ale s důrazem na správné zachycení statických scén, ať se jedná o portrét, architekturu a nebo krajinu. Oba kurzy jsou vhodné pro fotografy, kteří už nasbírali základní fotografické zkušenosti, dokážou pracovat s nastavením expozičního času a clony a nedělá jim problémy ovládání a nastavování foťáku.

 • Úroveň kurzu:

  středně pokročilý

Poukaz již máte?

Přihlašte se na konkrétní termín.

Vyberte si kurz

Základy statické fotografie

Všechny fotografické žánry se dají shrnout do dvou základních skupin. Jsou to  fotografie statické a fotografie dynamické. Tento kurz se bude věnovat  těm nejrozšířenějším fotografickým tématům, které v praxi vyzkoušel snad každý z nás.  Zaměříme se na takové žánry jako je krajina, portrét, interiéry, architektura, nebo noční scény. Všechny tato témata se řadí právě do kategorie statické fotografie. Každý z těchto žánrů má svá pravidla, která by si člověk měl osvojit, pokud se chce stát dobrým fotografem.


Krajina
(foto: Martin Lukeš)

Obsah kurzu:

 • Krajina
 • Portrét
 • Architektura / Interiér
 • Noční scéna


Portét (foto: Martin Lukeš)

Cíl kurzu:

Cílem kurzu je seznámení se základními pravidly jednotlivých fotografických žánrů, které lze využít jak při nejběžnějším rodinném fotografování (rodina, dovolená atd.), tak například při pokročilejší kreativní tvorbě. Samozřejmě každé ze zmiňovaných témat by vydalo na několikadenní kurz a proto se budeme věnovat jen tomu nejdůležitějšímu a nejpřínosnějšímu pro dané fotografické téma. Kromě základních pravidel vás seznámíme i s takovými pojmy, jako je kompozice, skladba obrazu, nebo výběr vhodného světla.

Celý kurzu je prokládán zajímavými praktickými cvičeními, při kterých si můžete všechny získané informace vyzkoušet a ověřit při praktickém fotografování. Obsah kurzu je sestaven tak, aby si z ní odnesl maximum jak naprostý začátečník, rodinný fotograf a nebo i někdo kreativnější z vyšším fotografickým cílem.

Součástí kurzu je také diskuse nad vašimi vlastními fotografiemi, na kterých vám zkušený lektor může ukázat, v čem vaše snímky vynikají, případně kde jste se dopustili chyb.


Architektura(foto: Martin Lukeš)


Základy pohybové fotografie

Fotografování pohybu patří k nejčastějším a nejoblíbenějším fotografickým disciplínám. Nemusí se ale jednat jen o focení sportu, velmi často fotografujeme svoje děti a nebo třeba zvířata. V tomto kurzu se naučíte, jak  zachytit na vašich fotografiích pohyb co nejlepším způsobem. Věnovat se budeme jak jednotlivým disciplínám, jako třeba focení sportu, domácích mazlíčků, nebo focení pohybu za špatného světla , tak také tomu, jakou techniku a příslušenství  můžete pro focení pohybu využít.

Obsah kurzu:

 • Sport
 • Koncerty
 • Děti a domácí mazlíčci
 • Svatby a rodinné oslavy
 • Použití blesku
 • Volba správné techniky pro focení pohybu

Cíl kurzu:

Cílem tohoto kurzu je seznámení se základy focení pohybu, které lze využít jak při nejběžnějším rodinném fotografování, tak například při pokročilejší kreativní tvorbě, nebo třeba focení reportáží nejrůznějšího typu. Každé z probíraných témat by vydalo minimálně na celodenní kurz a proto se budeme věnovat jen tomu nejdůležitějšímu a nejpřínosnějšímu pro dané fotografické téma. Kromě základních pravidel vás seznámíme i s tím, jakou techniku je vhodné používat a jak jí správně nastavit, jaké zvolit ohnisko objektivu pro dosažení požadovaného efektu, nebo také to, kdy je vhodné použít blesku.

Abychom vás neunavovali jen sáhodlouhým vyprávěním, ze kterého si zapamatujete jen malou část, je kurz rozdělen do několika bloků. Vždy po ukončení každého bloku vás čeká to nejdůležitější: praktické fotografování a vyzkoušení všeho, co jsme právě probrali. Společně s lektorem budeme diskutovat nad jednotlivými snímky a probereme všechny případné chyby. Lektor vám bude samozřejmě celou dobu k dispozici a připraven s radou a pomocnou rukou. Velký důraz klademe především na praktické fotografování, takže naprostou většinu toho, co se dozvíte při teoretické části, si ihned vyzkoušíme v praxi.

Součástí kurzu je také diskuse nad vašimi vlastními fotografiemi, na kterých vám zkušený lektor může ukázat, v čem vaše snímky vynikají, případně kde jste se dopustili chyb.


Cílová skupina:

Kurz "Základy statické fotografie" je určen všem, kteří nechtějí jen tak "zbůhdarma" mačkat spoušť a chtěli by dělat kvalitní, vyvážené a hlavně líbivé fotografie. Každý účastník tohoto kurzu by měl být schopen po absolvování kurzu zvládnout základní pravidla daných fotografických žánrů což bude jistě velkým přínosem pro každý pořízený snímek. Nabité informace se totiž dají využít jak v amatérské a kreativní, tak například později v profesionální tvorbě.

Kurz "Základy pohybové fotografie" je ideální pro všechny, kteří rádi fotí pohyb, ale nedaří se jim dosáhnout uspokojivých výsledků. Naučíte se, jak v praxi uplatnit dovednosti a vědomosti, které v tomto kurzu načerpáte. To bude jistě velkým přínosem pro každý pořízený snímek. Kurz Základy pohybové fotografie je tedy určen především těm, kteří už mají s focením alespoň základní zkušenosti a umí svůj přístroj ovládat. Kurz není příliš vhodný pro naprosté začátečníky, kteří ještě nemají žádné zkušenosti s ovládáním svého fotoaparátu.

Předpoklady pro absolvování kurzu:

 • Vlastní fotoaparát libovolné značky a úrovně
 • Chuť se něco naučit
 • Základní zkušenosti s fotografováním a zvládnutí ovládání vlastního fotoaparátu. Pokud si s ovládáním ještě nevíte rady, doporučujeme nejprve absolvování kurzu Jak ovládat digitální zrcadlovku.

Pokud nebude naplněna minimální kapacita vyhlášeného termínu, nabídneme vám náhradní termín, případně vrácení zvýhodněné ceny kurzovného.

Kam pokračovat?

Nesedí vám nabídka kurzů?

Přihlaste se na individuální kurz na míru

 • Vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • Místo i termín dle vás
 • Libovolný obsah

Chci poukaz na zvýhodněný 3 hodinový individuální kurz

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím